21 niesłychanych kapeluszy z królewskich wyścigów konnych w Askocie

Każdego roku brytyjscy arystokraci i gwiazdy z całego świata zbierają się na askotskim torze wyścigowym w Berkshire, aby obejrzeć pięciodzienne wyścigi królewskie.

To tradycyjne zawody sportowe o ponad 300-letniej historii jeszcze są interesujące pod tym względem, że są swoistym modnym pokazem: dress code w Askocie to cylinder na mężczyźnie i kapelusz na kobiecie, i bywalcy wyścigów konnych ściśle przestrzegają tej zasady. W tym artykule zebrane są najbardziej niezwykłe nakrycia głowy, zaprezentowane na wyścigach w tym roku, w tym kapelusze Kate Middleton i królowej Elżbiety.

1. Różnokolorowe pióra

Różnokolorowe pióra

Z taką różnorodnością piór na głowie ta fanką wyścigów konnych jest bardziej podobna do jaskrawego pawia, prawda?

2. Europejskie symbole

Europejskie symbole

W tym roku wyścigi konne w Аskocie odbywały się bezpośrednio przed referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z grona członków UE, a ta młoda dama postanowiła zrobić oświadczenie polityczne, poświęcając swój kapelusz zbliżającym się wyborom. Imponujące, biorąc pod uwagę liczbę statuetek na jej głowie.

3. Kwiatowy kaskada

Kwiatowy kaskada

Całą masę kolorowych kwiatów z jednej strony i piór z drugiej łączy obręcz i welon o barwie pastelowej pasujący do odcienia sukni.

4. Róża herbaciana

Róża herbaciana

Duńska projektantka Isabelle Christensen wolała jedną wielką żółtą różę, niż dużą ilość drobnych kwiatów.

5. Krzykliwy różowy

Krzykliwy różowy

Wszystkie części stroju tej pani komponują się idealnie, aż do jasno-różowych piór.

6. Delikatny różowy kwiat

Delikatny różowy kwiat

Głowę tej młodej modnisi też wieńczy ogromny blado-różowy kwiat. Wygląda na to, że takie kapelusze są trendem w Askocie w tym roku.

7. Mnóstwo motyli

Mnóstwo motyli

Kolejny hołd dla natury to niezliczona ilość małych motyli, pokrywających całą dolną część tego kapelusza o szerokim rondzie.

8. Kapelusz księżnej Cambridge

Kapelusz

Zgodnie z instrukcją Royal Ascot Style, każde nakrycie głowy "musi mieć twardą podstawę co najmniej 10 cm”, aby być uznanym za odpowiednią alternatywę dla kapelusza. Nakrycie głowy księżnej Cambridge oczywiście spełnia te wymagania.

9. Wspaniały niebieski

Wspaniały niebieski

Ten niebieski kapelusz wyróżnia się nie wielkością, a ilością piór i kamieni. Niczym niebieski ptak, który znalazł skarb szafirów na głowie tej pani.

10. Zwisające kwiaty

Zwisające kwiaty

Wygląda na to, że ta pani widzi tylko to, co dzieje się po jej lewej stronie – ogromne kwiaty, zwisające po prawej stronie, całkowicie zasłaniają widoczność.

11. Pióra do nieba

Pióra do nieba

Na tej czapce tylko trzy pióra – ale jakie!

12. Złote rogi

Złote rogi

Trzeci dzień wyścigów konnych nazywa się dniem kobiet, w tym dniu szczególna uwaga poświęca się strojom. Ta pani starała się wyróżnić swoją błyszczącą sukienką i oryginalnym nakryciem głowy w postaci złotych rogów.

13. Królewski jaskrawo-żółty

Królewski

Królowa była w jaskrawym żółto-pomarańczowym kapeluszu ozdobionym różami. W połączeniu z niebieskim kostiumem i bluzką w kolorze kapelusza królowa kontynuowała swoje triumfalne pojawienie się w jaskrawych kolorach, które rozpoczęła tydzień wcześniej, zdumiewając wszystkich jasno-zielonym strojem neonowego odcienia na uroczystościach z okazji jej 90. urodzin.

14. Skarłatna róża

Skarłatna róża

Ta gościa w Askocie jeszcze raz potwierdza, że kapelusz-kwiat jest trendem tego roku, dlatego wybrała klasyczną czerwoną różę.

15. W kolorach pawich piór

W kolorach pawich piór

Aktorka Olivia Grant założyła kapelusz odcieni ogona pawia do swojej zielonej sukienki. Tylko nie warto było pozować koło żywopłotu – w takim stroju na tym tle jest źle widoczna.

16. Kwiatowy ogród na głowie

Kwiatowy ogród

Wow! Nosząc taki kapelusz, współbrzmiący ze swoim nazwiskiem, projektantka Tracy Rose (której nazwisko w tłumaczeniu z języka angielskiego - "róża") wyraźnie wyprzedziła wszystkich. Pozostaje mieć nadzieję, że to nakrycie nie jest za ciężkie, i ta delikatna dama nie będzie walić się z nóg ze zmęczenia pod koniec dnia.

17. Motyw dżungli

Motyw dżungli

Nakrycie głowy projektantki Anuski Lancaster był inspirowany tematem roślinności i mieszkańców dżungli: tu i żywe papugi, i tropikalne kwiaty o jaskrawych kolorach, i egzotyczne owoce.

18. Puszyste piórka

Puszyste piórka

Kapelusz o dużym rondzie księżniczki Jordanii Ai Bint Al Hussein obfituje w małe puszyste piórka.

19. Śnieżnobiałe koło

Śnieżnobiałe koło

Córka duńskiej projektantki Isabel Christensen Nikola założyła śnieżnobiałe nakrycie głowy, tak samo proste, jak i imponujące.

20. Suple i strzały

Suple i strzały

Kolorowe pióra na czapce projektantki Lisy Ten przypominają suple, przebite skrzyżowanymi strzałami.

21. W pamięć o zmarłym koniu

W pamięć

Smutny kapelusz, co tu powiesz! Czasami konie podczas skoku giną. Tak się stało i tym razem – trzyletni koń królowej o imieniu Guy Fawkes zmarł po upadku. Właścicielka tego kapelusza z koniem, który zginął, na wierzchu i napisem RIP – spoczywaj w pokoju – nie mogła wiedzieć o tym, że na tych wyścigach zginie jeszcze jeden rumak, wydaje się, poświęciła swój kapelusz wszystkich koniom, które zginęły na wyścigach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty