20 filmów o takiej różnej, ale pięknej miłości

O miłości pewnie nakręcają największą ilość filmów. Ona bywa różna: delikatna i szczera, szalona i czasochłonna, wzajemna i niezbyt wzajemna.

Zebraliśmy dla was filmy, w których opowiada się o różnych przejawach tego pięknego uczucia.

Artysta

The Artist

20 filmów o miłości 1

Niezwykle utytułowany film: on otrzymał aż 5 Oscarów, a pies, który zagrał w tym filmie – oddzielną nagrodę na festiwalu w Cannes. Czarno-biały "Artysta" jest nagrywany w stylu retro, i w nim... absolutnie nie ma słów. Tak, to jest niemy film. W tym filmie historia opowiada się uczuciami i emocjami. Tak więc mózg lepiej wyłączyć i szerzej otworzyć serce. Tylko tak można odczuć ten naiwny szczery film.

Ani słowa więcej

Enough Said

20 filmów o miłości 2

Życiowy i bardzo prawdziwy film, oglądając który rzeczywiście wierzysz aktorom. Film opowiada historię rozpoczęcia romansu Ewy i Alberta. Według bezsensownej przypadkowości ona okazuje się masażystką byłej żony swojego nowego chłopaka. Z czystej ciekawości Ewa zaczyna cichaczem dowiadywać się u niej, dlaczego rozpadło się ich małżeństwo, i co jest nie tak z milutkim Albertem. Romantyczna opowieść o dwóch sympatycznych dorosłych osobach, nie pozbawionych uczucia humoru.

Bezdroża

Sideways

20 filmów o miłości 3

Przez tydzień kawaler Jack żeni się na świetnej dziewczynie. W przeciwieństwie od niego, szkolny nauczyciel i pisarz Miles już dwa lata jest w rozwodzie. Zamiast tradycyjnego wieczoru kawalerskiego przyjaciele wyruszają do podróży po winiarskich gospodarstwach Kalifornii. To kino należy nie prosto oglądać – należy im się rozkoszować, niby dobrym winem, delektując i doceniając niepowtarzalny kolor, aromat, bukiet i rozkoszując się pięknym posmakiem.

Ona

Her

20 filmów o miłości 4

Samotny pisarz Teodor, kupuje nowe techniczne opracowanie – system operacyjny, powołany wykonywać dowolne pragnienie użytkownika. Do zdziwienia Teodora, wkrótce między nim i operacyjnym systemem Samanthą (głos której należy do Scarlett Johansson) powstaje romans. Film "Ona" poraża swoją realnością, chociaż historia opowiada o fantazji.

Smak curry

Dabba

20 filmów o miłości 5

To bardzo nietypowy, niesamowity indyjski film. W nim opowiada się o niemłodym urzędniku, w życiu którego po śmierci żony nie ma żadnych przemian. Codziennie na obiad on ma korporacyjny lunch z rąk kuriera. Ale pewnego razu w swoich metalowych puszkach on odkrywa domowe jedzenie, dostarczone do niego przez pomyłkę. Tak między urzędnikiem i kobietą, która je ugotowała, powstaje korespondencja pod postacią notatek, zostawionych w pojemnikach z jedzeniem.

Cudowne tu i teraz

The Spectacular Now

20 filmów o miłości 6

Co się dzieje, kiedy dobra dziewczyna zaczyna przyjaźnić się ze złym chłopakiem? Sutter trzyma się w szkole i w pracy tylko dzięki osobistemu urokowi i myśli tylko o dniu obecnym. Shelley – inteligentna i pracowita, ona ma wyraźne rozumienie, kim ona jest i czego chce. Te dwa absolutnie różnych człowieka przyciągają się do siebie z różnych przyczyn i rozmaicie wpływają na siebie nawzajem.. Prosty i jasny film o tym, że życie – to jest rzecz skomplikowana.

Co z oczu, to z serca

Out of Sight

20 filmów o miłości 7

Film opowiada kryminalną, ale w tym samym czasie bardzo romantyczną historię o złodzieju Jack Foley (George Clooney) i pracowniku prokuratury Karen Sisco (Jennifer Lopez). Zapoznali się ich bohaterzy w bagażniku samochodu, gdzie ukrywał się Jack, uciekając od więzienia i wziąwszy в zakładniczki Karen. Główni aktorzy tu iskrzą i chimeryczną w pełni, z nich wyszła jedna z najbardziej pamiętnych i niezwykłych par w kinie.

Moja łódź podwodna

Submarine

20 filmów o miłości 8

Zapoznajcie się z Oliverem Tatem – nie po latach rozwiniętym nastolatkiem, niepoprawnym romantykiem i sentymentalnym marzycielem, którego nikt poważnie nie słucha. Główne cele Olivera: zachować małżeństwo swoich rodziców, które rozwala się, i spotkać dziewczynę marzenia. Piękny film z cienkim humorem, dziwacznymi wypisanymi portretami i głębokim przenikaniem w ludzką naturę.

Odrobina chaosu

A Little Chaos

20 filmów o miłości 9

W tej historii widzimy Francję w czasach króla Ludwika XIV. Sabine De Barra – utalentowana kobieta, pracująca ogrodnikiem-dekoratorem. Jej należy doprowadzić do ideału i pełnej harmonii ogrody pałacu Wersala. Sabine czeka nowa ważna znajomość, spotkanie z jej przeszłością i przyszłością, a głównie – ogrodnik zyska przyjaźń z pierwszą osobą państwa.

Francuska suita

Suite Française

20 filmów o miłości 10

Film opowiada historię miłości Francuzki Lucille i niemieckiego oficera Bruno. Na tle narodzin kruchej miłości między byłym muzykiem i młodą dziewczyną film opowiada o zwykłych ludzkich wartościach i o tym, na ile mocno wojna wpływa na ludzi. Film ciekawie oglądać dzięki realności wydarzeń, doskonałej grze aktorów, a także umiejętnie odtworzonej atmosferze tamtych czasów.

Bezpieczna przystań

Safe Haven

20 filmów o miłości 11

Kolejna ekranizacja powieści Nicolasa Sparksa wyszła bardzo piękną, liryczną, pozytywną i ciepłą. Kathy ucieka z rodzinnego miasta w poszukiwaniu spokojnego i samotniczego miejsca. Ona zatrzymuje się w niewielkim nadmorskim miasteczku, gdzie znajduje pracę, wynajmuje domek i nabywa nowe znajomości. I nawet pozwala sobie zakochać się w Alexa, wdowca z dwoma dziećmi. Ale co noc jej męcz koszmary, jej wydaje się, że przeszłość nigdzie nie pójdzie, ona zawsze będzie w pobliżu.

I że cię nie opuszczę

The Vow

20 filmów o miłości 12

Wydawałoby się, ile można już nakręcać filmów o utraconej pamięci. Ale fabuła tego filmu jest dość niezwykła: małżeństwo kilka lat po weselu popada w wypadek. U głównej bohaterki w pamięci zostaje tylko odcinek czasu, do znajomości z przyszłym małżonkiem. On znów stara się odzyskać jej miłość, która jeden raz już zapaliła się. Film jest oparty na realnej historii małżonków Carpenter, która stała się w 1993 roku.

Młoda Wiktoria

The Young Victoria

20 filmów o miłości 13

"Młoda Wiktoria" – historyczny film, zrobiony z miłością, on pięknie jest kostiumowy i obstawiony. Nic dziwnego, że ten utwór otrzymał tyle nagród. W fabule opowiada się o pewnym okresie życia i rządzeniu królowej Wiktorii. Nam pokazują jej historię relacji, które rodzą się, i początek małżeństwa z Albertem. Film udowadnia, że Wiktoria – to ideał wielkiej królowej. I ona nie tylko jest królową, ona – matka i kochająca żona.

Piękna i szalona

Crazy/Beautiful

20 filmów o miłości 14

Miłość – nie tylko szczęście. Ona i wypadek. I wypróbowanie. I los... Carlos – chłopiec z biednej rodziny. Nicole – wybredna bogata dziewczynka. Obu mają siedemnaście lat – i, podobnie, to jedyne, co u nich jest wspólnego. Ale kto pomyślałby, że ich prawie okazyjny, lekki flirt raptem tak niespodziewanie przerośnie do uczucia, przyjście którego nie czekali oba.

Stosunki międzymiastowe

Going the Distance

20 filmów o miłości 15

Za piwem, rozmowami o bzdurach w barze i... za śniadaniem następnego ranku, bezgraniczne dowcipy i prawdziwa szczerość Erin oczarowują Garretta. Namiętność zapaliła się i przerosła do prawdziwej burzy uczuć, które załapali młodych ludzi na całe lato. Ale Erin wyrusza do domu, do San Francisca, a Garrett zostaje pracować w Nowym Jorku. Jednak sześć szalonych tygodni wesołości niespodziewanie stały się bardzo znaczącymi, i obu więcej nie są pewne, czy chcą oni, żeby wszystko nagle zakończyło się.

Poradnik pozytywnego myślenia

Silver Linings Playbook

20 filmów o miłości 16

Przed wami jaskrawy wzorzec dramatu, który zasłużono przyniósł Jennifer Lawrence Oskara za najlepszą kobiecą rolę. Fabuła rozwija się wokół byłego nauczyciela Pat Solitano, który spędził osiem miesięcy w szpitalu psychiatrycznym, i teraz, wróciwszy do rodzinnego domu, stara pogodzić się ze swoją żoną. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż Pat nie spotyka Tiffany.

Miłość

Amour

20 filmów o miłości 17

George i Anna przeżyli razem całe życie, ręka w rękę, stale troszcząc się o siebie. Teraz oni mają osiemdziesiąt lat. Anna choruje i jej życie zaczyna stopniowo gasnąć: najpierw odłącza się pamięć, potem rezygnuje podporządkować się ciało, zapada paraliż. George stara się zatrudnić pielęgniarek, ałe z goryczą rozumie, że nie może wymagać od nich serdeczności i szczerości uczuć, i on całkiem poświęca siebie dbaniu o żonę. Ten film o surowej, silnej miłości, o wzajemnej pomocy i wsparciu.

Kochankowie na moście

Les amants du Pont-Neuf

20 filmów o miłości 18

Akcja rozgrywa się na socjalnym dnie ogromnego Paryża. Wychodząc z schroniska dla bezdomnych, gdzie on leczył się po zderzeniu niewiadomym kierowcą, uliczny fakir Alex powraca nocować na stary paryski most, gdzie poznaje młodą malarkę Michele, która, utraciwszy wzrok, zdecydowała opuścić dom i przyjaciół. U Alexa i Michele powstaje szybki i mocny, ale leczniczy dla obu romans.

Lewy sercowy

Punch-Drunk Love

20 filmów o miłości 19

Barry Egan bardzo nie powiozło. Być ósmym dzieckiem w rodzinie, gdzie wszystkie inne dzieci dziewczynki – to los nie dla słabych duchem. On ma już daleko za trzydzieści, ale Barry tak i nie nauczył się normalnie komunikować się z ludźmi. Z kobietami – w szczególności. Pewnego razu on spotyka dziwną dziewczynę, której przeznaczono przewrócić całe jego życie. I nie myślcie, że przed wami zwykła romantyczna komedia – całkiem nie. Film jest dość dziwny, ale z pozytywnej strony.

Jaśniejsza od gwiazd

Bright Star

20 filmów o miłości 20

Oszałamiający po swojej piękności film, jest absolutnie harmonijny. Każdy kadr – dzieło sztuki! W filmie opowiada się historia angielskiego poety Johna Keatsa, który zmarł w 25-letnim wieku od gruźlicy. Ostatnie trzy lata swojego życia John rozumiał, że stopniowo gaśnie, i właśnie o tej porze zaczął się jego romantyczny związek z dziewczyną Fanny Browne.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty