21 filmów ze wzruszającymi historiami miłosnymi

Filmów o miłości jest nieskończone mnóstwo, a mimo tego nadal są nakręcane. A wszystko dlatego, że taki produkt zawsze znajdzie odzew u widza, bo każdy zna to niepowtarzalne uczucie.

Zebraliśmy w tym poście filmy zupełnie różnych gatunków — od lekkich komedii do przejmujących dramatów, ale w każdym z nich niezapomniana historia prawdziwej miłości.

50 pierwszych randek / 50 First Dates

50 pierwszych randek

Henry Roth zakochuje się w uroczej Lucy. Mimo niewielkich przeszkód, do wieczora wytrwałemu Romeo udaje się uzyskać wzajemność uroczej dziewczyny. Młodzi ludzie są szczęśliwi i pewni, że ich miłość będzie trwać wiecznie. Niestety z powodu skutków wypadku samochodowego dziewczyna rano nie pamięta niczego, co wydarzyło się wczoraj. Ale Henry nie zamierza poddawać się, nawet jeśli będzie musiał walczyć o serce Lucy codziennie.

Magia w blasku księżyca / Magic in the Moonlight

Magia w blasku księżyca

W tej nowej ironicznej historii widzimy, jak doświadczony i utalentowany iluzjonista na prośbę starego przyjaciela przyjeżdża na Lazurowe Wybrzeże do domu jednej rodziny, którą oczarowała jakaś szarlatanka. Ona rzekomo jest w stanie wejść w kontakt ze zmarłymi i przewidzieć los człowieka. Racjonalny iluzjonista próbuje dopaść i zdemaskować dziewczynę, ale stopniowo sam wpada w jej sieci.

Ciągle piękna / Pretty Woman

Pretty woman ciągle piękna

Rozwiedziony czterdziestolatek milioner Edward Lewis przypadkowo poznaje Vivian prosto na Hollywood Boulevard w drodze do Beverly Hills i oferuje obcej osobie dużą sumę za kilka nocy spędzonych z nim. To spotkanie zmieni ich życie na zawsze. Miła i lekka opowieść, którą można oglądać niezliczoną ilość razy.

Miłość / Amour

Miłość

Georges i Anne już skończyli 80 lat. Ich małżeństwo było idealne. Ale nagle Anne zapada na ciężką chorobę — traci pamięć, a potem następuje całkowity paraliż. Ale miłość między bohaterami filmu nie słabnie w żadnych okolicznościach. Ona go kocha i chce złagodzić jego cierpienia z nią, a on kocha ją i chce cierpieć z nią. I nie istnieje przeszkody, której nie pokonaliby razem, bo mają największą potęgę na ziemi — silę prawdziwej miłości.

Pamiętnik / The Notebook

Pamiętnik

Wzruszająca opowieść o miłości, przeczytana starszym mężczyzną w starym notesie kobiety w domu opieki, pozostaje żyć nie tylko na ekranie. Przenika w nasze życie, pozostawia posmak, nie daje spać, trwoży pamięć, i to my już sami, podobnie jak główni bohaterowie, zakochujemy się bez reszty.

Titanic / Titanic

Titanic

"Titanic"... Jedno przypomnienie o tym filmie wystarczy, aby po ciele przeszły ciarki. To nie tylko historia katastrofy niezatapialnego statku, to opowieść o delikatnej i kruchej pierwszej miłości na tle straszliwej katastrofy.

Poskromienie złośnicy / Il bisbetico domato

Poskromienie złośnicy

Najlepsza komedia romantyczna wszystkich czasów i narodów, w której bohaterka Ornelli Muti próbuje poskromić nieokiełznanego Adriano Celentano w roli farmera Elia. Dowcipy z tego filmu są bardzo pouczające, a wypowiedzi bohatera Celentano zostały słynnymi aforyzmami.

Uwierz w ducha / Ghost

Uwierz w ducha

Życie i śmierć wydają się sprzecznymi biegunami, ale w filmie "Duch" są bardzo blisko siebie — i to wszystko dzięki miłości. Tak pięknie przedstawić ją w obiektywie kamery udaje się nielicznym. Uczuciom głównych bohaterów, Molly i Sama, wierzysz tak samo jak i swoim, wydaje się, że to ty teraz płoniesz z emocji, przepalających na wylot. Za to Patrickowi Swayze, Demi Moore i Whoopi Goldberg ogromne słowa podziękowania i niski ukłon.

Przeminęło z wiatrem / Gone with the Wind

Przeminęło z wiatrem

Są dobre filmy, a są po prostu arcydzieła, i to właśnie do nich należy film "Przeminęło z wiatrem". Można go przeglądać wiecznie i za każdym razem znaleźć dla siebie coś nowego w tej niesamowitej historii o silnej, pełnej ducha walki kobiecie, która nie była podobna do innych i opierała się takim ciosom losu, z którymi nie uporali się nawet niektórzy mężczyźni.

Szkoła uczuć / A Walk to Remember

Szkoła uczuć

Historię miłości zepsutego przystojniaka i spokojnej prymuski trudno nazwać arcydziełem wszech czasów, ale jest w niej piękne przesłanie: miłość może czynić cuda, w życiu można wcielić w rzeczywistość dowolną bajkę. Tak, zderzenie z rzeczywistością nieco zmieni baśniową historię, ale miejsce na cud i prawdziwe uczucia w nim pozostanie.

Dirty Dancing

Dirty Dancing

Romantyczna historia o miłości, tańcu, prawdziwej przyjaźni i ... miłości. W "Dirty dancing" ta atmosfera przyciąga i po prostu urzeka, i już na pewno każda dziewczyna po obejrzeniu filmu będzie chciała nauczyć się tak tańczyć. I kochać.

Duma i uprzedzenie / Pride & Prejudice

Duma i uprzedzenie

Dziewczyny z rodziny Bennet oczekują na przyjazd nowego młodego sąsiada do ich posiadłości. Razem z młodym sąsiadem przyjeżdża jego przyjaciel, między nim a jedną z sióstr występuje dziwna konfrontacja, która przechyla wagi to do oszałamiającej miłości, to do przerażającej wszystkich nienawiści.

Wielki Gatsby / The Great Gatsby

Wielki Gatsby

Jaskrawe kolory tętniącego życiem Nowego Jorku lat 20-tych, szykowni ludzie na wykwintnych przyjęciach, burzliwe relacje i spalające emocje — to wszystko sprawia, że serce zaczyna bić szybciej i przepuszczać przez siebie każde ujęcie, każdy charakter, każde słowo. Przyjaźń i obojętność, nienawiść i niezależność, miłość i zdrada — cienkie i pozornie pozornie skrajne przeciwieństwa — uosabiają sprzeczną atmosferę epoki charleston.

To właśnie miłość / Love Actually

To właśnie miłość

"Miłość jest wokół nas. Ona jest wszędzie" — takimi słowami zaczyna się ten film, i wydaje się, można oglądać go setki razy i on nigdy się nie znudzi. Zakochany w swojej gosposi pisarz, starzejąca się gwiazda rocka, znudzony premier, wdowiec, porno aktorzy — wszyscy bohaterowie tego filmu są świadkami czegoś bardzo ważnego. Tak, to przesadzone, tak nie bywa w życiu. Ale to film-marzenie, więc cynicy mogą nie oglądać.

P. S. kocham Cię / P. S. I Love You

P S kocham Cię

"P. S. kocham cię" nie jest kolejnym łzawym sentymentalnym melodramatem. To mądry i dobry film, mówiący z widzem w zrozumiałym dla niego języku, ale na tematy, które jesteśmy w stanie dostrzec tylko sercem. Widzimy, jak kruche jest to, co jeszcze wczoraj wydawało się niezniszczalnym i wiecznym. Widzimy, że w miłości nie trzeba wiele pięknych słów... potrzebne są tylko dwa: ”Kocham Cię”.

Dom nad jeziorem / The Lake House

Dom nad jeziorem

Film o miłości dwojga ludzi, których dzieli odległość. Ale liczy się nie kilometrami, nie miastami, a czasem. Oryginalna historia nakręcona prosto, ale ładnie, a wspaniała muzyka tak subtelnie przeplata się z filmem, że stają się całością. Dlatego film "Dom nad jeziorem" wyszedł bardzo uczuciowy, romantyczny i zmysłowy.

Joe Black / Meet Joe Black

Joe Black

Anthony Hopkins i Brad Pitt — a co jeszcze jest potrzebne do dobrego filmu? Ale jest w nim coś więcej — wszechświat, w którym przeplatają się dobro i zło, szlachetność i wstyd, strach i odwaga, miłość i śmierć.

Bezsenność w Seattle / Sleepless in Seattle

Bezsenność w Seattle

Film zadziwiający swoją prostotą, treścią i wzruszeniem. Spędzić jeden z przytulnych wieczorów w towarzystwie jego bohaterów — to prawdziwy prezent dla umysłu i serca. Jest w nim wszystko: przystojny i samotny bohater w wykonaniu Toma Hanksa, prosta, ale urocza bohaterka Meg Ryan, miłe dzieciaki, obowiązkowe cytaty z klasyki i ciepła atmosfera.

Notting Hill

Notting Hill

Historia zaczyna się i praktycznie cały czas odbywa się w jednej z dzielnic Londynu Notting Hill, gdzie przyjeżdża znana na całym świecie aktorka (Julia Roberts) i gdzie w małym sklepiku przewodników pracuje bohater Hugha Granta. Niespodziewanie oni się spotykają i wydarzenia wokół nich zakręcą się z taką szybkością, że odmienią życie bohaterów.

Miasto aniołów / City of Angels

Miasto aniołów

A jeśli anioły żyją wśród nas, chodzą po tych samych ulicach i zakochują się w zwykłych ludziach? Bohaterka tego filmu nie wierzyła w anioły, dopóki nie spotkała się z jednym z nich osobiście. Ta miła i naiwna bajka po raz kolejny przypomina o tym, że życie ludzkie jest piękne i na świecie są rzeczy, dla których warto żyć.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty