20 najlepszych filmowych sypialni

Dekoracje filmowe sprawiają takie samo wrażenie jak sam film. Na szczególną uwagę zasługują sypialnie filmowe.

Niektóre – są jaskrawe i wyzywające, inne przechowują ukryte marzenia: niektóre chcielibyśmy mieć w swoim domu, na inne na pewno byśmy się nigdy nie zważyli. W niniejszym artykule 20 najlepszych filmowych sypialni.

1. "Maria Antonina"

Maria Antonina

Zaczniemy od najbardziej eleganckiej sypialni w filmie Sofii Coppoli "Maria Antonina" z niepowtarzalną Kirsten Dunst w roli głównej. Duże miękkie łóżko z niezwykle jaskrawą złotą tapicerką ozdobione szykownymi kandelabrami, inkrustowanymi diamentami. Każdy z nas chciałby nieco czasu spędzić w takim łóżku, dlatego widok zrujnowanej sypialni w końcu filmu sprawia przygnębiające wrażenie.

2. "Charlie i fabryka czekolady"

Charlie

Dwóch dziadków i dwie babcie w jednym łóżku. Trudno o czymś takim zapomnieć.

3. "Mamma Mia!"

Mamma Mia

Duża słoneczna sypialnia na greckiej wyspie – czyż może być coś lepszego? Prosty wiejski styl, duże okna z widokiem na morze i tańce – tutaj można bez wątpienia spędzić całe życie.

4. "Pokuta"

Pokuta

Jeśli podobają ci się tapety w kwiaty, to sypialnia Briony – właśnie to, czego potrzebujesz. Jest wspaniałym tłem dla jej bogatej fantazji i zamiłowania do słów i sekretów. To delikatny pokój dziewczynki-nastolatka.

5. "Moulin Rouge"

Moulin Rouge

Nadmiar czerwieni, blasku i złota...

6. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Mały pokój Harry’ego Pottera pod schodami nie wywołuje żadnych negatywnych emocji. Całkiem odwrotnie wygląda na przytulny i pozostawia odczucie jakiejś tajemnicy.

7. "2001: Odyseja kosmiczna"

Odyseja kosmiczna

Biały pokój wygląda jak współczesna sypialnia w stylu vintage. Białe płytki, rzeźby starożytnego Rzymu, duża przestrzeń i sztukateria na ścianach. Dziwny pokój, ale dosyć uroczy.

8. "Juno"

Juno

Idealna sypialnia dla nastolatków. Ściany pokryte rysunkami, telefon w postaci hamburgera, płyty, gitara i dywan z ciekawym wzorem. Każdy nastolatek chciałby mieć taką sypialnię.

9. "Ciotka Mame"

Ciotka Mame

Gruby różowy dywan, okrągłe łóżko, kominek i przytulny fotel – szykowna ciotka Mame zna się na komforcie.

10. "Podziemny krąg"

Podziemny krąg

Duża sypialnia głównego bohatera mogłaby być elegancką, jeśli by nie była taką mroczną, poszarpaną i przerażającą. Jest przeciwieństwem poprzedniego wariantu. Bohater Edwarda Nortona uważa, że "najgłówniejsze to mieć własny kąt".

11. "Grease"

Grease

Sypialnia Frenchy jest wyposażona zgodnie z ostatnimi modnymi tendencjami. Wszystko wyraźnie świadczy o tym, że należy do Pink Ladies; nad łóżkiem zdjęcia przystojniaków, obok bombowy gramofon, sypialnia posiada własną łazienkę. Ma również kilka stylowych skrzydełek dla swoich przyjaciół, jeśli postanowią zrobić karierę piosenkarską.

12. "Amelia"

Amelia

W takiej sypialni chciałby się znaleźć każdy z nas przynajmniej jeden raz w życiu. Nieco dziwny, ale bardzo uroczy pokój Paryżanki w ciepłych czerwonych kolorach, romantyczny, nieco ekscentryczny, z obrazami Michaela Sowy na ścianach – czyż to nie jest urocze?

13. "Dziewczyna w różowej sukience"

Dziewczyna

Klasyczna romantyczna komedia od Johna Hughesa przedstawia jedną z najbardziej różowych sypialni Hollywood. Bardzo delikatna, przytulna, w której chciałaby spędzić swoje dzieciństwo każda dziewczynka. A narzuta z koronki na łóżku jest wręcz doskonała.

14. "Piąty element"

Piąty element

Bez wątpienia to typowa męska sypialnia przyszłości. Łóżko, które samo dokonuje odpowiedniej rekombinacji – marzenie każdego kawalera.

15. "Kevin sam w domu"

Kevin sam w domu

Właśnie o takiej sypialni dla swoich rodziców marzy każde dziecko. Duża, wygodna z miękkim łóżkiem, na którym można bez końca skakać, z jaskrawymi tapetami w kwiaty.

16. "Mechaniczna pomarańcza"

Mechaniczna pomarańcza

Sypialna Alexa jest bardzo urocza: minimalistyczna, w zimnych kolorach, z prostymi liniami i geometrycznym wzorem na narzucie. I z całą półką płyt winylowych (gramofonowych).

17. "Masz wiadomość"

Masz wiadomość

Ta sypialnia jest bardzo przytulna: poszewki w kwiaty, narzuta patchwork, miękkie poduszki, światło rozproszone... W takim pokoju chce się budzić każdego weekendu.

18. "Wielki Gatsby"

Wielki Gatsby

To nie jest pokój – to duża, zimna elegancka przestrzeń. Eleganckie łóżko ze złotymi prześcieradłami i poduszkami, schody kręcone, które prowadzą do dużej ilości półek z odzieżą – do swoistej ogromnej garderoby.

19. "500 dni miłości"

500 dni miłości

Nawet jeśli będziesz nienawidzić Summer w końcu filmu, za taką sypialnią można umrzeć. Tapety w stylu vintage, świecie wokół żeliwnego łóżka, papierowe ptaszki, francuskie okno i najgłówniejszy atrybut – Joseph Gordon-Levitt. Dosłownie w każdym kadrze jej sypialni.

20. "Przeminęło z wiatrem"

Przeminęło z wiatrem

To najbardziej wystrzałowa sypialnia Hollywood. Tapicerka z różowego aksamitu, duże obrazy, świeże kwiaty, niedźwiedzia skóra i łóżko z olbrzymim wezgłowiem na podeście. Taka sypialnia powinna ozdobić jakiś pałac.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty