20 sposobów, aby zająć dziecko

Aby uratować dom przed totalnym zniszczeniem i bałaganem, które czynią dzieci z ich niepohamowaną energią, po prostu trzeba cały czas ich czymś zajmować.
20 sposobów aby zająć dziecko

Proponujemy kilka prostych i niedrogich sposobów, aby zająć dziecko, kiedy zła pogoda nie pozwala wyjść z domu.

1. Zmień zwykły wentylator na tęczowy

20 sposobów aby zająć dziecko 1

Pozwól dziecku pokolorować śmigła w różne kolory, a potem po prostu pozostaw do wyschnięcia. Zachwyt masz zapewniony!

2. Zrób jadalną plastelinę

20 sposobów aby zająć dziecko 2

Będziesz potrzebować:

 • pół filiżanki zmiękczonego masła;
 • 1 łyżka gęstej śmietany;
 • ćwierć łyżeczki ekstraktu waniliowego (opcjonalnie);
 • 3-4 szklanki cukru pudru;
 • barwnik spożywczy w żelu (opcjonalnie).

Ubij mikserem masło i śmietanę. Następnie stopniowo dodawaj do masy cukier puder, wymieszaj. Masa powinna być gęsta i dość stwardniała do lepienia. Na koniec dodaj ekstrakt z wanilii (opcjonalnie). Zamieszaj ciasto na posypanej cukrem pudrem powierzchni. Podziel je na kilka części, do każdej połóż kropelkę barwnika i ponownie dobrze wymieszaj (jeśli nie chcesz korzystać z barwnika, można zostawić masę białego koloru). Teraz można przystąpić do lepienia — rozwałkuj wałkiem, wytnij figurki lub twórz je palcami, masa jest dość elastyczna i wytrzymała. A co najważniejsze — wszystko to można jeść.

3. Powieś w domu huśtawkę

20 sposobów aby zająć dziecko 3

Powiesić huśtawkę można nie tylko na ulicy, ale i w domu. I uwierz mi, twoje dziecko może huśtać się na niej cały dzień.

4. Przygotuj miękką masę świecącą w ciemności

20 sposobów aby zająć dziecko 4

Będziesz potrzebować:

 • lampa UV;
 • kompleks witamin B;
 • mąka;
 • woda;
 • olej roślinny;
 • winny kamień (można znaleźć w sklepie z przyprawami);
 • sól.

Roztłuc 2 tabletki witaminowe na proszek (jeśli twoje witaminy w kapsułkach, po prostu wysyp ich zawartość). Dodaj 2 szklanki mąki, 4 łyżeczki winnego kamienia, 2/3 szklanki soli i dobrze wymieszaj. Następnie dodaj 2 szklanki ciepłej wody i 2 łyżki oleju roślinnego. Dobrze wymieszaj, aby nie było grudek. Wlej mieszankę do garnka i gotuj na średnim ogniu, aż masa stanie się jak plastelina i przestanie się przyklejać do patelni i rąk. Ostud ją i możesz brać się do roboty. Wyłącz światło i włącz lampę. Plastelina będzie świecić w ciemności!

5. Zrób swój własny śnieg

20 sposobów aby zająć dziecko 5
20 sposobów aby zająć dziecko 5 1

Jeśli do zimy jeszcze daleko, zróbcie śnieg sami! Można lepić grudki lub po prostu bawić się z puszystym śnieżkiem. Wszystko czego potrzebujesz, to wymieszać skrobię kukurydzianą z pianką do golenia. Można dodać trochę barwnika, a następnie "śnieg" stanie się kolorowy.

6. Poproś dziecko, aby zrobiło twarzyczki z małych rzeczy

20 sposobów aby zająć dziecko 6

Zbierz guziki, koraliki, zakrętki — w ogóle wszystko co uważasz za stosowne, i poproś dziecko, aby zrobiło z nich różne twarzyczki. Oprócz tego, że zabawisz dziecko przez jakiś czas, to będzie świetny sposób na rozwój zdolności motorycznych i wyobraźni dziecka.

7. Przygotujcie niezwykłe farby do malowania

20 sposobów aby zająć dziecko 7
20 sposobów aby zająć dziecko 7 1

Wymieszaj żel do włosów, barwnik, błyskotki i konfetti. Takie farby niezwykle kładą się na papier i pozwalają tworzyć magiczne rysunki.

8. Zróbcie czekoladowe miski do słodyczy lub lodów

20 sposobów aby zająć dziecko 8
20 sposobów aby zająć dziecko 8 1

Wystarczy roztopić czekoladę, a następnie zanurzyć w niej nadęte baloniki. Potem daj czekoladzie wyschnąć i delikatnie przekłuj baloniki.

9. Zróbcie labirynt z kartonów

20 sposobów aby zająć dziecko 9

Pokrój pudełka kartonowe i sklej ich ścianki między sobą, wytnij łuk — i masz zapewnioną zabawę na cały dzień.

10. Z kartonu można zrobić jeszcze coś ciekawego:

20 sposobów aby zająć dziecko 10

Można zrobić z dzieckiem całe miasto: narysować drogi, rozstawić w nim samochody i ludzi. A potem dziecko już samo zamieni to w ekscytującą grę.

11. Zrób własny model układu Słonecznego

20 sposobów aby zająć dziecko 11

Będziesz potrzebować: okrągła sklejka, gazety, papier toaletowy, klej i farby. Z gazet i papieru uformować kulki, a następnie wysuszyć i pomalować je. Potem pomaluj sklejkę i umieść na niej "planety". Twój własny Wszechświat jest gotowy.

12. Zbuduj zamek własnymi rękami

20 sposobów aby zająć dziecko 12
20 sposobów aby zająć dziecko 12 1

Rolki po papierze toaletowym lub po papierowych ręcznikach, kartony po soku i trochę tektury — oto i wszystko, co jest potrzebne do tego zamku.

13. Pomaluj bombki

20 sposobów aby zająć dziecko 13

Do Nowego roku jest nie tak daleko. Za pomocą farb akrylowych twoje dziecko może zmienić jednokolorowe bombki w prawdziwe dzieło sztuki.

14. Włóż kostkę mydła do mikrofalówki i podaruj dziecku mydlaną chmurę.

20 sposobów aby zająć dziecko 14

15. Stwórzcie podwodny świat

20 sposobów aby zająć dziecko 15
20 sposobów aby zająć dziecko 15 1

Wytnijcie z czarnego papieru sylwetki zwierząt morskich: ryb, kalmarów, krabów, a także kamieni, glonów, itp. Arkusz białego papieru pokryj akwarelą w "morskich" kolorach. Ważne jest, aby stworzyć dość wilgotną powierzchnie, która nie wyschnie w tej samej sekundzie. A teraz tajna technika! Daj dziecku przygotowany uprzednio kroplomierz z alkoholem i poproś, aby umieściło kilka kropli na całym obszarze roboczym. Alkohol rozpuszcza farbę i na papierze pojawią się jakby świetliste kręgi. Poczekaj, aż farba wyschnie całkowicie i przyklej na kolorowe tło wycięte sylwetki.

16. Narysujcie liście, jak prawdziwi artyści

20 sposobów aby zająć dziecko 16
20 sposobów aby zająć dziecko 16 1

Zbierz piękne liście w parku, oczyść je z kurzu i brudu, poprasuj żelazkiem, aby się wyprostowały. Włóż liście między arkuszami papieru, weź miękkie kredki lub kredki pastelowe i zacznij magię: po prostu koloruj arkusz pełnymi pociągnięciami pędzla, na białym papierze pojawi się liść ze wszystkimi swoimi dużymi i drobnymi żyłkami.

17. Zaskocz dziecko domowymi "klasami"

20 sposobów aby zająć dziecko 17

Przyklej 6 kwadratów, a na końcu półokrąg za pomocą zwykłej taśmy klejącej. Teraz możesz grać nie tylko latem.

18. Rysuj za pomocą odbitek palców rąk i nóg

20 sposobów aby zająć dziecko 18
20 sposobów aby zająć dziecko 18 1

Z pomocą odbitek rączek, a nawet nóg można robić urocze rysunki. Oto na przykład mama-syrenka spaceruje z córką po oceanie lub sowy odpoczywają na gałęzi.

19. Zróbcie taki parasol, który będziecie mieli tylko wy

20 sposobów aby zająć dziecko 19
20 sposobów aby zająć dziecko 19 1

Na zewnątrz jest on całkowicie czarny, ale warto go otworzyć, a znajdziesz się wśród Galaktyki, pełnej migoczących gwiazd. Zrobić taki parasol nie tak trudno — wszystko czego będziesz potrzebować to farby i trochę inspiracji.

20. Pobawcie się w prawdziwe "Gwiezdne wojny"

20 sposobów aby zająć dziecko 20
20 sposobów aby zająć dziecko 20 1

Urządźcie prawdziwe "Gwiezdne wojny"! Nikt nie ucierpi, bo miecze wykonane są z balonów. Do podświetlenia potrzebne są latarki Led, a do ręki — rolki od papieru toaletowego.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty