20 najładniejszych Żydówek świata

Żydowskie kobiety od zawsze były znane ze swojej urody. Dzięki bogatej historii tego narodu wygląd zewnętrzny żydowskich dziewczyn jest bardzo różnorodny – wśród nich nie tylko jaskrawe brunetki, ale i naturalne blondynki.

Nasza Redakcja przedstawia znane Żydówki, czyj talent i uroda są wzorem kobiecości.

Mila Kunis

Mila Kunis

Amerykańska aktorka. Urodziła się w ukraińskim miasteczku Czerniowce w rodzinie żydowskiej. W roku 1991 rodzina się przeniosła do USA i zamieszkała w Los Angeles. Jedna z najbardziej znaczących ról w karierze aktorki, to rola baletnicy Lily w "Czarnym Łabędziu", w którym zagrała wraz z jeszcze jedną Żydówką – Natalie Portman.

Lauren Bacall

Lauren Bacall

Amerykańska aktorka, uznana przez American Film Institute za jedną z najlepszych aktorek w historii Hollywood. Rodzice Lauren Bacall - Żydzi, jest kuzynką eks-prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Amanda Peet

Amanda Peet

Amerykańska aktorka Amanda Peet jest żoną amerykańskiego scenarzysty i producenta pochodzenia żydowskiego Davida Benioffa, który jest twórcą znanego serialu "Gra o tron".

Rachel Weisz

Rachel Weisz

Urodziła się w Londynie 7 marca 1970 roku. Ojciec Rachel, George Weisz (Żyd) pochodził z Węgier, a matka, psychoterapeuta, Edith Ruth urodziła się w Wiedniu. Edith Ruth oprócz żydowskich korzeni, miała również włoskie i austriackie i była Katoliczką, jednak później przeszła na judaizm.

Hedy Lamarr

Hedy Lamarr

Austriacka i amerykańska aktorka. Urodziła się 9 listopada 1914 roku w Wiedniu w rodzinie żydowskiej. Aktorka zdobyła popularność w roku 1933, gdy zagrała w filmie "Ekstaza" – pierwszy film z długotrwałą nagą sceną.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow

Amerykańska aktorka. Jej ojciec – Żyd, potomek słynnego rodu Paltrowich. Matka – Niemka. Gwyneth Paltrow uważa, że jest Żydówką i wychowuje dzieci w tradycjach judaizmu, nie zważając na to, że jej były mąż i ojciec jej dzieci muzyk zespołu Coldplay Chris jest chrześcijaninem.

Jennifer Connelly

Jennifer Connelly

Amerykańska aktorka. Jej ojciec – Katolik z norweskimi korzeniami, matka – Żydówka (jej przodkowie emigranci z Polski i Rosji), uczyła się w szkole żydowskiej.

Goldie Hown

Goldie Hown

Amerykańska aktorka, producent, reżyser. Urodziła się 21 listopada 1945 roku w Waszyngtonie. Jej matka – Żydówka, która wychowała córkę w tradycjach judaizmu.

Maja Plisiecka

Maja Plisiecka

Radziecka i rosyjska tancerka baletu, choreograf, pedagog, pisarz i aktorka, Ludowy Artysta ZSRR. Urodziła się 20 listopada 1925 roku w Moskwie w rodzinie żydowskiej: ojciec - znany działacz Michaił Plisetski, matka – aktorka niemego kina Rachel Messerer.

Melanie Laurent

Melanie Laurent

Francuska aktorka, reżyser, piosenkarka. Urodziła się 21 lutego 1983 roku w Paryżu w rodzinie żydowskiej.

Sarah Michelle Gellar

Sarah Michelle Gellar

Amerykańska aktorka. Rodzice Sary – Żydzi, jednak nie przestrzegali zasad judaizmu. Sarah nie jest zwolenniczką żadnej z religii.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Amerykańska aktorka i piosenkarka. Ojciec pochodzi z Danii, a matka – Żydówka aszkenazyjska (Żydzi aszkenazyjscy – Żydzi zamieszkujący Europę Środkową), jej przodkowie przenieśli się do USA z Mińska. Scarlett czuje się Żydówką, obchodzi święto żydowskie Chanuka, chociaż przyznaje się do tego, że w jej rodzinie zawsze obchodzono Boże Narodzenie.

Elina Bystritskaya

Elina Bystritskaya

Znana radziecka i rosyjska aktorka teatru i kina, Ludowy Artysta ZSRR. Urodziła się w Kijowie w rodzinie żydowskiej.

Gal Gadot

Gal Gadot

Izraelska aktorka i modelka.Urodziła się 30 kwietnia 1985 roku w Rosz ha-Ajin (Izrael). Jej rodzice – sabry, czyli Żydzi, które urodzili się na terytorium Izraela. W roku 2016 zagrała w filmie"Batman v Superman. Świat sprawiedliwości " Wonder Woman.

Natalie Portman

Natalie Portman

Amerykańska aktorka. Urodziła się w Jerozolimie 9 czerwca 1981 roku w rodzinie żydowskiej. Ma podwójne obywatelstwo: amerykańskie i izraelskie. Jest żoną tancerza Benjamina Millepied (poznali się podczas nakręcania filmu "Czarny Łabędź"), który jest z pochodzenia Żydem. Wesele odbywał się zgodnie z tradycjami judaizmu.

Tamar Gwerdciteli

Tamar Gwerdciteli

Radziecka, gruzińska i rosyjska piosenkarka, aktorka, kompozytor, Ludowy Artysta Gruzińskiej SSR. Ojciec – pochodzi ze starego rodu gruzińskiego Gwerdciteli. Matka – Żydówka, córka rabina.

Elisabeth Taylor

Elisabeth Taylor

Urodziła się 27 lutego 1932 roku w Londynie. Jej rodzice byli Amerykanami, pracującymi w Wielkiej Brytanii. Ojciec miał żydowskie korzenie, matka – szwajcarskie. Elisabeth Taylor była wychowana w tradycjach chrześcijańskich, jednak w roku 1959, w wieku 27 lat przeszła na judaizm, otrzymawszy żydowskie imię Elisheba Rachel.

Candice Isralow

Candice Isralow

Jest bardziej znana jako Candice Night – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów zespołu Blackmore’s Night.

Urodziła się 8 maja 1971 roku w Nowym Jorku w rodzinie żydowskich imigrantów z Imperium Rosyjskiego. Wyznaje judaizm.

Lilli Palmer

Lilli Palmer

Niemiecka aktorka. Urodziła się w Poznaniu (Polska) 24 maja 1914 roku w rodzinie żydowskiej. Lilli Palmer grała w brytyjskich, amerykańskich i niemieckich filmach.

Eva Green

Eva Green

Francuska aktorka. Matka Evy – znana francuska aktorka, która urodziła się w Algierii w rodzinie żydowskiej. Rodzice ojca pochodzili ze Szwecji (ojciec) i Francji (matka). Eva Green uważa, że jest Żydówką, nie zważając na to, że nie była wychowana w tradycjach judaizmu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty