19 ciekawostek o ulubionych serialach

Wszystko co oglądają widzowie na ekranie – to tylko odrobina ogromnej historii. Istnieje wiele ciekawostek o ulubionych serialach, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Kto z nas nie lubi seriali. Czasami niektóre historie są naprawdę wciągające. Wtedy z niecierpliwością czekamy na nowe odcinki, szukamy zapowiedzi, nieemitowanych materiałów, a nawet śledzimy losy aktorów w prawdziwym życiu. Oglądasz dużo seriali i chciałabyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej bądź poznać ciekawe fakty zza kamery oraz prześledzić historie, które odbywają się na planie. Mamy więc coś idealnego dla Ciebie!

1. Tytuł mógł być inny

Przyjaciele

Tytuł "Przyjaciele" nie był pierwszym pomysłem twórców. Najpierw nazywał się "Insomnia Cafe".

2. Odrębny gatunek seriali

Dr House

Procedurale (serial proceduralny). Seriale, które składają się z pojedynczych (zamkniętych w obrębie jednego odcinka) historii. Przykłady: "Dr House", "Z Archiwum X", "Zabójcze umysły".

3. Śmierć w pierwszym odcinku

Zagubieni

Jeden z głównych bohaterów serialu "Zagubieni", Jack, zagrany przez Jacka Shepharda, miał zginąć w pierwszym odcinku. Na szczęście, nie zabito go już na początku. Początkowo rolę zaproponowano Michaelowi Keatonowi.

4. Nawiązania do historii

Gra o tron

Jedna z jaskrawych scen w serialu "Gra o tron" – śmierć Joffrey Baratheon. Został otruty na własnym ślubie. W 1153 roku syn króla angielskiego Stefana z Blois, Eustachy IV z Boulogne, prawdopodobnie również został otruty.

5. Rolę Phoebe Buffay zaproponowano innej aktorce

Phoebe

Producenci najpierw zaproponowali tę rolę Ellen DeGeneres, ale ta odrzuciła propozycję. Phoebe w wykonaniu Lisy Kudrow bardzo spodobała się widzom.

6. Najdroższy serial

Terra Nova

Składający się w sumie z 13 odcinków pierwszy sezon "Terra Nova" kręcono w całości w Australii, kosztował 60 mln funtów, a wyprodukował go sam Spielberg. Każda minuta dwugodzinowego odcinka pilotowego "Terra Nova" kosztowała blisko 200 tys. funtów.

7. Wygrał z rakiem

Dexter

W wieku 38 lat u odtwórcy roli Dextera Michaela C. Halla, wykryto ziarnicę złośliwą. Zdiagnozowanie choroby we wczesnym stadium umożliwiło jej wyleczenie. W serialu gra jego była żona Jennifer Carpenter jako jego przybrana siostra Debra Morgan.

8. Tajemnicza cyfra 13

13

Każdy sezon popularnego serialu liczy 13 odcinków. To nie przez przypadek. Łącznie w jednym kolorze w talii jest 13 kart.

9. Nieoczekiwana para

Monica i Joey

Chandler mieszkał z Joeyem do sezonu szóstego, a potem przeprowadził się do Moniki. Poślubił ją na końcu sezonu siódmego. Jednak nikt z was na pewno nie wie, że jeszcze przed obsadzeniem ról, główną parą mieli być Monica i Joey.

10. Skazany na śmierć

Skazany na śmierć

Dyrektorzy 13 więzień USA zakazali pokazywania serialu "Skazany na śmierć" w swoich zakładach, ponieważ uważali, że może zmotywować więźniów do ucieczki. Jeszcze jedna ciekawostka: jeśli będziesz chciał zrobić taki sam tatuaż, jak u głównego bohatera Michaela Scofielda, bądź gotów na to, że wydasz na to 200 h i 15 tys. dolarów.

11. Nie przypadkowa nazwa

Teoria Wielkiego Podrywu

Nazwa popularnego serialu "Teoria Wielkiego Podrywu" nawiązuje do Wielkiego Wybuchu, w wyniku którego powstał Wszechświat.

12. Najdłuższy serial

Guiding Light

"Guiding Light": pierwsze 2500 odcinków wyemitowano na antenie radiowej NBC, a od 30 czerwca 1952 roku serial pojawił się na małym ekranie. Do 1968 roku nadawano go na żywo. Swój żywot zakończył w 2009 roku, łącznie liczył, bagatela, 18262 epizody.

13. Ciężki rekwizyt

Czarodziejki

W serialu "Czarodziejki" głównym rekwizytem była Księga cieni, która waży 4,3 kg.

14. Inna bohaterka serialu "Seks w wielkim mieście"

Seks

Kim Catrall nie chciała na początku zagrać Samanthy Jones. Gdy pierwszy raz przeczytała opis serialu, nie miała zamiaru przyjmować tej roli. Mówiła, że nie wie, czy da radę, jest za stara do grania seksownej podrywaczki. Fani serialu powinni dziękować Darrenowi Starowi, że namówił aktorkę do zagrania Samanthy.

15. Zagrał za darmo

Zagrał za darmo

W jednym z odcinków serialu wystąpił Bruce Willis. Co ciekawe, aktor zagrał za darmo, bo na planie filmu "Jak ugryźć 10 milionów" przegrał zakład z Matthew Perrym. Wynagrodzenie Willisa zostało przekazane na cele charytatywne.

16. Scenariusz po rozmowie z mamą

Gotowe na wszystko

Scenarzysta serialu powiedział, że pomysł pierwszego odcinku "Gotowe na wszystko" przyszedł mu do głowy po rozmowie z matką, która powiedziała, że wychowanie dziecka bez męża – to trudne wyzwanie.

17. Zaadoptowany wilkor

wilkor

Sophie Turner, która gra Sansę Stark, zaadoptowała Zunni, psa rasy Northern Inuit, który grał jej wilkora w pierwszym sezonie. Zakochała się w Lady, jej serialowym wilkorze. Wiedziała, że zaczną się poszukiwania jej nowego domu, więc postanowiła ją zaadoptować. Fani serialu również mogą kupić takiego szczeniaka, ale kosztuje on 3 tys.dolarów.

18. Jedyny kandydat

Pokuta

Benedict Cumberbatch dostał rolę Sherlocka po zobaczeniu przez Marka Gatissa i Stevena Moffata jego występu w filmie "Pokuta". Żadnemu innemu aktorowi nie proponowano zagrania tej roli. Reżyser mówi, że Benedict Cumberbatch był idealnym kandydatem.

19. Słodkie narkotyki

Słodkie narkotyki

W jednym z najpopularniejszych seriali w wielu odcinkach pojawia się narkotyk – metamfetamina. Jasna rzecz, że to nie były prawdziwe narkotyki. W serialu wykorzystywano zmielone niebieskie landrynki. Aktorów uczono jak robić metamfetaminę, aby dobrze zagrali swoje role.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty