20 porad od par, które nigdy nie rozstają się

Chyba każda para marzy być idealną. I jak okazało się, to nie jest takie trudne. Amy Odell i Lori Fradkin – autorzy wielu artykułów na temat relacji – zebrali 20 głównych porad od szczęśliwych par dla tych, którzy tylko chcą takimi zostać.
20 porad od par

Publikujemy te porady dla was.

1. "Jak minął twój dzień?" – bardzo ważne pytanie.

Zawsze pytajcie waszego partnera o to. Takie zdawałoby się drobiazgi pokazują, że wam jest rzeczywiście ważne to, co odbywa się w życiu waszej drugiej połówki.

2. Kłótnie – to po prostu kłótnie.

Nie pozwalajcie im rujnować wasz związek. Możecie być szalenie zakochani do człowieka i wszystko jedno czasami na niego się złościć. U wszystkich jest tak – to nic strasznego. Ale kłótnie nie muszą oznaczać koniec. Nierozłączne pary stawiają związek powyżej wszystkich konfliktów.

3. Relacje mają na myśli zobowiązania.

Nie musi wam podobać się wszystko, co robicie razem. Ale nawet w wypadku jeśli wam jest nieciekawie, to wiecie, że robicie waszą drugą połówkę szczęśliwszą. I to jest warte tego.

4. Mówcie szczerze o tym, co wam jest nieciekawie.

Oczywiście nie wszystko może być obowiązkowe. Oczywiście bardzo ważne, na przykład jechać co roku do jego mamy na jej urodziny. Ale zaproszenie od jego przyjaciela, żeby wypić piwo i oglądać koszykówkę, całkiem można odchylić.

5. Długa droga składa się z drobiazgów.

Wasz partner uwielbia czekoladę lub być może chipsy, gumę do żucia? Kiedy będziecie w sklepie po prostu zachwyćcie dla niego to, co on uwielbia, to przecież jest nietrudne. Ale takie malutkie niespodzianki pokazują, że zawsze pamiętacie o kochanym człowieku.

6. Nie nalegajcie na randkach z innymi parami.

Zazwyczaj to wygląda tak: macie przyjaciół, którzy też zaczęli spotykać się i myślicie: podwójna randka– to jest super! Ale to są wasi przyjaciele, nie waszego partnera. Lepiej po prostu schodźcie z nimi oddzielnie. Nie nawiązujcie waszej połówce przyjaźń z kimkolwiek.

7. Odchodząc całujcie się, powracając – też.

To jest zawsze bardzo mile, kiedy on budzi się i zbierając się do pracy, bez względu na to że spóźnia się, znajduje czas, żeby delikatnie, starając się nie obudzić was, pocałować. I pierwsze co robi kiedy powraca – też całuje. To pokazuje, że w każdej sytuacji najważniejsze dla was dwóch – to wy.

8. Odchylcie zaproszenie, pobądźcie ze sobą.

Nie warto zgadzać się na jakieś zaproszenie tylko dlatego, że u was w kalendarzu pojawiła się wolna krateczka. Im jesteście starsze, tym szczelniej jest zabity wasz dzień. Lepiej przeprowadźcie wolną chwilę z ukochaną osobą.

9. Traktujcie jego / jej rodzinę tak samo jak swoją.

Rodzicom waszego partnera będzie bardzo przyjemnie, jak i jemu samemu. Dzwońcie czasami, piszcie. Pójdźcie razem dokądkolwiek, nawet jeśli wasz ukochany człowiek teraz nie obok was.

10. Częściej mówcie "kocham cię".

Te trzy słowa nigdy nie zestarzeją się. Poważnie, nigdy nie potraficie powiedzieć ich zbyt wiele razy.

11. Przejawcie troskę, kiedy on czy ona choruje.

Tak, to oznacza, że trzeba skasować plany na wieczór i nakarmić bliską osobę gorącą zupą. Tak, to oznacza, że wam zdarzy się zbiegać do apteki za lekami. Nie narzekajcie! Nikt nie choruje celowo. I kiedy sami zachorujecie, wasz partner też was nie rzuci.

12. Pomóżcie waszej połówce w domu, jeśli ma dużo zadań w pracy.

Oczywiście, nikomu nie podoba się być człowiekiem-pralnią, ale robicie to dla tego, kogo kochacie, żeby ulżyć jego życie. I zgódźcie się, że to fajnie, przecież dzięki waszemu wysiłkowi u bliskiego człowieka zwolni się trochę czasu i potraficie pobyć we dwójkę. Plus do wszystkiego – u was też może być dużo zadań w pracy i dla was zrobią to samo.

13. Nie drażnijcie waszego partnera, zwłaszcza obok przyjaciół.

Traktuj siebie z szacunkiem. Zawsze myślcie o tym, że są rzeczy, którymi on nie chciałby dzielić się z innymi. Wreszcie, to wasz ukochany człowiek, a nie worek do bicia.

14. Po prostu zdążajcie w porę.

Nawet sobie nie wyobrażacie, jakiej ilości kłótni można uniknąć, po prostu nie spóźniając się. Zacznijcie zbierać się na 10–20 minut wcześniej, zawczasu dobierzcie ubrania. To pomoże zbędny raz nie stwarzać konfliktu na pustym miejscu.

15. Jeśli ktoś mówi coś złego o waszym partnerze – brońcie swoją połówkę.

Nawet jeśli zazwyczaj jesteście bardzo miłe i uprzejme, są sytuacje, w których należy bardzo szorstko obrywać podobne rozmowy. Wy przecież jesteście głównymi sojusznikami!

16. Dzielcie się ze sobą waszymi osobistymi planami.

Chcecie przepuścić szklaneczkę po pracy? Zatrzymać się z przyjaciółmi? Nie ma pytań! Po prostu zawiadomcie waszego partnera. Po pierwsze, wasza połówka nie będzie się martwić gdzie wy i co się stało. Po drugie, ona potrafi skorygować własne plany, wiedząc, że was nie będzie.

17. Odbierajcie telefon i sms od siebie.

Nie odrzucajcie i nie przełączajcie się na drugą linię dla "ważniejszego" połączenia. Jeśli waszemu partnerowi coś trzeba – nie ważne co – to musi stać się dla was priorytetem.

18. Nie kłóćcie się podczas podróży.

Luksusowy hotel, który on zarezerwował okazał się nie takim już i szykownym? Zapomnieliście spakować jego ulubioną odzież, chociaż obiecaliście? Wyluzujcie – to może stać się albo początkiem kłótni, albo częścią pociesznej historii, którą potem będziecie opowiadać przyjaciołom.

19. Dodajcie do związku spontaniczności.

Po prostu spacerując wieczorem, niespodziewanie zarezerwować kolację tylko dla was dwóch – dlaczego nie? Zobaczyliście, że będzie koncert jego ulubionego wykonawcy – kupcie bilety. Hej, to zrobi wasze życie nie tylko bardziej przyjemnym i bardziej zróżnicowanym, ale i bardziej zabawnym!

20. Kochajcie się bezwarunkowo!

Czasami to rzeczywiście jest bardzo proste.

źródło:Cosmo
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty