20 produktów, które nie wpłyną na figurę, nawet jeśli zjesz je w nocy

Jak nie czuć głodu po 18-ej i przy tym nie przytyć? Na to pytanie postanowiliśmy pomóc odpowiedzieć ludziom, którzy dbają o figurę i przestrzegają ścisłej diety.

Okazuje się, że istnieje wiele niskokalorycznych produktów, które można jeść nawet w nocy, nie obawiając się uzyskania dodatkowych kilogramów. A niektóre warzywa lub owoce wystarczy poprawnie przygotować. Ale oczywiście najważniejsze, nie przejadać się.

1. Grzyby

Grzyby

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że grzyby to ciężki produkt na żołądek, więc kaloryczny. Ale to nieprawda, bo grzyby nie mieszczą dużo kalorii, to my sami dodajemy sporą ich ilość przy przygotowaniu, na przykład kiedy smażymy lub dusimy w śmietanie z ziemniakami lub mięsem, itd. A jeśli grzyby po prostu ugotować, doprawić niewielką ilością soli, kurkumy i przypraw, to będzie smaczna, obfita i niekaloryczna kolacja.

2. Seler

seler

Wielu dietetyków uważa, że do trawienia tego produktu organizm potrzebuje więcej kalorii, niż może dać sam seler, ale 100%-ego potwierdzenia nie ma. Jednak faktem pozostaje to, że 100 g selera zawiera tylko 16 kalorii, dlatego można go bezpiecznie jeść nawet w środku nocy, jeśli zaburczało ci w brzuchu. A wysoka ilość składników odżywczych doda zdrowia.

3. Buraki

burak

Buraki są pożyteczne, i w stanie surowym, i gotowane lub pieczone. Przyczyniają się do prawidłowego transportu i metabolizmu, a tym samym stają się prawdziwą przeszkodą otyłości.

4.Gulasz jarzynowy

Gulasz jarzynowy

To danie nie tylko zdrowe, smaczne, ale jeszcze i niskokaloryczne. Jeśli przed snem chce się coś zagryźć, to danie można bezpiecznie jeść, to nasyci żołądek i nie zostawi ani grama nadwagi w ciele.

5. Pieczone jabłka

Pieczone jabłka

Od dawna nie jest tajemnicą, że surowe jabłka mogą nie zaspokoić głodu, a wręcz przeciwnie, rozpalają apetyt jeszcze bardziej. Ale jeśli je upiec i polać z wierzchu miodem, to słodki przysmak da energię i uczucie sytości, ale nie kalorie. Taki deser nadaje się zarówno na śniadanie, jak i kolację.

6. Jaja

jajka

Jeśli ugotować jajka "na twardo" lub przyrządzić omlet z białek, można mieć obfitą i niekaloryczną przekąskę. 100 g produktu zawiera zaledwie 158 kalorii.

7. Maliny

malina

Malinami można cieszyć się przez całą dobę, a i tak nie przybierzesz na wadze. Maliny mają bardzo mało kalorii, natomiast składników odżywczych zawierają bardzo dużo.

8. Borówki

Borówki

Borówki zawierają zaledwie 44 kal. na 100 g, lecz pożytecznych witamin, aminokwasów i przeciwutleniaczy bardzo wiele. Ta jagoda jest jeszcze znana z działania prewencyjnego w walce z rakiem, dlatego też, wybierając przekąskę z borówek, jeszcze uzdrawiasz swój organizm.

9. Marchewka

Marchewka

Marchewka sama w sobie jest bardzo smaczna, a jeśli jej jeszcze maczać w hummus, przekąska będzie podwójnie smaczna i przy tym absolutnie nie zepcuje figury. Jeśli zjeść dwie średnie marchewki, to organizm otrzyma dawkę dzienną beta-karoteny i wiele innych witamin i składników odżywczych.

10. Morela

morela

Nie przegap sezonu moreli – to najlepsza i najbardziej pożyteczna niekaloryczna przekąska w nocy w czasie upałów.

11. Nektarynka

Nektarynka

Jeszcze jedna bardzo pyszna sezonowa i lekka przekąska. Owoc ten przyczynia się do aktywnego metabolizmu dzięki dużej zawartości błonnika.

12. Gruszka

Gruszka

Ten słodki i soczysty owoc nie jest kaloryczny, ale obfity w składniki odżywcze. Jednak jest ciężki na żołądek, więc jednego owoca w zupełności wystarczy, aby zaspokoić nocny głód, nie krzywdząc figury i nie mając uczucia ciężkości w żołądku.

13. Dorsz

Dorsz

Ta ryba jest dietetyczna i bardzo zdrowa. Jej białe mięso jest bardzo smaczne, zawiera fosfor, jod, aminokwasy i inne bardzo cenne dla organizmu substancje.

14. Flądra

Flądra

Niemniej pożyteczna i dietetyczna ryba, którą raczej nawet trzeba jeść po 18-ej, ponieważ zawiera ona metioninę – substancję, rozkładającą tłuszcze.

15. Kalmar

Kalmar

Zdziwisz się, ale to jest najbardziej dietetyczny owoc morza. Mięso kalmara zawiera w sobie wiele dobrego białka i jodu, dlatego bardzo ważne jest, aby go jeść tym, którzy mają problemy z tarczycą i nadwagą. Jeśli zjesz trochę gotowanego mięsa kalmara w nocy, to z twoją figurą nic się nie stanie.

16. Kukurydza

Kukurydza

Oczywiście chodzi o gotowaną kukurydzę, konserwowa nie nadaje się do wieczornej przekąski ze względu na zawartość cukru i innych konserwantów. Produkt ten nie tylko zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w organizmie, ale i usuwa nadmiar cholesterolu.

17. Dynia

Dynia

To warzywo jest po prostu magazynem substancji odżywczych i witamin. Dynia ma słodkawy smak, dlatego sprawia przyjemność jedzenie jej nawet na surowo, oprócz tego, jest niekaloryczna. A jeśli dynię upiec z miodem lub z małą ilością cukru, to będziesz mieć bardzo smaczne dyniowe cukierki.

18. Kapusta

kapusta

Wszystkie rodzaje kapusty są uważane za zdrowe, więc zjedzenie sałatki z kapusty przed snem nie zepsuje ci figury.

19. Rzepa

Rzepa

To warzywo jest zapomniane, ale bardzo pożyteczne: wzmacnia odporność, oczyszcza organizm i nie przynosi szkody figurze, bo jest produktem dietetycznym.

20. Kiwi

kiwi

Kiwi – to bardzo smaczne owoce. Ich nie można, ale trzeba jeść o każdej porze dnia odchudzającym się ludziom, bo one przyczyniają się do rozpadu i spalania tłuszczu, normalizują równowagę wodno-elektrolitową, uwalniają od uczucia ciężkości w żołądku i nasycają organizm w składniki odżywcze.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty