18 wzruszających historii, które zmienią twoje zdanie o zwierzętach

Wiele z nas myśli, że zwierzęta nie potrafią głęboko odczuwać, jednak tak naprawdę zdolne są do odczuwania różnych emocji, które zazwyczaj uważane są za wyłącznie ludzkie. Przyjaźń, opieka, bezgraniczne oddanie – szczęśliwy jest ten, kto chociażby raz w życiu coś takiego odczuł.
slon

Słonie Jenny i Shirley wzięli do cyrku jednocześnie: Jenny wtedy była jeszcze bardzo małą, a Shirley już skończyła 20 lat. Później one się rozstały, ale 25 lat później one spotkały się w schronisku dla słoni. "Jenny od samego początku zaczęła się dziwnie zachowywać - mówi pracownik schroniska - chciała sięgnąć trąbą klatki Shirley i bardzo się martwiła. A później Shirley zaczęła trąbić, jeszcze nie widzieliśmy takich wzruszających uczuć ".

pies

Gdy orangutan Rocko był maleńkim, stracił rodziców. Nie chciał żyć, przestał jeść i reagować na kurację. Wtedy do jego schroniska przeprowadzono psa, który został najlepszym jego przyjacielem. Od tej pory się nie rozstają.

woda

Białucha Mila wypchała nosem Jung Jan na powierzchnię, gdy dziewczyna dostała skurczów nogi w czasie wyścigów z divingu. W taki sposób uratowała jej życie.

papuga

"Bądź mądralką. Kocham ciebie". Takie słowa usłyszała Irene Pepperberg od ulubionej papugi na pożegnanie, przed zgonem.

piesek

Niegdyś pies Tommy chodził do kościoła wraz ze swoją gospodynią. Jednak gdy ona zmarła, on zaczął uczęszczać na Mszę Św. samodzielnie. Twój pies nie zastępuje ci całego świata, jednak ty jesteś dla niego całym światem..

krowy

W roku 2011 naukowcy udowodnili, że krowy potrafią się przyjaźnić i przeżywać prawdziwy smutek, jeśli znajdują się w rozłące z przyjacielem.

slonki

Gdy działacz na rzecz ochrony środowiska Lawrence Anthony zmarł, to słonie południowoafrykańskie 12 godzin szły do jego domu. Niegdyś Anthony uratował ich od śmierci, gdy chciano je zastrzelić.

razem

Labrador Lisha wykarmił ponad 30 różnych zwierząt, które zostały bez mamy. Nadal opiekowała się maluchami, uczyła ich jak trzeba przetrwać.

zwiezę

Goryl Koko oglądała w telewizji film "Herbatka z Mussolinim" i w czasie smutnej sceny rozstania się przymknęła oczy, aby nie patrzeć na to.

dziewczynka

Dzieci bawiły się z jack russel terrierem Georgem, gdy zostały zaatakowane przez kilka pit bulli. George zaczął bronić dzieci, ale odniósł liczne obrażenia. Uratował pięcioro dzieci i dostał medal za odwagę pośmiertnie.

psy

Psy przewodnicy Solti i Rosel wyprowadziły swoich gospodarzy z World Trade Center w czasie ataku dnia 11 września 2001 roku.

przyjaciele

Gdy gospodarze zabrali do siebie ślepego spaniela Ellie, nie myśleli, że ich drugi pies Leo zostanie przewodnikiem dla Ellie. Pomaga jej w czasie spaceru, chroni przed innymi psami.

ryba

W roku 2011 diver zrobił zdjęcie ryby na Wielkiej Rafie Koralowej, która stłukła muszlę z mięczakiem, aby wyciągnąć go stamtąd. Umiejętność używania narzędzi uważa się oznaką rozumu. Wiele zwierząt nauczyło się używać prostych narzędzi, jednak wśród ryb to rzadko się zdarza – dotychczas nie było żadnych udokumentowanych dowodów na to.

kobieta

Patricia Adshead miała zamiar napić się herbaty, gdy do domu wdarło się kilku rabusi z nożami. Jeden z nich zaczął jej grozić, jej pies Oi ugryzła rabusia w rękę i w ten sposób uratował swoją gospodynię. "Jeśliby nie on, już bym nie żyła" - mówi Patricia. Pies dostał medal za odwagę.

ptaki

Każdego roku sowa Gandalf składa jaja i czeka na potomstwo, jednak żadnego razu młode sowy się nie wykluły. Pewnego razu podrzucono jej jajo, z którego wykluła się gąska, którą sowa zaczęła się opiekować. Chociaż zazwyczaj sowy zabijają młode, które nie są do nich podobne.

ludzie

W ośrodku dla szympansów w Kamerun, w wyniku choroby serca zmarła szympansica Dorothy. W czasie pogrzebu jej przyjaciele wstali dookoła, przytulili się na znak solidarności, niby w taki sposób żegnali ją.

delfin

Delfin Jett i foka Miri z Australii to prawdziwi przyjaciele od samego dzieciństwa. Bardzo lubią razem się bawić. W warunkach naturalnych prawdopodobnie byliby rywalami.

milo

Orangutan Hanama – szczęśliwy ojciec, adoptował maleńkie lwy i tygryski i opiekował się nimi do tej pory, dopóki sami nie mogli o siebie zadbać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty