20 najgłupszych przypadków zgonów

Śmierć to nigdy nie jest fajna sprawa. Czasami bywa chwalebna. Czasami jednak bywa zupełnie niespodziewana, głupia i aż wstyd ją wspominać. Obydwa typy mają coś wspólnego – mogą sprawić, że ludzie będą pamiętać twój zgon jeszcze przez długie lata.

1. John Bowen

bowen

9 grudnia 1979 roku 20-latek z New Hampshire przyszedł na mecz z futbolu amerykańskiego Jets przeciw Patriotom. Podczas przerwy w meczu John Bowen był potrącony przez latający model kosiarki, która ważyła 19 kg. Cztery dni po wypadku chłopak zmarł w szpitalu.

2. Boris Sagal

sagal

Boris Sagal – amerykański reżyser filmowy i telewizyjny. Ojciec aktorki Katey Sagal. Był jednym z reżyserów popularnego serialu Pogoda dla bogaczy (1976), za który otrzymał nominację do nagrody Emmy. W maju 1981 Boris Sagal uległ tragicznemu wypadkowi na planie filmowym. Wychodząc z helikoptera, został uderzony przez śmigło ogonowe maszyny. 5 godzin później zmarł w szpitalu w Portland w następstwie odniesionych obrażeń.

3. Władimir Smirnow

Smirnow

Władimir Wiktorowicz Smirnow, radziecki szermierz. Trzykrotny medalista olimpijski z Moskwy. Umarł w wyniku obrażeń odniesionych na planszy szermierczej. 19 lipca zmierzył się w mistrzostwach świata z reprezentantem RFN Matthiasem Behrem. Niemiec wykonał pchnięcie, ostrze przebiło maskę i wbiło się mózg Smirnowa. Radziecki szermierz zmarł kilka dni później. Po tym wypadku podwyższono wymogi bezpieczeństwa na szermierczej planszy.

4. Jimi Heselden

Jimi

Jimi Heselden, właściciel firmy produkującej pojazdy Segway, jeden z najbogatszych Brytyjczyków stał się ofiarą wynalazku, na którym zarobił fortunę. Multimilioner zginął 26 września 2010 roku podczas przejażdżki na dwukołowej maszynie. Jego Segway runął z klifu do rzeki Wharfe. Ten napędzany silnikiem elektrycznym dwukołowy pojazd miał zrewolucjonizować transport publiczny.

4. Robin Wahlgren

robin

W 2015 roku studenci ze Szwecji studiujący na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii postanowili nieco poszaleć wieczorem. Chłopaki wracali do domu, gdy zobaczyli porzucony wózek na chodniku. Jeden z chłopaków wlazł do środka, inny usiadł z tyłu. Postanowili pojeździć sobie stromą ulicą. W wyniku tego wózek osiągnął prędkość 80 km\h. Wóz staranował przejeżdżający samochód. Chłopak, który znajdował się wewnątrz wózka, wyleciał z niego i zmarł.

5. Kendrick Johnson

kendrik

W 2013 r. uczniowie znaleźli ciało 17-letniego Kendricka Johnsona zwiniętego w maty zapaśniczej w gimnazjum Valdosta, Ga. W pobliżu maty zapaśniczej znaleziono krew, ale policja nie próbowała ustalić, do kogo należała. Ubranie, które miał na sobie, zniknęło w gabinecie koronera. Pierwszy koroner orzekł przyczynę śmierci "asfiksja pozycyjna", ustalając, że sprawny fizycznie, licealny sportowiec utonął w maty zapaśniczej. Druga autopsja przeprowadzona przez Departament Sprawiedliwości Obamy wykazała, że zmarł on z powodu "urazu z użyciem siły tępej " na głowę, szyję i szczękę. Nikt nigdy nie został oskarżony o śmierć Kendricka.

6. Mike Edwards

mike

62-letni Mike Edwards, który w latach 70-tych grał na wiolonczeli w legendarnej formacji, zginął na miejscu, kiedy na jego samochodzie wylądowała ważąca ponad 300 kilogramów bela siana, która stoczyła się z pobliskiego wzgórza przy drodze A381 w hrabstwie Devon.

7. Adolf Fryderyk

agolf

Ludzkość zapamiętała go głównie jako człowieka, który zjadł sam siebie. Król zmarł 12 lutego 1771 na atak serca, którego doznał po dość obfitym posiłku. Skonsumował wtedy kolejno homara, kawior, wędzone śledzie, kiszoną kapustę, zupę kapuścianą, szampana i czternaście porcji swego ulubionego deseru – semli – słodkich bułek zamoczonych w gorącym mleku.

8. George Herbert

gebert

George Herbert– angielski egiptolog, arystokrata, wicehrabia Porchester. Miał niezwykłą pasję – pasja wykopalisk. W 1906 roku uzyskał od Departamentu Służby Starożytności koncesję na prowadzenie wykopalisk w rejonie na zachód od Luksoru, nieopodal Doliny Królów wraz z Theodorem Davisem również poszukującym grobowca Tutanchamona. 26 listopada 1922 roku późnym wieczorem ich trud został wynagrodzony. Carnarvonowi nie było dane ukończyć prac w grobowcu. Zmarł niespodziewanie w kilka miesięcy po dokonaniu odkrycia. Przyczyną zgonu było postępujące zakażenie krwi, prowadzące do ostrego zapalenia płuc, w wyniku skaleczenia podczas golenia, miejsca po ukąszeniu komara. Jego śmierć zainspirowała dziennikarzy do wymyślenia legendy o klątwie Tutanchamona.

9. Phillip McClean

filip

Jeden z udokumentowanych przypadków śmierci spowodowanej przez atak kazuara miał miejsce 6 kwietnia 1926 roku. 16-letni Phillip McClean i jego 13-letni brat spotkali kazuara na swojej posesji i postanowili zatłuc go pałkami. Ptak kopnął młodszego chłopca, który upadł na ziemię. Starszy zaatakował ptaka, dzięki czemu młodszy dał radę uciec. Kazuar rzucił się na 16-latka, przewrócił go na ziemię i kopnął go w szyję, zostawiając 1,25 cm ranę, która najprawdopodobniej przecięła tętnicę szyjną. Chłopiec zdołał uciec, ale zmarł wkrótce potem.

10. Harry Houdini

garry

Harry Houdini – jeden z najsłynniejszych iluzjonistów. Ostatni występ Houdiniego miał miejsce w teatrze Garrick Theatre w Detroit w stanie Michigan dnia 24 października 1926. Następnego dnia został hospitalizowany w Detroit's Grace Hospital. Houdini zmarł na zapalenie otrzewnej w następstwie przechodzonego zapalenia wyrostka robaczkowego, 31 października 1926 roku, w wieku 52 lat. Szeroko znana legenda miejska głosi, iż chorobę spowodował student Uniwersytetu McGill J. Gordon Whitehead, 22 października 1926 w Montrealu zadając mu wielokrotne ciosy w podbrzusze. Naocznymi świadkami tego zdarzenia mieli być studenci owego uniwersytetu, Jacques Price i Sam Smilovitz. Ich relacje są w zasadzie zgodne. Ta poniżej jest relacją Price’a.

Według Price’a, Houdini leżał na swej kanapie po występie, pozując pewnemu studentowi sztuki. Wówczas wszedł Whitehead i spytał, czy to prawda, że Houdini może przyjąć dowolnie silny cios w brzuch. Houdini potwierdził. Zanim Price zdążył zaprotestować, Houdini został powalony i Whiteahead przystąpił do zadawania mu ciosów w brzuch, dopóki ten nie zaczął okazywać oznak bólu. Price opowiada, że Houdini po prostu nie miał czasu właściwie się przygotować do przyjęcia ciosów, nie był też w odpowiedniej pozycji, by móc to zrobić.

11. Isadora Duncan

dunkan

Amerykańska skandalizująca tancerka Angela Isadora Duncan zginęła w sposób równie niekonwencjonalny, jak żyła.

Była tancerką samoukiem, występowała boso i z rozpuszczonymi włosami. Była miłośniczką szybkich i drogich samochodów. W pechowym dniu wsiadła do swej nowej wyścigowej limuzyny Amilcar CGSS Sport. Gdy samochód ruszył, koniec długiego szala Isadory Duncan zaplątał się w tylne koło automobilu. Szofer nie spostrzegł tego, zwiększał szybkość. Szal zaplątał się tak mocno, iż ciało martwej, uduszonej tancerki przez kilkaset metrów ciągnęło się za maszyną. Warto dodać, iż w 1913 roku samochód z dwojgiem dzieci Isadory oraz z ich boną utonął w Sekwanie, gdy nieuważny kierowca zatrzymał się na wzgórzu, opuścić auto zapominając zaciągnąć hamulec ręczny.

13. Tycho Brage

brage

Tycho Brahe, duński alchemik i astronom, żył w latach 1546-1601. Okoliczności śmierci Tychona Brahe pozostają niejasne. Najpopularniejsza legenda mówi, że na przyjęciu królewskim nabawił się poważnego zapalenia pęcherza. Zachowanie dobrych manier nie pozwalało na opuszczenie stołu przed królem, nawet jeśli spożyło się olbrzymie ilości praskiego piwa. Podejrzewa się także, że mógł umrzeć z powodu choroby nerek. Jednak zdaniem niektórych badaczy mógł zostać otruty rtęcią na zlecenie duńskiego króla Chrystiana IV, swego dawnego pracodawcy.

14. Thomas Urquhart

tomas

W 1660 Thomas Urquhart, szkocki arystokrata, polihistor i pierwszy tłumacz prac François Rabelais'a na angielski, miał umrzeć, śmiejąc się po usłyszeniu, że Karol II Stuart objął tron.

15. Karol II Zły

karl

Gdy król Nawarry Karol II Zły zachorował, jego nadworny medyk zalecił mu obwinięcie po samą szyję płótnem nasączonym alkoholem. Zabieg ten został wykonany wieczorem, a po szczelnym zawinięciu monarchy zadanie zszycia powstałego kokonu powierzono służącej. Ta zrobiła odpowiedni szew, a gdy doszła do szyi i zakończyła go węzłem, zauważyła, że zostało jej trochę za dużo nitki. Wtedy, zamiast odciąć, nieco niefortunnie postanowiła przypalić ją świecą, wskutek czego całe płótno momentalnie zajęło się ogniem. Widząc, co się dzieje, przestraszona służąca uciekła, a król spłonął żywcem w swoim własnym pałacu.

16. Jan Luksemburski

iogann

Pod koniec życia w związku z dziedziczną chorobą Luksemburgów król Czech Jak Luksemburski prawie całkowicie oślepł i dlatego już od 1337 zostawiał coraz więcej spraw w gestii syna Karola. Przypuszcza się, że w czasie bitwy pod Crécy, w której zginął, nie widział zupełnie (walczył przywiązany do dwóch innych rycerzy). Walczył po stronie króla Francji przeciwko Anglikom.

17. Edward II

eguard

Angielskiego króla w roku 1327 jego żona Izabella i jej kochanek Mortimer uwięzili w zamku Kenilworth. Przez następne miesiące przewożono z zamku do zamku. Król musiał znosić liczne upokorzenia, m.in. ogolono go na łyso. Straż nad byłym monarchą powierzono zaufanym Mortimera. W końcu Edward został osadzony w zamku Berkeley w Gloucestershire. We wrześniu 1327 zapadła decyzja o jego egzekucji. Nie wiadomo, jak tego dokonano. Według większości źródeł zabito go, wsadzając mu w odbyt rozżarzone żelazo. Stało się to najprawdopodobniej 21 września 1327.

18. Bela I

bela

Bela I był prawdziwym królem-wojownikiem stojącym na straży jedności Węgier i zwalczającym zakusy Niemców przed zniewoleniem jego kraju. Niestety to, że zasiadał na węgierskim tronie, okazało się przyczyną jego zejścia z tego świata. W 1063 roku pod Belą zapadł się tron, na którym akurat siedział. Ponieważ był drewniany, mocno się roztrzaskał i poranił wojowniczego władcę ze skutkiem śmiertelnym.

19. Qin Shi Huang

cyn

Niezmierzone bogactwa, nieograniczona władza, zastępy posłusznych poddanych. Dla pierwszego cesarza Chin to było za mało. Chciał nieśmiertelności. Chińscy naukowcy odczytali dokumenty świadczące o tym, że władca naprawdę wierzył w istnienie "eliksiru życia". W 219 roku przed naszą erą wysłał eskapadę 1000 ludzi na poszukiwanie Wysp Nieśmiertelności i sławnego eliksiru, który to miał mu zagwarantować właśnie to. Ale poprzez okrutną ironię, Qin Shi Huang umarł po wzięciu pigułek z rtęci, podanych mu przez lekarzy, którzy zakładali, że dadzą właśnie nieśmiertelność.

Nikt nie wiedział, że cesarz zmarł, a jego główny doradca, aby zamaskować trupi zapach, kazał przed i z tyłu wozu, w którym znajdowały się zwłoki, umieścić wozy z zepsutą rybą. Doradca i jego pomocnik jeszcze przez kilka dni po zgonie cesarza ukrywali, że on zmarł, więc kazali go przebierać, przynosić jedzenie i korespondencję.

20. Bracia Collyer

lengli

Bracia Collyer byli chorobliwymi zbieraczami. Nawet na korytarzu pozastawiali pułapki, by żaden intruz nie dobrał się do ich śmieci. W sąsiedztwie byli znani z tego, że zachowują się dziwnie, a ich dom sprowadza na okolicę zagrożenie pożarem, rozprzestrzenieniem się szczurów, robali i zwyczajnym smrodem nie do zniesienia.

21 marca 1947 roku policja otrzymała anonimowe zgłoszenie, że w ich domu znajdują się zwłoki. Po usunięciu prawie 100 ton śmieci odnaleziono ciała braci Collyerów, w stanie częściowego rozkładu oraz w znacznej części zjedzone przez szczury. Jeden z nich niósł swojemu sparaliżowanemu bratu jedzenie, gdy wpadł w jedną z pułapek zastawioną w tunelu z gazet, gdzie zmarł. Sparaliżowany brat po kilku dniach oczekiwań na posiłek również zmarł, z głodu.

źródło:Kickassfacts
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty