18 słodkich z wyglądu zwierząt, które w rzeczywistości są niebezpieczne dla człowieka

Nie tylko ludzie, ale także zwierzęta noszą maski. Tak, miła z wyglądu istota może być śmiertelna dla człowieka. Zapoznajmy się z miłośnikami niewinnego maskowania.

W świecie jest wiele zwierząt, niektóre z nich wyglądają słodko i niewinnie, ale to może być tylko przykrywką. Istnieje kilka niebezpiecznych przedstawicieli fauny, które z pozoru nie wywołują żadnych podejrzeń, co wprowadza ludzi w błąd. Aby nie wpaść w kłopoty, lepiej poznać zamaskowanego wroga.

1. Panda

panda

Zwierzęta te są popularne nie tylko w Japonii, ale także na całym świecie, ponieważ trudno nie wzruszyć się na widok ich okrągłej buzi i niezgrabności. Jeśli panda się przestraszy lub człowiek jej po prostu się nie spodoba, to może zaatakować, wykorzystując swoje ogromne pazury i zęby.

2. Łoś

Łoś

Pasywny łoś wygląda dość spokojnie i rzadko atakuje. W większości przypadków ich agresja związana z głodem. Według statystyk, na Alasce na atak łosi każdego roku naraża się od 5 do 10 osób, a to nawet więcej, niż na niedźwiedzi.

3. Lis

Lis

Choć te rude zwierzęta są drapieżnikami, w rzeczywistości są bardzo tchórzliwe, a kiedy widzą człowieka, w większości przypadków uciekają. Jeśli lis zachowuje się inaczej, to lepiej nie zbliżać się do niego, ponieważ on może być zarażony wścieklizną lub innymi chorobami, i w wyniku ataku przekazać je.

4. Liściołaz żółty

żaba

W Kolumbii można zobaczyć piękną żabę jaskrawego ubarwienia, ale to akurat sygnalizuje o niebezpieczeństwie. Nie warto brać jej w ręce, ponieważ skóra płazów wydziela jad, który jest w stanie zabić nawet 10 ludzi. Kolumbijskie plemię wykorzystuje toksynę liściołaza żółtego do smarowania strzał do polowania.

5. Bóbr

Bóbr

O bobrach wiadomo, że mieszkają w pobliżu rzek, gdzie budują swoje domy. Jeśli zobaczysz to zwierzę, to najlepiej obserwować je z boku, i nie podchodzić zbyt blisko, ponieważ może to wywołać agresję. Istnieją dowody na to, że bóbr zaatakował rybaka i ugryzł go, co spowodowało uszkodzenie dużej tętnicy. W rezultacie mężczyzna zmarł, nie doczekawszy się lekarzy.

6. Kazuar hełmiasty

Kazuar

W tropikalnych lasach Australii i Nowej Gwinei można spotkać niezwykłego ptaka, który jest podobny do strusia. Kazuar nie lata i w większości przypadków zachowuje się z rezerwą. Sytuacja zmienia się, jeśli ptak czuje niebezpieczeństwo, co sprawia, że staje się agresywny. Uciec przed kazuarem trudno, ponieważ porusza się bardzo szybko, a podczas ataku bije swoimi masywnymi nogami i dziobem.

7. Łabędź niemy

Łabędź

Jesteś zaskoczony, widząc tych wdzięcznych i majestatycznych ptaków na tej liście? Nie jest to błąd, ponieważ, czując zagrożenie, łabędź może przejawiać agresję i zaatakować. Istnieją dowody, że w Illinois łabędź zaatakował mężczyznę, który płynął w kajaku. W wyniku kajak przewrócił się, a ptak nie dawał mu dopłynąć do brzegu, więc mężczyzna utonął.

8. Mrówkojad wielki

Mrówkojad

Patrząc z boku na to zwierzę, wiele osób ma takie skojarzenia: miłujący pokój, niezręczny, spokojny i tak dalej. W tym przypadku, jak nigdy nadaje się wyrażenie "pierwsze wrażenie bywa złudne". Mrówkojad ma mocne i ostre pazury, dzięki którym może rozerwać człowieka w ciągu kilku sekund..

9. Kukang większy

Kukang

Śliczne duże oczy tych małych zwierząt nie mogą nie wywołac u człowieka miłych uczuć, ale za nimi czai się niebezpieczeństwo. Kukang większy ma w łokciach toksyczne gruczoły, które oblizuje, co powoduje, że jego ukąszenia są trujące. Cieszy fakt, że nie dla wszystkich ludzi jad jest niebezpieczny, a tylko dla tych, którzy mają na niego alergię.

10. Dziobak

Dziobak

Wiele osób, patrząc na to niezręcznie zwierzę, przeżywa uczucie wzruszenia i pragnienie, aby je pogłaskać. Przy tym mało kto wie, że w ostrogach jego tylnych łap znajduje się trucizna, wywołująca silny ból, który nie jest w stanie zmniejszyć większość leków przeciwbólowych. Do tego po ataku dziobaka ostrogi pozostają w ranie, i trzeba je usuwać.

11. Koala

Koala

Na widok pluszowego niedźwiedzia torbacza, który od czasu do czasu siedzi na drzewie i żuje liście, niewiele osób ma poczucie zagrożenia. W rzeczywistości koala nie lubi kontaktu z ludźmi, a jeśli jej się coś nie spodoba, to jest w stanie spowodować poważne uszkodzenia ogromnymi pazurami i zębami.

12. Sum

Sum

Wymiary niektórych egzemplarzy tego gatunku ryb są oszałamiające, ale niebezpieczeństwo tkwi nie w jego agresywności. Sumy mają kolce, których ukłucie staje się przyczyną silnego bólu i stanu zapalnego. Jeśli doszło do kontaktu z tą rybą, trzeba natychmiast udać się do lekarza.

13. Szop pracz

Szop

Ostatnio wiele ludzi trzyma rasowych szopów jako zwierzęte domowe, ponieważ są one bardzo słodkie, puszyste i zabawne. Dzikie szopy mogą być niebezpieczne dla człowieka. To dowodzi historia, kiedy to grupa zwierząt zaatakowała kobietę i pogryzła ją. W końcu musiała zszywać głębokie rany i dostawać zastrzyki przeciwko wściekliźnie.

14. Gęsi

Gęsi

Gęsi domowe są zdolne reagować agresją, jeśli chronią potomstwo. Najpierw syczą, ostrzegając człowieka, że lepiej się wycofać, a następnie boleśnie dziobią i szczypią. Może przed jednym, a nawet paroma ptakami łatwo obronić, a duże stado może jednak spowodować okaleczenia.

15. Papuga

Papuga

To bardzo popularne zwierzę domowe, i ludzie trzymają różne papugi, ponieważ ich rodzajów jest bardzo dużo. Przy tym mało kto wie, że ukąszenie tych ptaków jest niebezpieczne, ponieważ ich ślina zawiera bakterie, których nie są w stanie zwalczyć standardowe antybiotyki.

16. Wiewiórka

Wiewiórka

Ogromna ilość ludzi lubi obserwować wiewiórki w parku, a jeszcze wielu stara się je nakarmić, co jest dość niebezpieczne. Te słodkie zwierzęta są nosicielami wielu chorób, na przykład, wścieklizny i choroby z Lyme.

17. Jeleń

Jeleń

Jelenie w większym stopniu znane jako szlachetne zwierzęta, ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że jelenie zabijają do 120 osób rocznie. Powodem tego nie jest bezpośredni atak i ostre rogi, ale to, że jelenie wyskakują pod koła samochodów, co powoduje wypadki.

18. Stożek geograficzny

Stożek geograficzny

Wielu ludzi jest pewnych, że ślimaki są bezpiecznymi stworzeniami, ale to nie ten przypadek. Chodzi o obecność niezwykłego języka, na którego końcu jest ostrze, wtryskujące w ofiarę truciznę, która ma działanie paralityczne. Jeśli po ukłuciu stożka geograficznego nie udać się do lekarza, można umrzeć.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty