20 najbardziej bezużytecznych towarów dla dzieci

Urodzenie dziecka – długo oczekiwane wydarzenie w życiu każdego człowieka. Dlatego młode matki chcą kupić dla swego dzidziusia wszystko, co najlepsze.

Dziś w sklepach sprzedają ogromną ilość towarów dla dzieci, które powinny ułatwić życie młodym rodzicom. Jednak czy takiego typu akcesoria rzeczywiście ułatwiają życie? Na podstawie przeprowadzonego sondażu, w którym uczestniczyło ponad 130 000 rodziców, ułożyliśmy listę bezużytecznych towarów i zabawek dla dzieci, która pomoże przyszłym rodzicom dokonać właściwego wyboru i kupić te rzeczy, które naprawdę są użyteczne.

1. Termometr do kąpieli.

Termometr

82% rodziców uważa, że ten przedmiot jest bezużytecznym, ponieważ, aby zmierzyć optymalną temperaturę wody, wystarczy zanurzyć łokieć w niej. Tylko 18% powiedziało, że używa termometru, ponieważ dzięki niemu można określić dokładną temperaturę wody.

2. Podgrzewacz do butelek.

Podgrzewacz

Na podstawie danych sondażowych 57% rodziców powiedziało, że podgrzewacz do butelek bezużyteczny. O wiele prościej podgrzać butelkę w mikrofalówce lub pod ciepłą wodą. 44% ma pozytywną opinię co do tego przedmiotu, ponieważ oszczędza czas.

3. Mokre chusteczki.

Mokre chusteczki

Nie zważając na wysiłek marketingowców, którzy bardzo ładnie reklamują ten towar, wszystko jest na marne. Na podstawie danych sondażowych większość rodziców uważa, że są wcale niepotrzebne. Niczym się nie różnią od zwykłych chusteczek dla niemowlaków. 17% rodziców powiedziało, że używa ich w czasie przeziębienia i grypy.

4. Organizer na pieluszki.

Organizer

79% badanych odpowiedziało, że organizer jest całkiem bezużyteczny. Chociaż 21% z zadowoleniem kupili go mówiąc, że dzięki niemu w pokoju dziecięcym panuje porządek.

5. Urządzenie do gotowania dla dzieci.

Urządzenie

79% badanych postanowiło zrezygnować z zakupu takiego urządzenia, ponieważ łatwo można go zastąpić zwykłym blenderem. Chociaż 21% ma pozytywną opinię co do tego towaru, ponieważ uważa, że dzięki niemu dziecko będzie poprawnie się odżywiać.

6. Płyn do płukania odzieży dziecięcej.

Płyn do płukania

Połowa badanych chętnie kupuje ten towar, ponieważ skóra niemowlaka jest bardzo delikatna. Natomiast 58% badanych odpowiedziało, że zwykły płyn jest tak samo dobry, ale jest tańszy.

7. Kosz na zużyte pieluchy.

Kosz

Około 50% badanych rodziców uważa, że to jest bardzo użyteczny przedmiot. Masz z głowy problem nieprzyjemnego zapachu. Druga połowa, 50% powiedziała, że jest bardzo drogi i nie zawsze się sprawdza.

8. Podgrzewacz do chusteczek.

Podgrzewacz do chusteczek

Na podstawie danych sondażowych, 84% rodziców w sposób żartobliwy traktują to urządzenie, ponieważ uważają, że podgrzewacz do chusteczek – to raczej jakiś wymyślony luksus niż niezbędność. 16% badanych twierdzi, że takie urządzenie jest bardzo potrzebne w krajach, w których jest zimno.

9. Chusteczki do czyszczenia smoczków.

Chusteczki do czyszczenia

Higiena niemowlaka – to bez wątpienia najgłówniejsze w pierwszym roku życia i rodzice na wszelkie sposoby starają się, aby jak najmniej bakterii trafiło do organizmu dziecka. Jednak 81% badanych rodziców powiedziało, że takie chusteczki są całkiem bezużyteczne, ponieważ nie ma potrzeby dezynfekować każdy drobiazg. 19% rodziców natomiast stwierdziło, że brudny smoczek wygląda obrzydliwie, więc czas od czasu trzeba go czyścić, przy czym specjalnymi środkami.

10. Poduszka do karmienia.

Poduszka dokarmienia

Niezłe urządzenie, które ułatwia życie młodym matkom. 69% stwierdziło, że ta poduszka jest niezbędną rzeczą. 39% powiedziało, że jest dosyć droga i utrudnia karmienie piersią.

11. Mikser do dokładnego rozprowadzenia mieszanki mlecznej.

Mikser

Praktycznie wszyscy rodzice odpowiedzieli, że mikser jest bezużyteczny. Po co kupować mikser do dokładnego rozprowadzenia mieszanki, jeśli można po prostu potrząsnąć butelką?! Chociaż 9% badanych powiedziało, że taki mikser jest bardzo pomocny o 3 godzinie w nocy.

12. Nosidełko dla dzieci.

Nosidełko

Bardzo wspaniały sprzęt, który zdecydowanie ułatwia życie. 80% zgadza się z tę opinią. Nosidełko daje możliwość wszędzie zabierać ze sobą dziecko, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. 20% rodziców powiedziało, że jeśli się ma wózek, nosidełko wcale nie jest potrzebne.

13. Obuwie dla noworodka.

Obuwie dla noworodka

Na podstawie danych sondażowych, 81% rodziców uważa, że noworodek nie potrzebuje obuwia, ponieważ nie może jeszcze chodzić. Natomiast 19% uważa, że noworodkowi są pełnocennymi ludźmi, którzy koniecznie muszą mieć buciczki na nogach.

14. Niania elektroniczna z video.

Niania elektroniczna

53% rodziców stwierdziło, że niania elektroniczna – wspaniałe urządzenie, które ułatwia życie. 47% powiedziało, że taki sprzęt wymęcza i jest dosyć drogi.

15. Cudowna żyrafa Sophie.

Cudowna żyrafa

Kultowa zabawka, która towarzyszy dzieciom na całym świecie. 61% rodziców powiedziało, że jest jedynie dobrze rozreklamowanym trendem, natomiast 39% badanych twierdzi, że dzieci uwielbiają takiego typu zabawki.

16. Krzesełko do karmienia.

Krzesełko

Chyba nie ma żadnych wątpliwości co do niezbędności takiego sprzętu. 72% rodziców potwierdziło to. Chociaż niektórzy uważają, że wystarczy kupić zwykłą nakładkę na krzesło.

17. Kieszonkowa niania.

Kieszonkowaniania

90% badanych mówi, że istnieją specjalne aplikacje na Androida, za pomocą których można kontrolować czas, temperaturę dziecka, etc. 10% rodziców natomiast stwierdziło, że w pierwszym roku życia kieszonkowa niania jest niezbędna.

18. Elektryczny bujak-huśtawka.

Elektryczny bujak huśtawka

Każde dziecko uwielbia się huśtać. Dlatego 87% rodziców potwierdziło, że elektryczna huśtawka – bardzo użyteczne urządzenie, które poprawia humor dziecku. 13% natomiast uważa, że dziecko potrzebuje realnego obcowania i współdziałania z otaczającym światem.

19. Stół do przewijania.

Stół do przewijania

Jasna rzecz, że stół do przewijania posiada wiele zalet, jednak zmienić pieluszkę dziecku można również na zwykłym łożu. Musisz pamiętać, że taki stół zajmuje dużo miejsca, jest drogi i dziecko szybko z niego wyrośnie. Dlatego 2/3 uważa, że nie ma potrzeby kupować go. Chociaż 67% badanych zadowoleni są z tego, że kupili stół do przewijania.

20. Lustro do wzrokowej kontroli dziecka w foteliku samochodowym.

Lustro

Ciekawe urządzenie, które daje możliwość rodzicom kontrolować sytuację w czasie jazdy samochodem. 59% badanych potwierdziło, że takie lustro jest bardzo użyteczne i poleca go innym rodzicom. Jednak warto również pamiętać o tym, że będzie odwracać twoją uwagę od drogi i może dojść do wypadku. 41% rodziców zgadza się z tę opinią.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty