20 sierpnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, czyli święto naszych czterołapych przyjaciół

20 sierpnia światowy dzień bezdomnych zwierząt

Każdy z nas ma znajomego, który w domu ma ulubionego zwierzaka. Wielu ludzi nawet podwórkowych psów i kotów karmi podczas mroźnej zimy. Jednak w rzeczywistości problem jest o wiele ostrzejszy. Rzecz w tym, że Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt powstał nie tylko z myślą o organizacji ochrony praw zwierząt i przyciąganiu uwagi do swojej działalności. To okazja, by ponownie zapoznać się z doświadczeniem innych krajów, gdzie podobny problem już został rozwiązany częściowo lub całkowicie.

Światowy Dzień Ochrony Bezdomnych Zwierząt

Obchodzony jest Dzień Ochrony Bezdomnych Zwierząt 20 sierpnia. Ale nazwać tę datę naprawdę świętem trudno. To raczej okazja, aby dowiedzieć się o sposobach rozwiązania problemu i zastosować je w swoim mieście, a także nauczyć się rozmawiać z ludźmi i wyjaśnić im przyczyny tego co się dzieje.

Po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt był świętowany z inicjatywy słynnej Organizacji Praw Zwierząt. Właśnie wtedy w 1992 roku założyciele organizacji jako pierwsi postanowili upamiętnić tę datę i zwrócić uwagę ludzi na problemy, z którymi się borykają codziennie tego typu organizacje. Oczywiście inicjatywę podchwyciły wszystkie kraje. Dzisiaj już wiele osób wie o Światowym Dniu Ochrony Bezdomnych Zwierząt. Niektóre nawet zauważyły prawidłowość: im trudniejsza staje się sytuacja, tym więcej ludzi podchwytuje inicjatywę i stara się przyczynić do sprawy ratunku "braci naszych mniejszych".

W wielu krajach to właśnie 20 sierpnia w Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt schroniska organizują Dzień Otwartych Drzwi i zapraszają wszystkich, kto w zwykły dzień mógł przejść obok. To doskonała okazja, aby wziąć sobie do domu zwierzaka, który potrzebuje opieki. W Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt i nie tylko 20 sierpnia, działacze organizują coś w rodzaju promocji, w których opowiadają o wszelkich przepisach prawnych dotyczących tej kwestii, proponują zapoznać się ze statystykami i po prostu pomóc pieniężnie. I wreszcie, to właśnie obchody tego dnia stały się powodem, żeby jeszcze raz przypomnieć właścicielom zwierząt, że są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby ich czterołapne pociechy nie stały się bezdomnymi.

 
Powiązane artykuły:
11 lipca – Światowy Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto
Te najpopularniejsze i najsmaczniejsze smakołyki, które nikogo nie zostawią obojętnym. W artykule opowiemy o takiej dacie jak Światowy Dzień Czekolady, obchodzony 11 lipca.
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – specjalne wydarzenia
Pomoc Humanitarna – jeden z bardzo prostych sposobów pomóc ludziom, co potrzebują koniecznych rzeczy. W artykule opowiemy o takiej dacie, jak Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.
Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień – historia święta
Spotykając człowieka, bądź to krewny, bliski przyjaciel, czy po prostu znajomy, najpierw go witamy. O doniosłości tego prostego aktu powołany opowiedzieć Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Światowy Dzień Miłości i Pocałunku – kalendarz świąt nietypowych
Najważniejsza składowa życia każdego człowieka to miłość: do siebie, do bliskiego człowieka, do rodziców, do dzieci. W artykule opowiemy, kiedy i jak odznacza się Światowy Dzień Miłości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty