20 najbardziej niezwykłych i dziwnych usług, które są dostępne w różnych krajach

O tym, że ludzie za pieniądze zrobią zaskakujące rzeczy wiemy nie od dziś. Są jednak rzeczy o wiele bardziej zaskakujące. Wyobraź sobie, że Japończycy udają się na czyszczenie uszu do salonu, a Amerykanie, Włosi i Hiszpanie wynajmują osoby, które stoją zamiast nich w kolejce.

Profesjonalna przytulaczka, stacz w kolejce – to zawody przyszłości i niebanalne pomysły na biznes. Tych ludzi możesz wynająć, a świadczone przez nich usługi z pewnością ułatwią ci życie. Im bogatszy kraj, tym więcej dziwnych usług. Pomysłowi przedsiębiorcy z całego świata ściągają się w pomysłach na to, na jakich niebanalnych usługach można całkiem nieźle zarobić.

1. Sprzątanie po zwierzętach

pies

Dla niektórych tak ciężko posprzątać odchody po swoich pupilach, że wolą do tego wynająć inne osoby. Nie dziwi nas fakt, że usługa ta jest rzadko spotykana poza granicami Stanów Zjednoczonych. W USA kompania, która oferuje taką usługę, działa od roku 2000.

2. Czyszczenie uszu

uszy

To bardzo dochodowy biznes w Japonii. Japończycy udają się na czyszczenie uszu do salonów w całym kraju, aby się odprężyć, a jednocześnie mieć wyczyszczone uszy. Doświadczenie przypominające chwile z dzieciństwa, kiedy to matka kładła naszą głowę na swoich kolanach i czyściła uszy.

3. Policzkowanie

para

Podobnie jak wielu z nas, Maneesh Sethi często rozprasza się w czasie pracy przy komputerze. Ale znalazł ciekawe rozwiązanie tego problemu. Za pomocą portalu z ogłoszeniami o pracy zatrudnił kobietę, żeby go policzkowała za każdym razem, gdy oderwie się od pracy. Jego wydajność pracy wzrosła z 38% do 98%.

4. Postoję za ciebie w kolejce

kolejka

Ciekawy pomysł na biznes miał Robert Samuel, kiedy zakładał firmę Same Ole Line Dudes (SOLD Inc.), oferującą profesjonalne usługi stania w kolejce. Przedstawiciele takich firm wyręczą zabieganych ludzi i wyczekają za nich bezcenne godziny w ogonie. W Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Japonii również nie brakuje amatorów zawodu stacza w kolejce.

5. Egzotyczny masaż

masaż

W wielu meksykańskich miejscowościach wypoczynkowych możesz trafić na miejsca oferujące kaktusowy masaż Hakali. Ciało masuje się kaktusami bez kolców.

6. Malowanie trawników

farbowanie

W 2015 roku wystarczyło się przejść po dowolnym mieście środkowego zachodu Ameryki, by zobaczyć, iż trawniki cierpią ostro z powodu wielomiesięcznej suszy. W tej sytuacji ostatnią szansą na gustowną zieleń, a nie odpychającą burowatość, było zwerbowanie specjalistów oferujących malowanie trawników. Właścicielem pierwszej tego rodzaju firmy był Joe Perazzo. Pomysł oferowania tego rodzaju usług zrodził się u niego w chwili, gdy pewnego dnia obserwował, jak specjaliści poprawiają kolorystykę stadionów sportowych przez stosowanie barwników.

7. Anonimowa informacja na temat twoich wad

sms

Niektórzy ludzie nie mogą powiedzieć innej osobie o jej wadach, na przykład o włosach w nosie. Usługa "Chololi" polega na wysłaniu anonimowej wiadomości dotyczącej potrzeby wyrwania włosów w nosie. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz, a odbiorca dostanie maila z informacją.

8. Babcia do wynajęcia

babcia

Serwisy internetowe w Turcji, Południowej Korei, USA, Australii oferują wynajem babci na godziny. Może zrobić coś na drutach, upiec szarlotkę, wszystko to, czym zajmują się babcie.

9. Partner do wynajęcia

miłość

Na świecie powstała nowa branża "partnerów do wynajęcia". Dzięki nim nie trzeba znosić denerwujących pytań bliskich, którzy potrafią swoimi uszczypliwościami zepsuć niejedną imprezę rodzinną. Każdy chętny może wynająć partnera \ partnerek "na pokaz". Taka usługa jest dostępna w Chinach, Japonii, USA.

10. Paparazzi

foto

Jak czują się największe gwiazdy show biznesu? Nowojorska firma zaprasza na sesję w towarzystwie kilkunastu fotografów. Proces ten wygląda dziwnie, jednak ostatecznie chodzą za tobą ludzie, którzy co chwila pstrykają fotki.

11. Pożegnalny list

laptop

Często ludzie odchodzą, nie zdążając pożegnać swoich bliskich i przyjaciół. Jednak istnieje firma, która daje możliwość zawczasu napisać pożegnalny list, który ona po twojej śmierci wyśle pod wskazane przez ciebie adresy. Człowiek może napisać do 100 wiadomości, które po śmierci będą wysłane do bliskich i znajomych.

12. Zamykanie w trumnie

strasznie

To nowy sposób walki Korei Południowej z plagą samobójstw. Taka terapia szokowa ma pomóc choremu otrząsnąć się i odzyskać radość życia. Mężczyźni i kobiety ubrani w stroje pogrzebowe kładą się w trumnach, które zamyka elegancko ubrany mężczyzna. Leżą tam przez kolejnych 10 długich minut. Czas spędzony w tym miejscu ma pozwolić osobom zmagającym się z depresją, stresem lub myślami samobójczymi przeżyć swój własny pogrzeb.

13. Więzienny posiłek

obiad

W Toronto można zamówić dania dokładnie takie, jakich życzyli sobie słynni skazańcy tuż przed wykonaniem wyroków śmierci. Gratis firma zapewnia maski. To twarze znanych więźniów.

14. Zwierzęta do wynajęcia

królik

Jeśli człowiek wątpi, czy poradzi sobie z pupilem, może na jakiś czas go wynająć. Firmy oferujące taką usługę działają w USA, Australii, Japonii, Szwajcarii. Do wynajęcia nie tylko są psy i koty, ale również bardziej egzotyczne pieszczochy.

15. Portret z popiołu

portret
<>Cremation Solutions z Virginii oferuje pośmiertne namalowanie portretu. Można zamówić portret wykonany z prochów zmarłej osoby. Koszt usługi to około 127 dolarów.

16. Przeprosiny od obcego

ludzie

Każdy z nas zna ten problem. Czas kogoś przeprosić, ale jakoś trudno to zrobić. W Japonii kwitnie biznes polegający na przeprosinach na wynajem. Wystarczy zapłacić odpowiedniemu specjaliście. Przeprosi, obieca lepsze relacje, zrobi wszystko, co trzeba, by załagodzić konflikt. Nie każdy może zostać pracownikiem firmy, tylko ten, kto się zna na psychologii, aby mógł się zorientować w różnych sytuacjach.

17. Wynajęcie nudysty

pani

Biznes, jak na razie, kwitnie w RPA. Pewna firma przyśle do ciebie nagich księgowych, którzy zajmą się twoimi papierami. W ofercie jest także sprzątanie i wiele innych usług, z wyjątkiem seksu.

18. Kobieta do przytulania

sen

29-letnia Jacqueline Samuel w stanie Nowy Jork otworzyła firmę The Snuggery. Tam można zakosztować przytulania się. Oczywiście w grę wchodzi jedynie przytulanie się lub wspólna drzemka, bez żadnych zachowań seksualnych. Sesja trwa maksymalnie do 90 minut i odbywa się w prywatnym pokoju.

19. Ptasie odchody

ptaki

Balkony i samochody zanieczyszczone ptasimi odchodami, a w konsekwencji nawet smród i robactwo. Brzmi znajomo? Jeśli nie chcesz samodzielnie sprzątać i czyścić, możesz wynająć do tego pracowników firmy Professional Bird Shit Removal.

20. Bus na kaca

autobus

Kacobus jeździ po mieście codziennie od 8:00 rano do 15:00. Kontaktując się z firmą telefonicznie lub przez internet, można zamówić odbiór "pacjenta" ze wskazanego miejsca, do którego zostanie on odstawiony po zakończeniu kuracji. Do wyboru są dwie kuracje – Odkupienie i Zbawienie. Pierwsza ogranicza się jedynie do dożylnego nawodnienia organizmu. Druga dodatkowo oferuje leki przeciw nudnościom, przeciwzapalne i pakiet witamin. Dodatkowo, będąc gościem, można otrzymać kawę oraz iPada ze słuchawkami na czas kuracji.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty