20 najdziwniejszych rzeczy, które kiedykolwiek spadły z nieba

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do opadów atmosferycznych. Jednak nie wszystko co spada z nieba uwarunkowane jest prawami natury i niniejsze zestawienie jest niezbitym dowodem na to.

Śnieg, deszcz, grad – to nie wszystko, co może spadać z nieba. Znamy mnóstwo niesamowitych historii, kiedy to z nieba spadały najdziwniejsze rzeczy, które wywoływały szok i przerażenie. Co byś powiedział na to, gdyby ci na głowę spadły żółwie, czy pająki?

1. 50 lat temu w Holandii doszło do awarii w fabryce, produkującej śmietankę w proszku. W konsekwencji do atmosfery trafiła śmietanka w proszku, która później zamieniła się w dziwną, lepką substancję, która wraz z deszczem spadła z nieba.

mleko

2. Na terytorium Rosji spadł pomarańczowy śnieg. Meteorolodzy oświadczyli, że śnieg zmienił swoją barwę pod wpływem kurzu afrykańskiego, przenoszonego przez wiatr.

wiatr

3. Całkiem niedawno patrol rosyjskiego wojska uratował dwóch japońskich rybaków, dryfujących po Morzu Japońskim, których łódź roztrzaskała krowa, która spadła z nieba.

delfin

4. W 2012 roku rekin spadł z nieba na pole golfowe w USA. Ciekawe, skąd się tam wziął?

rekin

5. Mieszkańcy Australii nagrali kulę ognia rozświetlającą niebo nad ich domami, gdy spadła w kierunku ziemi. W tym okresie nie odbywał się deszcz meteorytów i nie przelatywał żaden satelita, więc na razie nie wyjaśniono, skąd tak niecodzienne zjawisko na niebie.

ogień

6. Ten przypadek omal nie doprowadził kobietę, która spacerowała z dzieckiem do zawału. Na jej oczach na maskę samochodu spadły zwłoki. Policja na razie nie wie, skąd spadło ciało.

auto

7. W jednej z wiosek brazylijskich z nieba spadł tajemniczy obiekt.

sfera

8. Zajście miało miejsce w XVIII wieku w USA. Mieszkańców zaskoczył deszcz kawałków mięsa, którzy stwierdzili, że przyczyną jest stado sępy, którzy przelatywali nad miastem.

ptak

9. Deszcz żab – zjawisko spowodowane jest tzw. trąbami wodnymi, czyli tornadem nad brzegiem zbiornika wodnego, podczas którego wirujący wiatr zasysa wodę wraz z żabami, wyrzucając je po przesunięciu w głąb lądu na brzeg.

żaby

10. W Nigerii z nieba spadły kamienie, które miejscowi mieszkańcy potraktowali jako boży dar, dlatego uważane są za święte.

kamienie

11. W Wielkiej Brytanii podczas jednego z meczów piłkarskich z nieba zaczęły spadać obrzydliwe robaki.

robaki

12. Meksykanie mieli szczęście, kiedy to fragmenty meteoroidu, w których znaleziono drobne diamenty, spadły na ich kraj.

almazy

13. W 2008 roku w Kolumbii z nieba spadł krwistoczerwony deszcz, którego przyczyna dotychczas zostaje tajemnicą.

krew

14. W latach 70. XX wieku Rosjanie stracili kontrolę nad swoim satelitą, który wszedł w atmosferę nad Kanadą i zostawił długi pas szczątek, których część była napromieniowana, po czym odnotowano opady promieniotwórcze.

atmosfery

15. W Australii setki tysięcy maleńkich obrzydliwych pająków spadło z nieba – przerażające i szokujące opady.

pająki

16. Metalowa kula o średnicy około jednego metra spadła z nieba w Brazylii. Nikogo jednak nie interesuje, skąd ona pochodzi.

kula

17. Na jedno z miasteczek we Florydzie posypał się grad piłek golfowych. Przyczyna – trąba powietrzna.

piłka

18. Kilka lat temu w Birmie z nieba spadł ogromny walec. Nie wiadomo skąd pochodzi.

birma

19. We Francji i USA z nieba spadł deszcz pieniędzy. Nie wiadomo, skąd pochodzą banknoty.

pieniędzy

20. W Waszyngtonie z nieba spadły włókna metalowe, zawierające ładunek elektryczny.

włókna
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty