20 pytań, które musisz zadać na pierwszej randce

O czym zapytać na pierwszej randce? Jakie pytania wypada zadawać? Niektóre pytania z niniejszej listy mogą wydać ci się dziwne, niestosowne i nieistotne. Wybierz te, które najbardziej ci odpowiadają. Chociaż czasami warto zaryzykować i poeksperymentować.

Pierwsza randka to niezwykle ekscytujące wydarzenie. Warto zawczasu się zastanowić, o czym można porozmawiać z drugą stroną. Poniższe pytania na randkę spełniają bardzo ważne zadanie – oprócz lepszego poznania drugiej osoby, pomogą zrozumieć, czy warto kontynuować tę znajomość.

1. Studiowałeś?

uczelnia

Dziś wiele osób, które osiągnęły sukces i zrobiły oszałamiającą karierę, nie mają ukończonych studiów. Jest to pytanie, które pomoże ci poprowadzić niebanalną konwersację na temat jego przyjaciół ze studiów, różnych zabawnych sytuacji, pasji.

2. Lubisz spacery?

ulica

Ludzi można podzielić na aktywnych i pasywnych. Ci, którzy lubią spacery, na pewno mogą się pochwalić wyśmienitym zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną. Jeśli wolisz samotne spacery, to pytanie jest raczej niestosowne i nieistotne. W przypadku, jeśli potrzebujesz partnera do spacerów, to musisz wybierać partnera aktywnego i wysportowanego.

3. Jakie cechy charakteru cenisz sobie w partnerze najbardziej?

razem

Musisz zapytać drugą stronę wprost, jaki powinien być jej partner. Jednak musisz pamiętać o jednym istotnym szczególe. Różni ludzie w różny sposób rozumieją znaczenie jednych i tych samych słów. Warto poprosić go o sprecyzowanie jego wypowiedzi. Na przykład ktoś, mówiąc schludność, ma na myśli codzienne sprzątanie w mieszkaniu i branie prysznica dwa razy dziennie, inny natomiast uważa, że schludny człowiek, to osoba, która od czasu do czasu myje ręce po wyjściu z WC i raz w tygodniu zmienia bieliznę.

4. Masz samochód?

auto

Nawet jeśli osoba przyjechała na pierwszą randkę samochodem, lepiej zapytać, czy to jej własny samochód, aby w przyszłości uniknąć rozczarowań.

5. Jesteś osobą wierzącą?

wiara

Religia może stanowić poważną przeszkodę do założenia rodziny. Koniecznie musisz zadać to pytanie na pierwszej randce. Dodatkowo dogmaty wiary mogą negatywnie wpływać na zachowanie człowieka po zawarciu małżeństwa.

6. Do której partii jest ci najbliżej?

polityka

Dla niektórych z nas kwestia przynależności politycznej jest bardzo istotna. Niektóre małżeństwa się rozwodzą tylko dlatego, że się nie mogą dogadać w kwestiach politycznych.

7. Palisz?

pali

Na samym początku zapytaj drugą stronę, jaki jest jej stosunek do palenia papierosów. Być może jest uczulona na dym papierosów, więc na pewno warto o tym wiedzieć.

8. Mieszkasz oddzielnie, czy z rodzicami?

dom

Młode małżeństwo powinno mieszkać oddzielnie, jeśli chce uniknąć konfliktów i kłótni. Można zamieszkać z rodzicami czasowo, ale na pewno nie na stałe. Zapytaj drugą stronę, co myśli na ten temat.

9. Jak długo jesteś sam?

samotny

Nie denerwuj się, jeśli się dowiesz, że druga strona już od dłuższego czasu jest sama. Jeśli zakończyła długotrwały związek, to jest normalne, że po rozstaniu nie wchodzi w nowy związek. Jeśli natomiast powie ci, że całkiem niedawno rozstała się ze swoim partnerem, musisz być przygotowany na to, że może do niego wrócić albo będzie cały czas mówić o niedawno zakończonym związku.

10. Masz długi?

biedny

Zanim zdecydujesz się na poważny związek, musisz wiedzieć, jaki jest stosunek do pieniędzy osoby, z którą być może zwiążesz się na zawsze.

11. Opowiedz coś o swoim dzieciństwie.

dzieci

Wpływ dzieciństwa na życie dorosłe jest bardzo ogromny. Problemy i zaburzenia z tego okresu mogą rzutować na późniejsze samopoczucie i funkcjonowanie człowieka. Na podstawie opowieści z dzieciństwa będziesz mógł bardzo szybko ocenić i zrozumieć, jak będzie wyglądać wasz związek. Czasami 40-letni facet zachowuje się jak dzieciak, więc potrzebuje opiekuńczej i troskliwej mamusi. Zastanów się, czy właśnie o tym marzyłaś?

12. Ile zarabiasz?

forsa

Często uważamy, że nie wypada pytać o zarobki na pierwszej randce. Nic bardziej mylnego. Osoba, która dobrze zarabia, chętnie o tym opowie. Jeśli masz natomiast przed sobą bezrobotnego leniucha, który chce żyć na cudzy koszt, to na pewno nie warto się z nim zadawać.

13. Na pewno zakończyłeś poprzedni związek?

rodzina

Są osoby, które wchodzą w nowy związek, nie zakończywszy poprzedniego. Koniecznie musisz o to zapytać, aby uniknąć problemów i konfliktów w przyszłości.

14. Wykonujesz badania na choroby weneryczne?

choroby

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i chcesz jak najdłużej pożyć, to koniecznie musisz zadać to pytanie. To, w jaki sposób zareaguje na to pytanie druga strona, może zdradzić wiele o niej.

15. Siedziałeś w więzieniu?

strasznie

Czasami w więzieniu może się znaleźć niewinna osoba, chociaż takie przypadki to raczej rzadkość. Jeśli druga strona przyznała się do tego, że siedziała w więzieniu, musisz koniecznie się dowiedzieć, za co była skazana. Jeśli kłamie już na pierwszej randce, to nic dobrego to nie wróży.

16. Jakie masz plany krótkoterminowe i długoterminowe?

planowanie

Nie ma nic strasznego w tym, jeśli macie różne plany. To jest normalne. Najważniejsze, że macie te plany. Jeśli jesteś osobą, która nigdy nie poprzestaje na osiągniętym i zawsze idzie do przodu, na pewno nie dogadasz się z osobą, która nie ma żadnych celów i planów.

17. Ile miałeś długotrwałych związków?

ręka

Osoba, która wie, czym jest prawdziwy, długotrwały związek na pewno jest godna zaufania i podziwu.

18. Czego oczekujesz w związku?

razem stosunki

Być może będziesz zaskoczony, kiedy się dowiesz, że ludzie potrafią szczerze przyznać się do tego, że w związku chodzi im przede wszystkim o dobrą zabawę i seks. Nie chcą się wiązać i zakładać rodziny. Fajnie, kiedy się dowiesz o tym na pierwszej randce i nie będziesz miał żadnych złudzeń. Partnerzy powinni mówić sobie prawdę, nawet przykrą.

19. Masz dzieci?

dziecko

Dzieci z poprzedniego związku to żadna tragedia. Dobre relacje z dzieckiem, nie zważając na relacje między rodzicami, wskazują na to, że twój partner jest odpowiedzialny, sumienny i uczciwy.

20. Byłeś żonaty?

wesele

Bardzo istotne pytanie, które warto zadać na pierwszej randce.

Pierwsza randka to bardzo ekscytujące wydarzenie. Przygotowanie dobrych pytań na pierwszą randkę to dobry sposób na uniknięcie niezręcznej ciszy, poprowadzenie ciekawej, niebanalnej rozmowy i lepsze poznanie drugiej osoby.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty