19 upominków, które koniecznie musisz kupić w tych państwach

Upominki zawsze będą cieszyć się ogromną popularnością, ponieważ żaden turysta nie wraca z podróży bez nich.

1. Wspomnienia z najromantyczniejszego miasta świata

paryż

Każdy, kto odwiedza Paryż, koniecznie kupuje upominek w postaci Wieży Eiffla. Istnieje bardzo ogromny wybór: od magnesów na lodówkę do dużych kopii Wieży.

2. Kopia Pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

rio

Brazylia – to nie tylko wspaniała przyroda i niesamowite krajobrazy, ale również Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Na pamiątkę można kupić małą kopię statui.

3. Jaki Egipt bez piramid?

egypt

Trudno wyobrazić sobie turystę, który wraca z Egiptu bez małej piramidki. Wybór jest ogromny. Takie piramidki są bardzo ładne, dlatego będą wspaniałą ozdobą wnętrza twego mieszkania.

4. Upominki z Grecji

oliwa

Grecja – to wspaniale państwo, w którym można kupić dużo pożytecznych rzeczy. Na przykład, tutaj można znaleźć jakościowe kosmetyki z olejem oliwkowym.

5. Część Wielkiego Muru

wall

Każdy turysta, który odwiedza Chiny, koniecznie musi zobaczyć Wielki Mur Chiński. Można wziąć kamyczek ze ściany na pamiątkę, chociaż to jest zakazane. W takiej sytuacji lepiej kupić magnes na lodówkę. Są bardzo funkcjonalne warianty, na przykład, z termometrem.

6. Alkohol też może być upominkiem

teqila

Podróż do Meksyku na zawsze pozostanie w twojej pamięci. Na pamiątkę o wypoczynku można przywieźć dużo ciekawych rzeczy. Jednak jest jedna rzecz, którą na pewno kupują wszyscy turyści – to prawdziwa tequila.

7. Model najbardziej rozpoznawalnego pojazdu

autobus

Z czym kojarzy ci się Anglia? The Tower, Big Ben, Buckingham Palace i bez wątpienia z czerwonym dwupiętrowym autobusem. Możesz nie tylko go sfotografować, ale również kupić małą kopię takiego autobusu.

8. Weneckie maski

maski

Najpopularniejszy, ale jednocześnie bardzo niepraktyczny upominek z Włoch – maska wenecka. Sprzedawane są na każdym kroku, podobnie jak magnesy na lodówkę w innych państwach. Każdy chętny może kupić ręcznie robioną maskę, ale kosztuje ona dosyć drogo.

9. Aromatyczne upominki

kawa

Wakacje w Turcji cieszą się ogromną popularnością i jeśli nie chcesz po raz kolejny przywozić banalnych upominków, zwróć uwagę na oryginalne i jednocześnie bardzo smaczne upominki, na przykład aromatyczna kawa turecka w komplecie z tyglem.

10. Rumuński wampir-arystokrata

czaszki

Główna atrakcja Rumunii – zamek w Branie, siedziba wampira Draculi, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że w kramach jest mnóstwo upominków związanych z tę postacią. Na przykład, można kupić niezwykły kubek.

11. Niepraktyczne, ale pamiątkowe obuwie

obuwie

Tradycyjny upominek z Holandii – drewniaki lub chodaki. Na pewno nikt nie będzie nosić takich butów, ale będzie wspaniałą ozdobą twego domu, który będzie przypominać ci o niepowtarzalnych wakacjach.

12. Szokujący australijski upominek

jaja

Australia nam się kojarzy przede wszystkim z kangurami, które w swoim kraju ojczystym możemy zobaczyć tylko w zoo. Bardzo zadziwiający jest ten fakt, że najpopularniejszym upominkiem, który kupują turyści, jest worek mosznowy kangura. Robią z niego breloki, zapalniczki.

13. Bohater praskich legend

hero

Jeśli byłeś w Pradze, to przewodnik na pewno opowiadał legendę o Golemie. Małe figurki Golema można kupić w każdym kramie.

14. Słodki i aromatyczny dodatek do deserów

syrop

Co można kupić w państwie na fladze, którego widnieje liść klonu? Oczywiście syrop klonowy. W każdym sklepie kupisz słodki syrop, który jest sprzedawany w różnych pojemnikach.

15. Upominek od krowy

Upominek od krowy

Szwajcaria jest znana nie tylko ze swojej czekolady, zegarków i banków, ale również krów. Nie wiadomo dlaczego, ale najpopularniejsze upominki związane właśnie z tym zwierzęciem. To dekoracyjne dzwonki, które przymocowuje się do szyi krowy.

16. Narodowe smakołyki

hamon

Najsmaczniejsze upominki można kupić w Hiszpanii, ponieważ właśnie w tym kraju można spróbować najpyszniejszy jamon i wino.

17. Indyjskie słonie na twojej półce

słoń

Wiele turystów przyznaje się do tego, że wyrusza do Indii, aby zobaczyć słoni, dotknąć je. Jeśli chcesz, aby wspomnienia o tej podróży na zawsze zachowały się w twojej pamięci, kup figurkę słonia. Robi się je z różnych materiałów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

18. Kilka upominków w jednej cenie

babka

Tradycyjny upominek z Rosji – to oczywiście drewniane matrioszki. Istnieją bardzo oryginalne egzemplarze, na przykład z twarzą prezydenta lub różnych gwiazd.

19. Upominek z ulubionej bajki

syrenka

Dania jest znana z tego, że tutaj powstała ulubiona bajka wszystkich dzieciaków "Mała Syrenka". W Kopenhadze również jest pomnik Małej Syrenki. W kramach można kupić kopie tego posągu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty