18 sposobów na niedrogie udekorowanie domu do Bożego Narodzenia

Pomimo dostępności wystrój wygląda całkiem przyzwoicie i tworzy odpowiednią atmosferę święta.

1. Zrób kominek własnymi rękami.

kwiaty

Nie musisz wydawać pieniędzy na kosztowne materiały, gdy można wykazać się własną kreatywnością i wyobraźnią. Weź płótno, przymocuj je do listwy i pomaluj na czarno. Po wyschnięciu podstawa do kominka stwardnieje trochę i na niej kredą można będzie bez problemu narysować swój własny kominek. Przymocuj do listwy sznur i powieś kominek na ścianę. Gotowe! Może i nie grzeje i aromatu drewna nie daje, ale pomieszczenie będzie bardziej przytulnym i świątecznym.

2. Rozłóż świąteczne drobiazgi.

kwiaty

Świąteczna atmosfera tworzy się z wielu drobnych elementów. Pójdź do jakiegokolwiek supermarketu i kup coś świątecznego – poduszkę z odpowiednim nadrukiem, mydło w płynie w butelce w kształcie bałwanka, zestaw białych talerzy, jak w wielu świątecznych filmach. Rozmieść wszystko w mieszkaniu i od razu zauważysz, jak nastrój się poprawi.

3. Udekoruj świeczniki.

kwiaty
kwiaty
kwiaty

4. Papier do pakowania w wystroju wnętrz.

kwiaty
kwiaty
kwiaty

Nadaje się nie tylko do pakowania prezentów. Owiń papierem do pakowania o świątecznych wzorach książki na półkach. Rozłóż ją tace i stolikach. Można nawet kawałek włożyć w ramkę, aby świąteczny nastrój czuć było wszędzie.

5. Użyj skarpety na Boże Narodzenie jako etui na sztućce.

kwiaty

Z nimi każda impreza będzie sylwestrowa, świąteczna. Nakrywając do stołu, sztućce dla każdego gościa włóż w skarpety. Aby stworzyć świąteczną atmosferę, po całym stole połóż girlandy, ozdobne płatki śniegu.

6. Girlandy w słoikach.

kwiaty

Lampki – jeden z głównych oznak zbliżania się Bożego Narodzenia. I nie musisz je wieszać tylko na choince. Spróbuj umieścić je w słoiku lub wazonie. Będzie nietypowy, ale bardzo ładny świecznik.

7. Poszukaj inspiracji w naturze.

kwiaty
kwiaty

Jest niezmienną inspiracją do każdego święta. Ośnieżone wzgórza i gęste zielone korony drzew – wszystko pomaga tworzyć odpowiednią atmosferę. Więc dlaczego nie użyć jej w wystroju pomieszczeń. Uważnie obserwuj wszystko wokół podczas następnej wycieczki. Zwróć uwagę na opadłe szyszki lub gałązki, zbierz najpiękniejsze i zrób z nich ozdoby. Ale nie łam, nie niszcz, zachowaj ich piękno.

W domu dary natury można ozdobić sztucznym śniegiem, błyszczącą farbą, sztucznymi owocami, folią, glitterem.

8. Zrób półeczkę na prezenty i odebrane kartki z życzeniami.

kwiaty

Jeśli gotowego miejsca, które można tylko uwolnić od rzeczy, nie ma, można zrobić ładną konstrukcję z suchych gałęzi. Obwiąż ją sznurkiem i powieś na ścianie. Można uprzednio pokryć "półkę" lakierem lub farbą. Zdjęcia i kartki przymocuj do drzewa dekoracyjnymi szpilkami.

9. Włóż ozdoby do wazonu.

kwiaty

Niestety, postawić choinkę, nie zawsze możemy. Ale to nie powód, aby ulubione szklane zabawki "wagarowały" w sezonie. Delikatnie umieść je w wazoniku. Postaw gdzieś w bezpiecznym miejscu i ciesz się ich widokiem. Nawet leżąc w wazonie, zabawki tworzą odpowiednią atmosferę.

10. Wydrukuj tematyczne plakaty i zdjęcia.

kwiaty
kwiaty

W internecie można znaleźć miliony uroczych noworocznych i świątecznych zdjęć. Zapisz i wydrukuj je w kolorze, wklej w ramki i powieś w całym domu lub po prostu przymocuj do ściany. Jeśli istnieje możliwość, zdjęcia można narysować samemu. W takim przypadku będą one wyglądać jeszcze bardziej interesująco.

11. Skorzystaj z przedmiotów dekoracyjnych, których można używać przez cały rok.

kwiaty
kwiaty
kwiaty

Dzbanek z zestawem filiżanek, naczynia malowane abstrakcyjnymi wzorami – to wszystko można nie chować po świętach do spiżarni. Oprócz tego, że te przedmioty piękne, są również praktyczne.

12. Udekoruj sztuczną choinkę ozdobami wykonanymi własnoręcznie.

kwiaty
kwiaty

Domowe dekoracje są proste, ale bardzo miłe. Weźmy na przykład girlandę z pomponów. Aby zrobić pompon, trzeba wyciąć dwa kartonowe koła pożądanego rozmiaru, złożyć je i owinąć gęsto grubymi puszystymi nićmi. Rozetnij uzwojenie na zewnętrznej średnicy koła, trochę rozsuń kartony, przewiąż nici w środku, zdejmij podstawę i jest pompon. Gotowe! Zrób odpowiednią ilość pomponów i połącz je ze sobą w girlandę. Pięknie, prawda?

13. Zrób obrus z papieru kraft.

kwiaty

Prostota w projektowaniu wnętrz w ostatnim czasie jest szczególnie wysoko ceniona. I to trzeba wziąć pod uwagę. Zaściel biurko, półki, komodę, powierzchnię kominka kawałkiem papieru kraft, narysuj na nim coś. Wydaje się zbyt proste, ale wygląda harmonijnie i stylowo.

14. Zrób poszewki na poduszki ze starych swetrów.

kwiaty

Poduszki dekoracyjne i stare swetry z oryginalnymi wzorami powinny być w każdym domu. Z ich pomocą stworzysz wspaniałą bożonarodzeniową dekorację. Nawiń na poduszkę sweter, przymocuj "poszewkę" – zawiąż rękawy z tylnej strony.

15. Udekoruj kaktusy doniczkowe.

kwiaty

Z drobnymi częściami, oczywiście, trzeba będzie się pomęczyć. Ale wyglądać taki wystrój będzie oryginalnie i ładnie. Zrobić zabawki można samodzielnie: pociąć włosy anioła, zwinąć i pomalować kawałki waty, lub kupić miniaturowe dekoracje, które oferują sklepy z artykułami do twórczości plastycznej.

16. Na czas świąt Bożego Narodzenia na stole w kuchni można położyć obrus z tematycznym nadrukiem.

tkanina
tkanina 2

Kup kawałek tkaniny odpowiedniej wielkości, obszyj krawędzi i gotowe. Można nawet nie obszywać – krawędzie można po prostu delikatnie zawinąć i wyprasować.

Pomysł w ogóle uniwersalny. Tematyczne obrusy można zrobić do każdego święta lub sezonu. Klimatycznie, nastrojowo i kreatywnie.

17. Domowy wianek bożonarodzeniowy wygląda zdecydowanie ładniej niż kupiony.

wianek
wianek 2
wianek 3

Do jego wykonania będziesz potrzebować grubego drutu – z niego zwija się podstawa wianka – sztucznych owoców, kwiatów, liści. Przymocujć ozdoby do podstawy, po prostu przetykając gałązki między drutem lub przyklejając. Zrób pętelkę i powieś wianek na drzwi lub ścianie.

18. Lub nadaj przytulności domu za pomocą szydełkowanych elementów dekoracyjnych – poszewek na poduszki, dywaników, serwetek i innych.

dom
dom 2
źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty