18 rzeczy, których dorosłym warto się nauczyć od dzieci

Nie można ponownie zostać dzieckiem, jednak można zachować ten niezwykły nastrój z dzieciństwa, gdy świat wydaje się niepoznanym, pragniesz dokonywać odkryć, poznawać wszystko dookoła. Z biegiem czasu entuzjazm znika, powstają pytania "a jeśli", "potem".

Jednak Nasza Redakcja zna przynajmniej 18 rzeczy, których dorośli mogą się nauczyć od dzieci. To przekształci każdy moment na prezent.

Biegać

Biegać

Dzieci przypominają nam czym jest bieg nie dla ćwiczeń, a dla zwykłej radości "jak szybko potrafię biegać!"

Wąchać kwiaty

Wąchać kwiaty

Ludzie ciągle powtarzają, a Ring Star zaśpiewał: "Zatrzymaj się i powąchaj róże". Jednak rzadko znajdujemy na to czas. A dzieci natomiast bardzo lubią to robić.

Wyobrażać

Wyobrażać

Jeśli dziecko wyobrazi sobie, że zamiast podłogi jest lawa, to właśnie ten obrazek odzwierciedli się na jego twarzy i w oczach. Dorośli stracili umiejętność zanurzania się we własne myśli.

Kochać zwierzęta

Kochać zwierząt

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Ty prawdopodobnie też. Kiedy ostatnio czytałaś książkę o nich, chodziłaś do zoo i podchodziłaś do egzotycznych zwierząt na tyle blisko, na ile to jest możliwe, aby na nie po prostu popatrzeć?

Rysować

Rysować

Dorośli się bardzo zdziwią, że rysowanie – to skuteczny sposób zrelaksować się po trudnym roboczym dniu. Dzieci mają mniej problemów, jednak bardzo lubią rysować na ścianach.

Skakać na łóżku

Skakać na łóżku

Łóżko potrzebne jest dzieciom, aby na nim skakać, a później spać. Dorosłym również byłoby korzystnie czasami zapominać o bezpieczeństwie i poskakać.

Odpoczywać na plaży

Odpoczywać na plaży

Bez ruchu leżeć na plaży – to relaksująco i niesamowicie. Jednak chować się w piasku, budować zamki, organizować wyścigi z falami – jeszcze lepiej. Dzieci o tym wiedzą.

Nie bać się żuków

Nie bać się żuków

Dorośli myślą, że żuki i inne owady – są wstrętne. Jednak tak naprawdę, to najbardziej unikalne stworzenia na Ziemi. I dzieci od żuków po prostu są w zachwycie.

Czytać powtórnie książki

Czytać

Dzieci uwielbiają czytać te same książki cztery lub pięć razy. Pomimo tego, że wiedzą co się będzie dziać, wszystko przeżywają od nowa. Jeśliby dorośli nauczyli się odbierać zwykłe rzeczy tak samo jaskrawo.

Bawić się

Bawić się

Dla dzieci życie – to ciągła zabawa. Nawet jeśli nie mają pod ręką zabawek, znajdują jakiś przedmiot i wymyślają, w jaki sposób go zastosować do zabawy. Dorośli taki stosunek do rzeczy nazywają lekkomyślnością. A przecież kiedyś byli takimi samymi.

Cieszyć się z urodzin

Cieszyć się

Na imprezie z okazji urodzin dorośli bawią się na całego. Jednak nie oczekujemy z niecierpliwością i radością na urodziny jak dzieci. Dlatego możemy się czegoś od nich nauczyć.

Dmuchać bańki mydlane

Dmuchać bańki mydlane

W tym wypadku nie trzeba tłumaczyć, że to jest cool!

Latać

Latać

Większość dorosłych z obawą wsiada do samolotu. Jednak dzieci z zadowoleniem przypomną ci na ile niesamowite jest to doświadczenie. LECISZ! W NIEBIE! JAK PTAK!

Zadawaj pytania

Zadawaj pytania

Ciągłe "dlaczego" z ust dziecka może być męczącym. Ale w taki sposób dając ci możliwość zrozumieć, ile jeszcze tajemnic ukrywa ten świat. Dlaczego niebo jest błękitne?

Jeść lody

Jeść lody

Dzieci wiedzą, czym przyjemność od jedzenia lodów, jaką musi być – ze 100% zanurzeniem się w proces, nie martwiąc się o to, że masz brudną buzię lub ubranie.

Radować siebie

Radować siebie

Zauważcie, że dzieci wcale nie potrzebują tego, aby ich rozweselać. Mają książkę, telewizor, rower. Jeśli nawet nie będą miały tego wszystkiego, znajdą czym się zająć.

Poznawać nowych ludzi

Poznawać nowych ludzi

Gdy dziecko idzie do nowego przedszkola, szkoły, on od razu poznaje nowych przyjaciół. Wraz z dorastaniem nie możemy już tak łatwo nawiązywać kontakty z nowymi ludźmi, obawiamy się budować nowe stosunki. Daremnie – weź przykład z dzieci.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty