20 gwiazd, które znalazły się w rekordach świata Guinnessa

Księga Rekordów Guinnessa co roku zatwierdza mnóstwo rekordów. Nic dziwnego, że niektóre z tych rekordów są tworzone przez ludzi znanych na całym świecie ze swoich zawodowych osiągnięć. Dziś się dowiesz, kto był pierwszą osobą, która osiągnęła 100 milionów polubień na Facebooku i który zespół koncertował na wszystkich 7 kontynentach.

Księga Rekordów Guinnessa co roku zatwierdza mnóstwo rekordów. Nic dziwnego, że niektóre z tych rekordów należą do gwiazd. W internecie znajdziesz dużo informacji na temat tego, który aktor odebrał pierwszego Oscara lub jest najczęściej wyszukiwaną gwiazdą w Internecie. W niniejszym zestawieniu najciekawsze rekordy.

1. Beyonce

Beyonce

13 grudnia 2013 roku, Knowles opublikowała za pośrednictwem iTunes swoją piątą płytę. Album zadebiutował na szczycie listy Billboard 200, a jego trzydniowa sprzedaż światowa osiągnęła natomiast poziom 828,773 egzemplarzy.

2. Sandra Bullock

Sandra Bullock

Sandra Bullock jest najlepiej opłacalną aktorką na świecie, która zarabia około 56 mln dolarów rocznie.

3. Miley Cyrus

Miley Cyrus

W wieku 19 lat piosenkarka znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najpopularniejsza nastolatka. W 2014 roku piosenkarka Miley Cyrus zdobyła zaszczyt "najczęściej wyszukiwanej gwiazdy pop w Internecie".

4. Metallica

Metallica

Metallica posiada plakietkę Guinness World Records jako pierwszy zespół koncertujący na wszystkich 7 kontynentach. Osiągnięcie to zostało zarejestrowane po zagraniu koncertu w bazie Argentyny Carlini na Antarktydzie w 2013 roku.

5. Madonna

Madonna

W ciągu całej kariery Madonna sprzedała aż 300 000 000 (trzysta milionów) egzemplarzy płyt. Oprócz tego posiada plakietkę Guinnessa za najwięcej zmian strojów w filmie "Evita", aż 85 razy.

6. Rihanna

Rihanna

Gwiazda znalazła się w niej dzięki temu, że jako jedyna artystka w historii w ciągu jednego roku umieściła na szczycie aż cztery single. Były to utwory: "Rude Boy", "Love The Way You Lie", "What's My Name?" oraz "Only Girl (In The World)".

7. J.K. Rowling

Rowling

J.K. Rowling, autorka serii książek o Harrym Potterze, jest pierwszym w historii pisarzem, który został miliarderem.

8. Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

Profesjonalny zapaśnik i aktor, Dwayne "The Rock" Johnson, posiada wiele światowych nagrań. Johnson ma tytuł człowieka, który w ciągu trzech minut zrobił 150 selfie.

9. Vin Diesel

Vin Diesel

Ekipa z "Fast&Furious" przez lata zakumplowała się na planie, a przyjacielskie relacje łączyły w szczególności dwóch odtwórców głównych ról – Diesela i Paula Walkera. Ten ostatni zginął w 2013 r. w wypadku samochodowym – w trakcie kręcenia siódmej części franczyzy. Po tym Diesel opublikował zdjęcie z przyjacielem i opisał rozmowę z jego matką, która zaczęła pocieszać aktora. Powiedziała, że Vin Diesel stracił drugą połowę siebie. 7 milionów ludzi to polubiło.

10. Shakira

Shakira

Shakira ma imponującą liczbę certyfikatów Guinness World Record – trzykrotnie pobiła rekord. Nie tylko nosi tytuł Najlepiej Sprzedającego się hiszpańskiego albumu (Fijacion Oral) i najlepiej sprzedającego się hiszpańskiego singla (La Tortula), była pierwszą osobą, która osiągnęła 100 milionów polubień na Facebooku.

11. Justin Bieber

Justin Bieber

Teledysk Justina Biebera "Baby", z 2010 roku, uzyskał w lutym 2011 roku 463 milionów wyświetleń na YouTube.

12. Robert Downey Jr.

Robert Downey

Robert Downey Jr sam nie pobił rekordu, ale stał się inspiracją dla jego rekordowej kartki urodzinowej. Na urodziny Downey otrzymał kartkę zawierającą 5 339 podpisów od fanów podczas jego wizyty w Chinach.

13. Eminem

Eminem

W 2013 roku Eminem pobił rekord świata dla większości słów w przebojowym singlu ze swoją piosenką "Rap God". Za 6 minut i 4 sekundy raper wypluwa 1560 słów.

14. Walt Disney

Walt Disney

Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 26 statuetek.

15. Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Postać grana przez Lawrence (Katniss Everdeen) w filmie "Igrzyska śmierci" znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa 2015 roku, w kategorii najbardziej dochodowy film akcji z kobietą w roli głównej. Pierwsze dwa filmy zarobiły $1,52 miliardy.

16. Książę Wilhelm i Kate Middleton

Książę Wilhelm

Książęca para może się poszczycić największą liczbą widzów transmisji ceremonii ślubu. Ich sakramentalne "tak" przyciągnęło przed telewizory miliony osób na całym świecie. 72 mln wyświetleń w internecie.

17. Michael Jackson

Michael Jackson

Szósty album Michaela Jacksona "Thriller" na zawsze zapisał się w historii muzyki, po dziś dzień nie ma sobie równych pod względem sprzedaży. W swojej karierze otrzymał 14 nagród Grammy. Był najlepiej zarabiającym piosenkarzem, a również jest twórcą najpopularniejszego teledysku.

18. Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne

Rekord świata Guinnessa dla najdłuższego i najgłośniejszego krzyku tłumu został zerwany przez tłum 52 000 ludzi na stadionie Dodger. Ma na swoim koncie również rekord, który nie jest powodem do dumy – czas, którego potrzebował, aby znowu się wspiąć na szczyty rankingów. Album "Paranoid" wydany w 1970 roku odniósł sukces, zyskując multiplatynowy status. Piosenkarzowi udało się powtórzyć sukces dopiero po 33 latach z utworem "Changes".

19. Katy Perry

Katy Perry

Katy Perry jest pierwszą osobą, której konto na Twitterze obserwuje 100 milionów osób.

20. Taylor Swift

Taylor Swift

Pierwszy rekord Taylor Swift zawdzięcza płycie Speak Now. To najszybciej sprzedająca się płyta cyfrowa nagrana przez artystę płci żeńskiej (280 mln egzemplarzy). Drugi rekord to największa liczba piosenek umieszczonych na liście U.S. 100 Hits przez artystę płci żeńskiej.

Ciekawe, czy komuś się uda pobić te rekordy?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty