19 modelek o nietypowej urodzie, które osiągnęły oszałamiający sukces

Minęły już czasy, gdy modelki musiały mieścić się w schematach narzucanych przez projektantów czy prestiżowe magazyny. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się sesje zdjęciowe i pokazy, których bohaterkami są "nietypowe" kobiety.

W ostatnich latach zmiany w kanonach piękna nabrały znaczącego tempa, zwłaszcza w branży modelingowej. Na wybiegach i w magazynach pojawia się coraz więcej modelek, które umykają standardowym schematom. Swoje nietypowe cechy przekształcają w atut. Dzięki temu nie tylko mogą zaistnieć w świecie mody, ale również zaczynają wyznaczać nowe trendy. Zdecydowanie to pozytywna zmiana. Te osoby, które uważają, że świat mody promuje jedynie standardy piękna, w których nie ma miejsca na oryginalną urodę, powinny poznać nasze bohaterki.

1. Kate Moss

keyt moss

Kate Moss rozpoczęła karierę na początku lat 90. Dziewczyna wyróżniała się wśród innych modelek, ponieważ była niska, miała trądzik, krzywe zęby. Niektórzy uważali, że jest podobna do narkomanki. Jednak to nie przeszkodziło jej zostać jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek.

2. Issa Lish

issa lish

Modelka ma meksykańskie i japońskie korzenie. Zdobyła popularność dzięki swojej niezwykłej urodzie. Jest podobna do kosmity.

3. Alek Wek

alek vek

Jeśli kiedyś jedyną powszechnie znaną czarnoskórą modelką była Naomi Campbell, to dziś sytuacja się odmieniła. Alek Wek, modelka, która całkowicie przełamała standardy w kanonach piękna, jakie pojawiły się w modzie.

4. Daphne Groeneveld

dafna gruneveld

Duże usta i oczy pomogły dziewczynie zrobić oszałamiającą karierę w branży modelingowej. Jest twarzą perfum Dior Addic, współpracuje ze znanymi projektantami i została okrzyknięta "Najlepszą holenderską modelką".

5. Slick Woods

slik vuds

Pulchne usta, fryzura na chłopaka, szpara między zębami, wysportowane ciało – nietypowe cechy dla modelki. Jednak Slick Woods całkowicie przełamała standardy i bierze udział w kampaniach reklamowych znanych marek.

6. Esmeralda Seay-Reynolds

esmeralda siy-reynolds

Dziewczynie zawsze mówiono, że musi spróbować własnych sił w branży modelingowej. W końcu się zdecydowała. Esmeralda, która jest bardzo podobna do syrenki, dziś jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek. Do tej pory wystąpiła w pokazach i/lub wzięła udział w kampaniach reklamowych takich marek jak: Vogue, Dolce&Gabbana i Yves Saint Laurent.

7. Winnie Harlow

vinni harlou

Czarnoskóra modelka z bielactwem. Winnie Harlow zrobiła z bielactwa atut i podbija świat mody.

8. Laura O'Grady

laura ogreydi

Znak rozpoznawczy modelki – odstające uszy, które często były piętnowane przez rówieśników. Jednak dziewczyna nie wstydziła się swoich uszu i nigdy nie miała zamiaru przejść operację plastyczną.

9. Lindsey Wixson

lindsi vikson

Lindsey Wixon będzie gwiazdą. Ma w sobie to coś, co wyróżnia ją spośród wielu innych modelek. Kiedy widzi się Lindsey, pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę, są jej wydatne usta. Co więcej, o unikalności Lindsey decyduje okrągła, lalkowa buzia oraz zęby z długimi jedynkami i diastemą.

10. Molly Bair

molli beyr

Ma duże oczy o bardzo wyrazistym spojrzeniu, wystające kości policzkowe i smukłą twarz. I choć w szkole była z powodu swojego wyglądu wyśmiewana i nazywana kosmitką, to właśnie te charakterystyczne dla Molly Bair cechy sprawiły, że jest jedną z wziętych modelek. Molly Blair mówi, że nigdy nie myślała, że dziewczyna, która ma monobrew, nosi okulary, pojawi się we włoskim "Vogue’u". Współpracuje z największymi markami takimi jak Chanel, Wang, czy Prada.

11. Scarlett Costello

skarlett kostello

Scarlett Costello pozwala swoim brwiom rosnąć naturalnie. Teraz dzięki swoim naturalnym i charakterystycznym, złączonym brwiom, kariera młodej modelki zaczyna napierać rozpędu.

12. Magdalena Frąckowiak

magdalena frakovyak

Magdalena Frąckowiak jest modelką o wyjątkowo intrygującej, dziewczęcej urodzie. Wysokie kości policzkowe i dość szeroko rozstawione oczy sprawiają, że skutecznie przyciąga uwagę. Nic więc dziwnego, że współpracuje z największymi projektantami i fotografami.

13. Sara Grace Wallerstedt

sara greys vallerstedt

Sara zachwyciła świat mody swoimi pięknymi piegami i wysokimi kośćmi policzkowymi. Jest ucieleśnieniem elfiego piękna i delikatności.

14. Julia Zimmer

dzhuliya zimmer

Niektórzy uważają, że niemiecka modelka jest podobna do szczura, inni natomiast mówią, że ma zgrubiałe rysy twarzy. Nie zważając na swoją nietypową urodę, modelka współpracuje z Vivienne Westwood i Prada.

15. Lily McMenamy

lili makmenami

Ogromne usta, wystające zęby, duży nos i lekko wyłupiaste oczy idealnie wpisują się w nowy trend na dziwne i niekomercyjne twarze. Lily McMenamy chodzi w pokazach Saint Laurent, Chanel i Louis Vuitton i pracuje z najlepszymi fotografami na świecie.

16. Kelly Mittendorf

kelli mittendorf

Kelly Mittendorf trudno nazwać klasyczną pięknością. Nie można odmówić jej jednak urody, która odstaje co prawda od przyjętych kanonów, za to jest niezwykle oryginalna. Kelly jest gotowa na różne eksperymenty, nie boi się wyglądać nieładnie, dlatego z nią chętnie współpracuje wiele fotografików.

17. Damaris Goddrie

damaris goddri

Niezwykła uroda tej belgijskiej modelki, która ma korzenie latynoamerykańskie, sprawia, że jest podobna do mężczyzny. Dzięki temu Damaris może demonstrować nie tylko kobiece wizerunki, ale również unisex.

18. Iekeliene Stange

ikeleyn stanzh

Iekeliene Stange uważa, że nie trzeba brać mody zbyt serio. Swój styl określa jako bałagan, wszystko w jednym. Łączy wiele kolorów i jest fanatycznym zbieraczem ubrań vintage. Na swój pierwszy casting włożyła zielone rajstopy, okulary bez szkieł, jakiś dziwny sweterek, a na głowie miała dredy. Jednak wszyscy zauważyli, że ma fantastyczne kości policzkowe, które otworzyły jej drogę do kariery.

19. Liza Ostanina

liza ostanina

Modelka o intrygującej urodzie. Dzięki swoim nietypowym rysom zrobiła oszałamiającą karierę, chociaż nigdy nie uważała, że jest piękna i była bardzo zaskoczona, kiedy jedna z agencji modelek zaproponowała jej kontrakt.

Są to modelki, które dowodzą, że niedoskonałość jest piękna. Dzisiaj każda z kobiet, która wyróżnia się w swojej niedoskonałości, staje się piękniejsza niż kobieta o idealnym kształcie nosa i cudownie wystających kościach policzkowych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty