18 wyrafinowanych sposobów na ściąganie na egzaminach

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się uciekać do sztuczek i oszukiwać egzaminator na egzaminie? I nie kłam, że nie! Wszyscy – nawet najbardziej pracowici i pilni uczniowie przynajmniej raz w życiu uciekali się do pomocy ściąg.

I to jest normalna praktyka! Bo nie da się wszystkiego wyuczyć. A zdawać – i najlepiej na dobre oceny – trzeba wszystko. Dla tego uczniom i studentom trzeba się doskonalić. Najbardziej interesującymi skutecznymi sposobami dzielimy się w tym artykule.

Tylko nie pomyśl: w żadnym wypadku nie zachęcamy do korzystania ze ściąg. Artykuł został napisany wyłącznie w celach rozrywkowych.

1. Rękaw bez ręki

Rękaw

Aby zdobyć jakieś źródło informacji, trzeba odwrócić uwagę nauczyciela. A dokładniej, po prostu nie zwracać na siebie jego uwagi. Jak to zrobić? Załóż na egzamin lub sprawdzian sweter z długim rękawem. Przed rozpoczęciem testu połóż obie ręce na ławce, a na początku sprawdzianu jedną rękę wyjmij z rękawa i przesuń pod swetrem. Co mamy w efekcie? Nauczyciel widzi obie ręce, i nic nie podejrzewa, podczas gdy ty spokojnie "czerpiesz wiedzę" z notatek, podręcznika lub telefonu.

2. Ściąga na paznokciu

Ściąga

Aby zmieścić całą niezbędną informację na płytkę paznokciową, trzeba poćwiczyć czytelne pisanie małymi literami i cyferkami. A jeszcze będziesz potrzebować długopisu, ołówka lub pisaka z bardzo-bardzo-bardzo cienkim czubkiem.

3. Ściąga na ubraniu

buty

Współczesnej mody nie dogonisz – jakie tylko wydruki nie są używane w projektowaniu obuwia i odzieży. I studenci wcale za to nie ponoszą winy. Przecież nie będą rozbierać się tylko dlatego, że producent wybrał taki rysunek, który może służyć jako ściąga na egzaminie! Okazuje się, że to też może być przydatne. Lecz jest jedno "ale" – na tkaninach są drukowane tylko najbardziej popularne tabele i formuły. A je można policzyć na palcach...

4. Ściąga w opakowaniu soku

sok

Większość nauczycieli spokojnie odnoszi się do obecności butelek wody lub paczek soku na ławkach uczniów, i z tego można skorzystać. W pustym pudełku wytnij część jednej ścianki. Powstała skrytka musi być wystarczająco pojemna. W niej może się zmieścić nawet zmniejszona wersja notatek z lekcji.

5. Telefon w kalkulatorze

telefon

Z telefonów na egzaminach i sprawdzianach nie wolno korzystać. Ale jeśli ukryć gadżet w okładce kalkulatora inżynierskiego, to go nikt nie zauważy. Najważniejsze, żeby nie wzbudzać podejrzeń i nie przyglądać się bezużytecznemu – zdaniem nauczycieli, oczywiście – przedmiotowi.

6. Ściąga w rękawie

pismo

Sciągę z odpowiedziami można przymocować do wewnętrznej strony rękawa taśmą lub agrafką. Zauważyć taką ściągę trudno, ale można w niej zmieścić wiele informacji.

7. Podeszwa ze ściągą

podeszwa

Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest wygrawerowanie wszystkiego, czego potrzebujesz, bezpośrednio na podeszwie. Ale to zajęcie drogie i skomplikowane. Dlatego często wykorzystywana jest "łatwiejsza" wersja tej ściągi – zapisanie informacji na kartce i przymocowanie do butów. Aby tekst nie pobrudził się i nie ścierał, papier można zakleić taśmą.

8. Ściąga w łokciach

włosy

Podpowiedzi można wydrukować lub napisać na cieniutkich paseczkach papieru i chować je w łokciach. Wykonanie takiej ściągi jest żmudnym i finezyjnym zajęciem. Wszyscy to rozumieją. Więc nawet jeśli nauczyciel ci ją odbierze, najprawdopodobniej, można dostać tylko uwagę.

9. Ściąga pod plastrem

pod plastrem

Nikt nie wie, że tak naprawdę nie masz żadnego uszkodzenia;)

10. Ściąga w kurtce

kurtka

Na podszewce kurtki lub marynarki można zmieścić bardzo dużo wszelkich przydatnych informacji, tylko trzeba się nauczyć niezauważalnie czytać tekst.

11. Ściąga w butach

obuwie

Dla posiadaczy dobrego wzroku i butów z jasnymi butów z wkładkami.

12. Ściąga na pierścionku

na pierścionku

Jak już wspomniano powyżej, moda nie ma granic. Więc ktoś wymyślił pierścionek z drobnymi książeczkami zamiast kamyków. Po spędzeniu kilku minut w internecie można stać się posiadaczem takiego samego! Przy czym przy dużej chęci książeczkę do pierścionka nawet można zrobić własnymi rękami: wytnij kilka arkuszy z zeszyta i zrób książeczkę – gotowe. A co będziesz zapisywać w niej – to wielki sekret.

13. Ściąga w długopisie

pisak

Jeśli nie masz czasu na projektowanie skomplikowanego mechanizmu, po prostu weź jasny i przezroczysty długopis, nawiń ściągę na wkład i na egzaminie staraj się nie zwracać na siebie uwagi.

14. Ściąga na butelce wody

woda

Usuń etykietę z przezroczystej butelki, z tyłu napisz wszystko, czego potrzebujesz, przyklej – voila!

15. Ściąga w zegarku

zegarek

Nie sprawi ci żadnego kłopotu przymocowanie małego zwoju do obudowy zegarka. Najważniejsze – pamiętaj, gdzie jaka informacja się znajduje. Tak zwój nie trzeba będzie ciągle przewijać tam i z powrotem, zwracając na siebie jego uwagę.

16. Ściąga pod paznokciami

paznokcie

Myślałeś, że studentki noszą długie paznokcie tylko dla urody? A właśnie, że nie! Pod nimi można zmieścić tyle informacji, że ci się nawet nie śniło.

17. Ściąga w pończochach

w pończochach

Krótkie spódniczki z pończochami, nawiasem mówiąc, studentki lubią też nie bez powodu ;)

18. Ściąga w obcasach

w obcasach

Najważniejsze – aby obcas był pusty. A dalej wszystko jest proste: im bardziej pojemny jest, tym więcej przydatnych informacji w nim się zmieści. I tym szczuplej będą wyglądać twoje nogi, oczywiście!

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty