21 rzeczy, które należy wyrzucić już teraz

Czasami bardzo troskliwie odnosimy się do rzeczy i jak słynny Pluszkin gromadzimy je, boimy się wyrzucić coś. Jedna rzecz może chronić w sobie drogie wspomnienie, druga – żal o wydanych pieniądzach.

Ale prędzej czy później musisz rozstać się z historią. Więc proponujemy zacząć już teraz. Oto 21 rzeczy, których należy się pozbyć natychmiast. Sprawdź, czy masz je u siebie i jak najprędzej wyrzuć do kosza.

1. Gąbka do mycia naczyń.

Gąbka

Należy ją wymieniać raz na miesiąc, a nawet częściej. Ponadto gąbki zaleca się prać w zmywarce i oczyszczać z bakterii w kuchence mikrofalowej.

2. Stare dziurawe buty.

buty

Dla wielu stanowią wielką wartość. Nie wierzysz mi? Dla niektórych są prawdziwym wspomnieniem młodości. Załóżmy, że uciekałeś w nich z imprezy, na którą przyjechała policja! Tak, to wspomnienie. A może uważasz, że wystarczy, aby je myć dwa-trzy razy dziennie i znaleźć dobrego szewca, który je zreperuje? Jesteś w błędzie. Na rynku jest wiele par butów, a twoje nogi będą ci wdzięcznie za to, że pozbyłeś się dziurawych butów. Jeśli buty są jeszcze w dobrym stanie, ale chcesz ich się pozbyć, to możesz przekazać je potrzebującym.

3. Odzież, którą wiele lat nie zakładałaś.

odzież

Sprzedaj ją do lokalnego sklepu taniej odzieży, przekaż na rzecz organizacji charytatywnej, oddaj przyjacielowi lub przyjaciółce, którzy stracili pracę. Jak byś nie zrobiła, nie należy przechowywać takie ubrania w szafie, czekając na odpowiedni moment.

4. Przeterminowane kosmetyki.

kosmetyki

Każdy środek ma określony okres trwałości. Używanie przeterminowanych kosmetyków może powodować problemy ze skórą, aż wystąpienie zakażeń.

5. Wieszaki z pralni.

wieszak

Po co ci one? Przyznaj się sam sobie. Ta naprawdę, w ogóle nie potrzebujesz ich.

6. Stosy czasopism i gazet.

papier

Pewnie przechowujesz ich, aby pokazać artykuł babci, albo nauczyć się sztuki origami lub dziania na drutach, którego schemat jest umieszczony w starym wydaniu. Ale nigdy tego nie zrobisz. Uwolnij każdy centymetr swojego miejsca.

7. Niedokończony projekt.

projekt

Każdy projekt, który zacząłeś robić, ale nie dorobiłeś. Po prostu weź i wyrzuć go.

8. Wszelkie dziurawe skarpetki lub skarpetki bez pary.

pończochy

Smutne jest to, oczywiście, że twoja ulubiona skarpeta została sierotą. Ale jeszcze smutniejsze jest to, że do tej pory ją przechowujesz.

9. Stare farby.

farby

Farba, która została otwarta rok temu czy dwa, już nie jest ważna i nie da ci tego koloru, którego potrzebujesz.

10. Swój ulubiony zniszczony biustonosz.

biustonosz

Precież wiesz, o jaki biustonosz chodzi. Po prostu wyrzuć go i kup sobie coś bardziej wygodnego i nowego.

11. Przyprawy

przyprawy

Jeśli przechowywałaś swoje przyprawy zbyt długo, to najwyższy czas, aby się ich pozbyć. To pozwoli ci zobaczyć, czego naprawdę używasz, a czego w ogóle nie potrzebujesz. W takich momentach zdajesz sobie sprawę, że kupiłeś przyprawę tylko dlatego, że pięknie wyglądała na wystawie.

12. Przestarzały sprzęt.

rzeczy

Należą do nich płyty CD, kasety wideo i monitor, z którego, jak uważasz, kiedykolwiek zrobisz legowisko dla kota.

13. Zabawki, którymi nikt nie chce się bawić.

lalka

Jeśli zabawka jest korzystna i może być interesująca dla dzieci, to warto oddać ją do domu dziecka. Jeśli nie, to wyrzuć ją, bo ona zajmuje dość dużo miejsca i gromadzi na sobie mnóstwo kurzu.

14. Szczoteczka do zębów.

szczotka

Najprawdopodobniej twoja szczoteczka do zębów jest nie bardzo droga i można ją wymienić. Poza tym ona jest skupiskiem bakterii. Nie zapomnij, szczoteczkę należy wymieniać co 2-3 miesiące.

15. Pojemnik do soczewek kontaktowych.

Pojemnik

Pamiętaj, że soczewki kontaktowe mają ograniczony termin ważności i powinny być sprawdzane pod kątem ich stanu. Jeśli okres trwałości soczewek dobiegł końca, to wyrzuć razem z nimi także pojemnik, w którym te same soczewki były przechowywane.

16. Przeterminowane konserwy.

puszki

Myślimy, że nie warto szczegółowo wyjaśniać, dlaczego nie wolno jeść przeterminowanych konserwów i dlaczego ich trzeba natychmiast się pozbyć. Wierz mi, skutki mogą być naprawdę przerażające.

17. Stare baterie i żarówki.

baterie

Istnieje pewna kategoria małych odpadów, które trudno zignorować. Ale wyrzucać je należy tylko w określonych miejscach. Do tego rodzaju odpadów można zaliczyć baterie. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się baterii bez szkód dla środowiska naturalnego. Można odnieść je do specjalnego punktu zbiórki baterii lub na wysypisko odpadów niebezpiecznych. Skorzystaj z jednego z nich.

18. Stare ręczniki.

ręczniki

Jeśli używasz ręczników codziennie, a następnie przechowujesz je ponad dwa lata. Jeśli nie są jeszcze mocno się zużyłe, to można oddać je do schroniska dla zwierząt. Uwierz mi, tam będą ci wdzięczni.

19. 99% rzeczy w szufladach.

szufladki

Najprawdopodobniej nie potrzebujesz tego wszystkiego, co znajduje się w twoich szufladach, dlatego przechowuj tam tylko nożyczki i taśmę klejącą. A inne drobne rzeczy po prostu wyrzuć do kosza lub rozdaj potrzebującym.

20. Poduszki.

poduszki

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto ci wymienić własną poduszkę, to wyobraź sobie taką rzecz: używasz poduszki 7 dni w tygodniu przez osiem godzin każdej nocy każdego roku. Możesz sobie wyobrazić, ile bakterii i szkodliwych substancji nagromadziło się w niej! Jak najszybciej biegnij do sklepu po nową!

21. Anuluj wszystkie niepotrzebne powiadomienia i korespondencję, które przychodzą na twoją skrzynkę pocztową.

mail

Teraz wstań zza komputera, wyłącz telefon i wyrzuć wszystkie śmieci, które nie pozwala ci być tym, kim jesteś naprawdę!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty