2 osoby x 20 lat = dom na wodzie

Wiele z nas w różnych okresach życiowych zastanawia się nad tym, aby wszystko porzucić i schować się przed światem w jakimś przytulnym zakątku.

Każdy z nas ma takie myśli w swojej głowie, ale następuje nowy dzień i my jedziemy do pracy w zatłoczonym autobusie, stoimy w korkach i z niecierpliwością czekamy na kolejny weekend, aby odpocząć i znowu zacząć wszystko od nowa.

Jedna para z Kanady postanowiła realizować to, o czym wiele z nas marzy i osiągnęła niesamowitych wyników.

1. Z dala od cywilizacji

Z dala od cywilizacji

Gdy Wayne i jego dziewczyna Catherine postanowili schować się przed światem, oni rozpoczęli budowę przytulnego domu. Przez 20 lat budowali prawdziwą posiadłość w jednym z zakątków Kanady. To, co oni stworzyli, przekracza ramy zwykłego domu.

2. Nagłe przeniesienie

Nagłe przeniesienie

W roku 1992 Wayne Adams i Catherine King zrozumieli, że więcej nie mogą mieszkać w dużym mieście i zdecydowali się na nagłe przeniesienie. Przenieśli się z hałaśliwych ulic dużego miasta do gęstych lasów kanadyjskich.

3. Życie w zaścianku

ketrin i ueyn

Dziś Wayne ma 68 lat, a Catherine 60 lat. Oni postanowili zbudować swój dom niedaleko Tofino w Kolumbii Brytyjskiej. Tofino jest położone na zachodnim wybrzeżu wyspy Vancouver – miasto zaściankowe, w którym mieszka około 2000 osób, jednak ta para postanowiła posunąć się jeszcze dalej – stworzyć coś ekstremalnego.

4. Różnokolorowa rezydencja

Różnokolorowa rezydencja

W przytulnym zakątku z dala od cywilizacji wznieśli samowystarczalną budowlę na wodzie. Dziś, po upływie 20 lat, ich dom na wodzie jest wspaniałym różnokolorowym pałacem.

5. Sielanka

Sielanka

Zespół budynków mieści się na 12 platformach usytuowanych, jak mówią sami gospodarze, w Freedom Cove (zatoce wolności).

6. Życie na wodzie

Życie na wodzie

Latem Catherine i Wayne zdobywają wodę pitną z pobliskiego wodospadu, zimą jest to woda deszczowa, a jeśli chodzi o zasilanie, to dom czerpie energię słoneczną z paneli fotowoltaicznych.

7. Produkty naturalne

Produkty naturalne

Adams i King mają 0,5 akra ziemi i 5 szklarni do uprawy roślin.

8. Kilka ciekawych dodatkowych budowli

budowli

Posiadłość na wodzie to nie tylko dom mieszkalny, ale również galeria sztuki, parkiet do tańca i latarnia.

9. Człowiek, który wszystko potrafi

Człowiek który wszystko potrafi

Budowa i dbanie o taką niezwykłą posiadłość potrzebuje nietuzinkowych umiejętności i specjalnej wiedzy. Wykończenie drewnianych elementów to rzeźby Wayne’a. Ponadto ma on stałych klientów, dla których regularnie rzeźbi.

10. Raj na wodzie

Raj na wodzie

Catherine, emerytowana baletnica, zmieniła zawód. W szklarniach uprawia owoce i warzywa. Również interesuje się muzyką i sztuką, więc ich dom jest jaskrawym przykładem ich wspólnej twórczości.

11. Nabycie nowych umiejętności

Nabycie nowych umiejętności

Mieszkając wśród drzew, Catherine niebawem opanowała sztukę rzeźbienia w drewnie. Na początku ona jedynie pomagała swojemu chłopakowi, jednak z czasem stworzyła własny styl, więc teraz jej rzeźby mają taki sam sukces jak rzeźby Wayne’a.

12. Inspiracja

Inspiracja

"Życie na łonie przyrody jest wspaniałą inspiracją do twórczości" – powiedziała Catherine w jednym z wywiadów. " To niezwykłe uczucie budzić się wśród natury i mieć na wyciągnięcie ręki takie widoki. Wyobraźcie obie życie bez ciągłych stresów z dala od zgiełku dużego miasta".

13. Zalety życia na łonie przyrody

Zalety życia na łonie przyrody

Catherine i Wayne współistnieją z dziką przyrodą. Niedaleko ich domu spacerują jelenie, pływają wydry, latają morskie ptaki i czasami nawet można zobaczyć wilka.

14. Nieproszeni goście

Nieproszeni goście

Jednak z niektórymi przedstawicielami dzikiej przyrody mieszkańcy zatoki wolności woleliby się nie spotykać. Prowadzą prawdziwą wojnę ze szczurami wodnymi, które ważą około 13 kg. Pewnego razu gigantyczne szczury zniszczyły fundament domu na wodzie.

15. Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt

Jeśli chodzi o zwierzęta i drób, to współistnienie z przedstawicielami dzikiej przyrody było dla nich prawdziwym horrorem. Catherine i Wayne hodowali drób, ale później zrozumieli, że dookoła jest wiele chętnych zjeść smacznego kurczaka, więc zatrzymali się na wegetarianizmie i z zadowoleniem spożywają produkty naturalne ze swoich szklarni.

16. Szczególny styl życia

Szczególny styl życia

"Wiele zrobiliśmy w naszym życiu, wiele przeszliśmy i wiele widzieliśmy. Dlatego byliśmy dobrze przygotowani i gotowi na taki krok. – Takie życie nam pasuje" – powiedział Adams w swoim wywiadzie.

17. Atrakcja turystyczna

Atrakcja turystyczna

Dom na wodzie jest lokalną atrakcją turystyczną, nie zważając na to, że znajduje się z dala od cywilizacji.

18. Nowość dnia

Nowość dnia

Gdy wiadomość o niezwykłej rodzinie znalazła się w internecie, wszystko wywróciło się do góry nogami. Każdy magazyn opowiadał historię mieszkańców w domu na wodzie, co sprawiało im wiele kłopotów.

19. Idealne dzieciństwo

Idealne dzieciństwo
"Ten duży dom stworzyliśmy dla naszych dzieci, żeby mogli zobaczyć tutaj to, czego ich nie nauczą w szkole" – mówi Adams. "Gdy uczyłem się w szkole, zdobywaliśmy określoną wiedzę i umiejętności".

Prawdopodobnie dzieci tej pary mieli takie dzieciństwo, o którym każdy z nas marzy.

20. Projekt jest w toku

Projekt jest w toku

Najdziwniejsze jest to, że budowa jeszcze nie została ukończona. Każdego roku Adams i Catherine wznoszą nową budowlę. Być może po upływie 20 lat zatoka wolności zmieni się nie do poznania.

źródło:Lifedaily
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty