20 obrazów, naładowanych energią słoneczną

Wielu z nas lato nie rozpieszcza słoneczną i ciepłą pogodą, ale jesteśmy przekonani, że to nie powód do zniechęcenia. Wiemy na pewno, że prawdziwa sztuka jest w stanie ogrzać.

W tym przeglądzie zebraliśmy prace współczesnych artystów, którzy poświęcili swoje dzieła słońcu we wszystkich jego przejawach: od zaplątanych w mgle porannych promieni słonecznych do gasnącego odbicia zorzy wieczornej. Uwaga: na zdjęciach tyle letniego powietrza, że to może przyprawić o zawrót głowy.

Słoneczne zajączki Laurenta Parceliera

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 1
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 1 1

Malarstwo Laurent Parcelier — to wspaniały świat, w którym nie ma ani smutku, ani przygnębienia. Tu nie znajdziesz pochmurnych i deszczowych zdjęć. Na jego obrazach dużo światła, powietrza i jaskrawych kolorów, które artysta nakłada charakterystycznymi rozpoznawalnymi pociągnięciami pędzla. To tworzy wrażenie, jakby obrazy były utkane z tysięcy słonecznych zajączków.

Przytulne kolory Pedro Roldána Molina

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 2
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 2 1

Hiszpana Pedro Roldána Molina wyróżnia miłość do ciepłych kolorów i specjalna technika wykonania obrazów: połączenie gładkich i objętościowych tekstur, włączanie w realistyczne dzieła elementów impresjonizmu. W jego twórczości bajeczny świat łatwo i z wdziękiem łączy się z rutyną.

Zachód słońca nad morzem Alfredo Navarro

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 3
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 3 1

Alfredo Navarro Montllor jest zakochany w morzu i wydaje się,że ono odpowiada mu wzajemnością. Jego ojciec był malarzem i zawsze wspierał syna w jego artystycznych przedsięwzięciach. Alfredo zaczął rysować, gdy skończył 5 lat. Stopniowo ojciec nauczył go techniki malarstwa olejnego i od 13 lat chłopiec zaczął malować farbami olejnymi. Navarro uważa, że jego metoda pracy znajduje się na pograniczu między realizmem, a hiperrealizmem.

Przezroczysty poranek Oksany Krawczenko

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 4
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 4 1

Ulubionym tematem jekaterynburskiej artystki Oksany Krawczenko jest piękno i świeżość kwiatów. W jej obrazach dominują przejrzyste światło, pastelowe kolory i ogólny nastrój łagodności i autentycznego szczęścia.

Wiejskie podwórka Wiaczesław Palaczewa

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 5
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 5 1

Pejzażysta Wiaczesław Palaczew jest malarzem w trzecim pokoleniu. Na swoich obrazach on nie tylko przedstawia wiejskie widoki: dbałość o szczegóły i prawdziwa miłość do natury pomagają przekazać subtelne przejścia — poranna mgła, ostatnie promienie zachodzącego słońca, świeżość po deszczu. W te obrazy chce się zanurzyć z głową.

Słońce Grecji w akwarelach Pantelisa Zografosa

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 6
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 6 1

Pantelis Zografos jest synem i wnukiem malarzy. Urodził się w Atenach i mieszkał w Grecji aż do 1971 roku, a następnie przeniósł się do USA. Tam artysta mieszka po dziś dzień. Akwarele z widokami Grecji — to hołd Ojczyźnie i ludziom, którzy ukształtowali jego osobowość. W każdym obrazie widoczna jest nostalgia za rodzinnym krajem. Być może to właśnie ona pomaga artyście tworzyć tak piękne i przenikliwe płótna.

Otwarte okna Stephena Darbishire’ego

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 7
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 7 1

Obrazy Stephena Darbishire’ego można opisać jednym słowem — "przytulność". Artysta mieszka na farmie w górach i cieszy się pięknem otaczających krajobrazów, zmieniających się pór roku i po prostu przyjemnością życia na wsi. Jego obrazy oddychają ciszą i pokojem.

Niebiańska symfonia Scotta Nesmitha

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 8
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 8 1

Obrazy szkockiego artysty Scotta Nesmitha inspirowane są naturą jego ojczystego kraju, można je nazwać hymnem tego malowniczego regionu. Niebo, ziemia, morze — to wszystko na czym skupia swoją uwagę artysta — jaskrawe paski koloru przekazane są z uderzającym realizmem, pomimo wyraźnego schematyzmu obrazu.

Promieniste akwarele Abe Toshiyuki

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 9
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 9 1

Abe Toshiyuki zdobył wykształcenie artystyczne i 20 lat poświęcił nauczaniu, ani na chwilę nie pozostawiając marzenia o zostaniu artystą. W 2008 roku w końcu zrezygnował z zawodu nauczyciela i poświęcił się całkowicie twórczej samorealizacji.

Wakacje Carolyn Blish

20 obrazów naładowanych energią słoneczną 10
20 obrazów naładowanych energią słoneczną 10 1

Patrząc na akwarele Carolyn Blish trudno uwierzyć, że całe jej wykształcenie artystyczne zmieściło się w dwa tygodnie lekcji znanego malarza Edgara Whitney. Teraz Carolyn jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów i Amerykańskiego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy. A my możemy podziwiać jej słoneczne obrazy, od których wieje ciepłem beztroskiego dzieciństwa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty