20 tajemnic drogiego ubrania

Coraz częściej nawet w drogich butikach można spotkać niejakościowe ubrania, które przy tym kosztują niewyobrażalną sumę pieniędzy. Przecież nawet posiadanie firmowej etykiety nie jest oznaką autentyczności rzeczy.

Nawet jeśli masz w zwyczaju ubierać się w markowych sklepach, bądź czujny, podróbka może trafić się nawet tam. Dziś wystarczy sfałszować znak towarowy, dołączyć go do chińskiej podróbki i – voila – ta rzecz będzie teraz kosztować prawie jak firmowa. Dlatego, aby nie trafić na takich nieuczciwych sprzedawców, wystarczy pamiętać o 20 tajemnicach, które pomogą ci określić jakość rzeczy i rzeczywisty jej koszt na oko.

1. Idealne dopasowanie.

Idealne dopasowanie

Podczas przymierzania należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar, a i na to, jak siedzi rzecz na tobie. Rąbek wysokiej jakości spódnicy, na przykład, nie będzie mieć różną długość z przodu i z tyłu, a rękawy marynarki nie powinny mieć fałd, na spodniach szwy nie powinny być nierówne itp.

2. W dotyku tkanina nie powoduje nieprzyjemnych doznań.

tkanina

Drogie markowe rzeczy wykonane są z naturalnych materiałów – bawełny, jedwabiu, wełny. Czasami projektanci wykorzystują sztuczne tkaniny, ale bardzo wysokiej jakości, dlatego podczas przymierzania nic nie powinno kłuć, szczypać, nie będziesz czuć się jak w łaźni. Wysokiej jakości tkaniny w dotyku miękkie i przyjemne, a fałdy ubrania z tego materiału będą kłaść się delikatnie i równomiernie.

3. Tkanina z zewnątrz niczym nie pachnie.

nie pachnie

Aby szybko określić, jak wysoką jakość ma tkanina towaru, należy ją po prostu powąchać. Tani barwnik od razu da o sobie znać.

4. Zgniatając i rozciągając tkaninę, można szybko ocenić jej jakość.

rozciągając tkaninę

Jeśli zgnieść wysokiej jakości tkaninę w pięści na kilka sekund, a następnie puścić ją, fałdy muszą się rozprostować. To samo jest przy rozciąganiu: wyciągając tkaninę i od razu odpuszczając ją, należy zauważyć, czy przyjęła ona pierwotny kształt. Jeśli tkanina nie wyprostowała się lub jej wygląd zmienił się, to świadczy o niskiej jakości i słabej szczelności materiału.

5. Wysokiej jakości krawiectwo.

krawiectwo

Jakościowo uszyta rzecz ma wszystkie brzegi wykończone za pomocą stopki owerlokowej, od krawędzi zamku błyskawicznego nie będą wychodzić "ogonki", nie będą wyciągać się nici.

6. Gładkie i symetryczne szwy na zewnątrz i wewnątrz.

symetryczne szwy

Wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne szwy powinny być równe i symetryczne. Końce nici mogą występować na 1-2 mm, i żadnych długich pozostałości. A koniec szwu musi być zabezpieczony kilkoma ściegami. Szwy ramienne nie powinny być wykrzywione do tyłu lub do przodu itp.

7. Szczelność szwu przy napinaniu powinna być maksymalna.

Szczelność szwu

Gęstość ściegu określa się przy rozciąganiu. Jeśli linia jest gęsta i prześwitów między ściegami praktycznie nie pojawia się, oznacza to, że szew jest wykonany profesjonalnie i sprawnie.

8. Tylko wysokiej jakości akcesoria.

akcesoria

Firmowa odzież, jak i rzeczy od mało znanych, ale dobrych producentów, będą mieć tylko najwyższej jakości akcesoria. To znaczy, że podobnie do drogiej biżuterii powinny wyglądać doskonale, muszą być gładkie, bez rys i podrapań. Dlatego przy zakupie śmiało testuj wszystkie przyciski, guziki i suwaki.

9. Przyciski i otwory do nich też opowiedzą o jakości rzeczy.

Przyciski

Popatrz uważnie na guziki i dotknij je. Powinny one być mocno przyszyte i z nich nie powinny wystawać żadne końce nici. A otwory na przyciski powinny być wykończone, aby nie psuły się i nie wyciągały się szybko.

10. Swoboda ruchów.

Swoboda ruchów

Podczas przymierzania kucnij w ubraniu, pochyl się, podnieś ręce w górę i rozsuń palce. Twoje ruchy wysokiej jakości odzież krępować nie będzie. A jeśli czujesz dyskomfort, to albo szycie nie jest wysokiej jakości, albo warto spróbować inny rozmiar.

11. Dbałość o szczegóły.

Dbałość o szczegóły

Przy szyciu wysokiej jakości odzieży będzie brane pod uwagę wszystko w najdrobniejszych szczegółach: mogą być wykonane specjalne firmowe zaszewki, haft, ozdobny szew lub niezwykle wykończone brzegi produktu.

12. Kształt.

Kształt

Markowe i wysokiej jakości rzeczy zawsze będą trzymać swój kształt.

13. Kolor.

Kolor

Zbyt jaskrawe i kwaśne kolory nie są charakterystyczne dla tego gatunku rzeczy.

14. Kołnierz.

Kołnierz

Kołnierz musi leżeć równo wokół szyi, jego końce powinny być równomierne, a sama tkanina trzymać kształt i się nie marszczyć.

15. Wybieraj wyroby z niewidocznym zamkiem błyskawicznym na sukienkach i spódnicach.

wyroby

Zewnętrzne zamki, najprawdopodobniej powiedzą o niskim poziomie jakości rzeczy, jeśli, oczywiście, błyskawica – nie jest ozdobą. Dlatego staraj się je unikać, a dać pierwszeństwo krytym opcjom.

16. Zapas z lewej strony spódnic lub spodni musi być koniecznie.

Zapas

Zapas z lewej strony spódnicy lub spodni jest bardzo ważny, zwłaszcza dla wysokich osób. Do spódnic w kształcie ołówka, na przykład, standardowy zapas wynosi 3,5-4 cm. Zapas tkaniny do przekrojenia jest niezbędny dla ludzi o niestandardowych rozmiarach ciała.

17. Markowe spodnie powinny być wykończone szwem francuskim.

Markowe spodnie

Przy wyborze wysokiej jakości lub markowych spodni zwróć uwagę na szew: musi być francuski. Jest to robione po to, aby można było ładnie i sprawnie wykończyć brzegi.

18. Wszystkie naszewki powinny pokrywać się ze szwami.

Wszystkie naszewki

Podczas przymierzania należy zwrócić uwagę na lewą stronę i szwy, naszewki powinny pokrywać się ze szwami. Nawet najmniejsze niedopasowanie wskazuje na brak profesjonalizmu pracowników lub podróbkę, jeśli mówimy o markowych ubraniach.

19. Jakość podszewki.

Jakość podszewki

Dobrzy producenci odzieży zawsze przywiązują szczególną uwagę do jakości materiału podszewki. On musi być ze specjalnych tkanin, przyjemny w dotyku i grubych. W markowych i wysokiej jakości marynarkach podszewka będzie zabezpieczona dodatkowym szwem. W wysokiej jakości produkcie pojawi się dodatkowy szew dla nadania większej wytrzymałości i odporności na ścieranie krawędzi.

20. Kieszenie kurtki i damskich spodni w momencie sprzedaży powinny być zaszyte.

Kieszenie kurtki
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty