19 filmów, które pomogą lepiej zrozumieć kobiety

Mówią, że poznanie kobiecej psychiki jest rzeczą niemożliwą. Ale znaleźliśmy w sobie odwagę i zebraliśmy 20 filmów, które naszym zdaniem pomogą zrozumieć wewnętrzny świat kobiet. Wszystkich tajemnic nie zdradzą, ale kilka podpowiedzi niewątpliwie dadzą.
20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety

Dziennik Bridget Jones

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 1

Wiele kobiet przyznaje, że w rzeczywistości ten film w wielu epizodach ma nutki wprost kina dokumentalnego. Na pewno każdy zna dziewczynę, która buduje karierę, podrywa mężczyzn i przeżywa rozczarowanie dokładnie tak, jak bohaterka Rene Zellweger.

Słodki listopad

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 2

Ten film można nazwać idealnym ekranowym przykładem kobiecej powieści. Charlize Theron jest niezrównana, a Keanu Reeves prawie cały film jest piękny i nagi. Na tyle nagi, że i grać mu szczególnie nie trzeba — i tak oczywiste jest, że to właśnie Pan Listopad podbije serce dziewczyny. Film lekko sugeruje, jak kobiety wybierają, w kim się zakochać.

Wielkie oczy

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 3

Nowy film Tima Burtona o kobiecie, której obrazy jej despotyczny mąż wydawał za swoje, dopóki ona malowała je, zamknięta przez niego w pracowni. Film dużo daje do zastanowienia kobietom, które tolerują niezbyt dobre zachowanie mężczyzny, znajdującego się obok. Należy obejrzeć ten film, aby zrozumieć, co właściwie się dzieje w ich sercach.

Szkoła uczuć

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 4

Jest to opowieść o przemianie małej dziewczynki w dorosłą kobietę. Tutaj chyba nie ma przemocy, nikt nie umiera, ale mimo tego historia wydaje się dość tragiczna. Wiele kobiet przeszło podobną drogę do dorosłości, może dlatego są właśnie takie, jakie są.

Blue Jasmine

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 5

Zachowanie zabawnej, trochę śmiesznej i ostatecznie sfrustrowanej bohaterki filmu Woody'ego Allena daje wizualne wyobrażenie o tym, co się dzieje w umyśle kobiety, kiedy ona traci coś ważnego dla siebie, męża, pracę, bogactwo, a to wszystko na raz — i teraz zmuszona jest zacząć wszystko od nowa.

Życie nie gryzie / Laggies

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 6

Film o tym, że czasami kobiety i same nie zdają sobie nawet sprawy z tego, czego chcą. A wszystko dlatego, że w każdej mieszka nastolatka, która kaprysi, nagle postanawia, że nie chce wyjść za mąż, po prostu nie chce podejmować żadnych decyzji i brać na siebie odpowiedzialność. Historia może przesadzona, ale odrobinę prawdy oczywiście zawiera.

Amelia

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 7

O tym filmie powiedziano wiele — chcemy dodać tylko jedno: proszę zwrócić uwagę na scenę, w której Amelia rozważa wszystkie możliwe przyczyny spóźnienia bohatera Nino: tu i terroryści, i napad na bank, i radzieckie głowice i kilka innych bzdur. Na Boga, w tym cała kobieta!

Mondscheintarif

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 8

Coś pomiędzy "Amelią" a "Dziennikiem Bridget Jones". Syropu cukrowego mniej, ale cennych informacji więcej. Na przykład o regule "72 godzin" można by nie mówić wszystkim bez zastanowienia.

Sierpień W Hrabstwie Osage

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 9

Na początku wydaje się, że jest to dramat o tym, jak ludzi w trudnym momencie jednoczy i wspiera rodzina. W rzeczywistości film o odwrotnym: o tym, że najbardziej zranić mogą najbliżsi. Piękne aktorki, na czele z Meryl Streep świetnie radzą sobie z rolami, pokazując całą złożoność relacji kobiet z rodziną.

Kate i Leopold

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 10

Pomimo swojej nadmiernej lukrowości, ten film przyniesie ci cenną wiedzę o tym, na jakiego księcia czekają kobiety. I niech was zdziwi, jakiej usłużności i władania wyszukanymi manierami one czasami potrzebują od mężczyzn. Koronkowego żabotu tu nie wystarczy.

Merida waleczna

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 11

Tak, to kreskówka. Bo to nie tylko film o dzielnej dziewczynie na koniu, lecz wzruszająca opowieść o relacjach matek i córek. Abyście przestali wątpić i zrozumieliście wreszcie, że nawet najbardziej wspaniała teściowa w duszy jest niedźwiedzicą.

The Holiday

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 12

Film o dwóch diametralnie różniących się między sobą kobietach, każda z których szuka szczęścia. A droga do szczęścia przecież jest prosta: byleby mieć obok siebie kochającą, niezawodną osobę, godną zaufania, a z resztą jakoś poradzimy sobie.

Legalna blondynka

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 13

Nie należy odbierać tej historii zbyt poważnie. Głównie była stworzona po to, aby mogliśmy odpocząć i pośmiać się przed telewizorem. No i może trochę, aby zrozumieć, że pod maską efektownej szalonej blondynki może ukrywać się bystra i utalentowana osoba. Nie warto lekceważyć zdolności kobiet!

Czego pragną kobiety?

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 14

Mel Gibson poświęcił się dla dobra wszystkich mężczyzn na świecie, by w końcu dowiedzieć się, czego pragną kobiety. Zazdrościsz i myślisz, że to prawdziwy dar? Na pewno nie. Raczej przekleństwo...

Malena

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 15

Malena jest dziewczyną, którą zauroczeni są wszyscy mężczyźni i której nienawidzą wszystkie kobiety. Historia o tym, jak piękno może stać się przekleństwem kobiety i przynieść same rozczarowania.

Gone girl

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 16

Aby do końca zrozumieć kobiecą naturę, należy spojrzeć na jej ciemną stronę. Historia o tym, jak kobiety mogą być podstępne, jeśli im coś nie odpowiada. Film mocno przesadzony, ale w ogóle o tym, że nie warto lekceważyć swojej kobiety.

Pod słońcem Toskanii

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 17

Jest to mała oda do kobiet, które straciły wiarę w siebie i mężczyzn, lekka jak toskański wietrzyk, i soczysta jak fioletowe winogrona. Każda kobieta czasem chce uciec do ciepłych Włoch, kupić tam dom i cieszyć się szczęśliwym, słonecznym życiem.

Głowa w chmurach

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 18

Historia, która pomoże zrozumieć naturę miłości kobiety — trochę dziwnej, czasami zupełnie niewytłumaczalnej. No a jeśli nie pomoże, to warto obejrzeć ten film ze względu na wspaniały duet Charlize Theron i Penelope Cruz.

Kocha... nie kocha!

20 filmów które pomogą lepiej zrozumieć kobiety 19

Obserwuj to, jak kobiety potrafią wymyślić własną wyimaginowaną rzeczywistość i zmienić miłość w prawdziwe szaleństwo. Przy okazji to wcale niełzawy melodramat, jak może się wydawać na początku, więc na pewno obejrzysz do końca.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty