20 magicznych miejsc, które istnieją w Holandii

Holandia – bardzo maleńkie państwo, jednak ma dużo do zaoferowania.

1. Hogwarts

hogvards

Tak naprawdę to nie szkoła magii, a zespół Binnenhof – zespół budynków w Hadze, dawne miejsce obrad Stanów Generalnych i ośrodek holenderskiego życia politycznego. Tam również jest wieża, w której pracuje premier. Ma wspaniałe miejsce pracy!

2. Narnia

Narnia

Być może Aslan i Mr. Turmus przenieśli się do Groningen, miasto w Północnej Holandii. Miasto w otoczeniu błota i słynnych holenderskich młynów wygląda bardzo malowniczo.

3. Charlie i fabryka czekolady

Charlie

Niestety, jeśli nawet bardzo będziesz tego chciał, nie będziesz mógł zjeść fioletową rzekę, ponieważ to nie kisiel borówkowy, a ładny kwietnik z Królewskiego Parku kwiatów – Keukenhof.

4. Pustynia

Pustynia

To nie zwykła piaszczysta wydma na Wyspie Fryzyjskiej. Wspaniała podróż, zwłaszcza jeśli uwielbiasz długie spacery plażą i nie masz nic przeciwko brudnym nogom.

5. Australia

Australia

Morze Wattowe – to znane miejsce zamieszkania zwykłych i szarych fok. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby zobaczyć zabawy fok z ich dzieciakami albo nadbrzeżny relaks tych zwierzaków.

6. Mars

Mars

Tak naprawdę to zdjęcie zostało zrobione zimą w malowniczym Parku Narodowym Loonse en Drunense Duinen National Park, który znajduje się na południu Niderlandów. Możesz poznać to wspaniałe miejsce pieszo, rowerem, na koniu.

7. Król Lew

Król Lew

To zdjęcie nie ma nic wspólnego z Afryką, to park Utrechtse Heuvelrug, znajdujący się w prowincji Utrecht. Gdy będziesz poznawać to niesamowite miejsce nie zapomnij o kunach, które zdobędą twoje serce.

8. Västerås

Västerås

Niestety nie jesteś w "Grze o tron". To po prostu widok z lotu ptaka na wspaniałe miasteczko-gwiazdę Naarden w północnej Holandii.

9. Kanada

Kanada

Jeszcze jeden wspaniały Park Narodowy – De Hoge Weluve. Tutaj gwarantowanie zobaczysz najładniejsze krajobrazy i odbędziesz niezapomnianą podróż.

10. Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Wspaniałe kwitnące pagórki również znajdują się w De Hoge Weluve. W takim malowniczym zakątku nawet pragmatyk będzie chciał poleżeć na trawie i napisać romantyczny wiersz.

11. Domy w powietrzu

Domy w powietrzu

To wspaniałe zdjęcie zostało zrobione niedaleko miasteczka Anium w Niderlandach.

12. Tutaj mieszka Geniusz Zła z James Bonda

Geniusz Zła

Myślę, że żaden złodziej nie odmówiłby się od takiej plaży. To wspaniałe miejsce znajduje się w Scheveningen, na jednej z najładniejszych plaż Hagi. Latem tutaj wiruje aktywne życie, a zimą można się zanurzyć w zimnej wodzie w poszukiwaniu ostrych wrażeń. Jeśli jesteś odważnym – to bungee jumping właśnie dla ciebie.

13. Chińskie fajerwerki

fajerwerki

Na plaży Scheveningen każdego roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków. Niesamowite widowisko. Nie zapomnij zabrać ze sobą koc i wszystko potrzebne do organizowania biwaku, aby w przyjemnej atmosferze podziwiać fajerwerki.

14. Paryż

Paryż

Nie, ten widok nie ma nic wspólnego z Paryżem. To Amsterdam z jego licznymi kanałami i jaskrawymi kwiatami.

15. Berliński rave

Berliński rave

To różnokolorowy psychodeliczny tunel, który znajduje się na placu Gansemarkt w Utrecht.

16. Tutaj się zabłąkali Jaś i Małgosia?

zabłąkali

Ten tajemniczy las znajdziesz w Dwingelderveld National Park w prowincji Drenthe.

17. Duma i uprzedzenie

Duma i uprzedzenie

Dziwny ogród jest częścią letniego pałacu Het Loo. To wspaniałe miejsce, aby spędzić dzień jak arystokrata.

18. Średniowieczne miasto

Średniowieczne miasto

Zdjęcie zrobiono nad brzegiem miasteczka Delft.

19. Wyspa – więzienie Alcatraz

Alcatraz

Tak naprawdę to sztuczna wyspa Pampus, która znajduje się niedaleko Amsterdamu i jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

20. Japonia

Japonia

Ten wspaniały japoński ogród znajduje się w parku Clingendael w Hadze. Idealne miejsce na weselną sesję zdjęciową lub romantyczną randkę.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty