22 gwiazdy muzyki rockowej i ich samochody

Każdy z nas doskonale wie, że gwiazdy chcą się wyróżniać z tłumu. Dlatego mają luksusowe posiadłości, samochody i wiele innych rzeczy, o których przeciętny człowiek nawet nie może marzyć.

Jednak ten cały luksus na pokaz znika, gdy chodzi o coś naprawdę bliskiego sercu. W niniejszym artykule 23 gwiazdy muzyki rockowej, które mają własne spojrzenie na to, jak powinien wyglądać ulubiony samochód gwiazdy.

1. Pete Townshend i jego Mercedes 600 S Pullman

mersedes

Peter Dennis Blandford Townshend – angielski gitarzysta rockowy, wokalista, tekściarz i kompozytor najbardziej znany jako gitarzysta i autor tekstów zespołu The Who. Aby kupić samochód swego marzenia, Pete zbierał pieniądze w ciągu 5 lat. Chociaż dany model samochodu nie jest charakterystycznym modelem jego pokolenia. Jednak klasyka – to klasyka. Nic na to nie powiesz!

2. Freddie Mercury i Studebaker Champion 1950

champion

Freddie Mercury był naprawdę legendarnym piosenkarzem, więc miał również niesamowity samochód. Był właścicielem Studebaker, który wygrał w konkursie. Przez dłuższy czas byli nierozłącznymi przyjaciółmi

3. Jeff Beck i jego Ford 2 Coupe

ford

Beck uwielbia samochody i kolekcjonuje je. Jego faworyci – to Ford 2 Coupe i Roadster. Również ma kopię Fordu z 1932 roku z trzema oknami ze słynnego filmu "Amerykańskie graffiti". Wpadł na pomysł zamówienia kopii po tym, gdy na aukcji nie udało się mu kupić oryginału. Również Beck jest właścicielem Corvette Stinger 1963 rok, który on kupił wtedy, gdy jeszcze był wokalistą zespołu The Yardbirds.

4. Bruce Springsteen i Chevrolet Corvette

shevrole korvet

Gitarzysta rockowy kupił ten samochód na wyprzedaży z okazji ukazania się jego albumu" Born to Run" w 1975 roku. W tym samym albumie jest piosenka poświęcona innemu samochodowi Chevrolet Bel Air.

5. John Lennon – Rolls-Royce

rols royz

Jeden z najbardziej luksusowych samochodów. Cały świat zobaczył ten samochód jeszcze w 1967 roku, kiedy to właśnie Lennon go kupił. Jest znany z tego, że ma bardzo jaskrawą maskę. Lennon jeździł samochodem w latach 1967-1974.

6. Keith Moon i Ferrari Dino 246

ferrari dino 246

Brytyjski muzyk, perkusista zespołu The Who Keith Moon uwielbiał samochody. Jednym z jego faworytów był Ferrari Dino 246. Praktycznie wszystkie jego samochody wyglądały jak na tym zdjęciu. To wcale nie oznacza, że ciągle miał wypadki samochodowe, po prostu był za dobrym człowiekiem. Ferrari Dino 246 zdemolowali 1-procentowcy, którym Moon pożyczył swój samochód.

7. Suzi Quatro i Austin 7 "Ruby"

syuzi kvatro

Suzi Quatro – amerykańska piosenkarka rockowa, która w roku 1982 otwierała paradę samochodów właśnie na Austin Ruby. Od tej pory tej samochód zajmuje szczególne miejsce w sercu Suzi.

8. Sonny i Cher i ich Ford Mustangi

ford mustangi

Te dwa Ford Mustangi stworzono specjalnie dla małżonków Cher i Sonny w 1966 roku. Różnili się tylko kolorami i rozmiarami. Później okazało się, że było bardzo drogie posunięcie reklamowe.

9. Marky Ramone i Chrysler Imperial 1965

kraysler imperial 1965

Amerykański perkusista Marky Ramone woli klasykę. Swój ulubiony samochód własnoręcznie odrestaurował. Dlatego taki samochód jest dwa razy droższy.

10. Morrissey i jego Fiat 500

fiat 500

Nie wszyscy mężczyźni lubią duże auta. Na przykład wokalista zespołu The Smiths Morrisey uwielbia małe samochody. Jego ulubiony model – to Fiat 500. Jednak nie ma nic dziwnego w tym, że on wybrał właśnie taki samochód. On jest weganem, jest działaczem na rzecz ochrony przyrody, dlatego wybrał mały Fiat 500, który wyrzuca mniej spalin.

11. Miles Davis i Lamborghini Miura

lambordzhini miura

Miles Davis po raz pierwszy wsiadł do Lamborghini Miura w roku 1972 i od razu miał wypadek, po którym miał dwie złamane nogi. Jak tylko Miles powrócił do zdrowia, od razu kupił sobie Lamborghini Miura.

12. Johnny Cash i jego Cadillac "49-70"

kadillak

Ten potężny samochód stworzono specjalnie do promowania piosenki Johnny Casha "One Piece at a Time". Podmiotem lirycznym w utworze jest pracownik fizyczny zatrudniony w fabryce Cadillaca, który przemyca mniejsze części Cadillacu w teczce. Jeden ze znajomych mechaników Johnny Casha złożył Cadillaca kawałek po kawałku specjalnie dla piosenkarza.

13. Janis Joplin i Porsche 365

porshe 365

Janis miała wspaniałe poczucie stylu, dlatego jej samochód wyróżniał się wśród innych aut. Była właścicielką Porsche 365, który był pokryty psychodelicznymi rysunkami. Na początku samochód był biały, ale piosenkarka stwierdziła, że ten kolor jest bardzo nudny. Rok później samochód skradziono i pomalowano go na szaro. Policji cudem udało się odszukać go. Sprzedano go na aukcji za 2,4 miliony dolarów.

14. Dave Clark i Jaguar E-Type

yaguar e-tayp

Ten samochód został częścią zespołu, którego członkiem był Dave Clark. Uważa się, że kupiono go dla jakiegoś posunięcia marketingowego, jednak perkusista go uwielbiał.

15. George Harrison i Aston Martin DB5

osti martin db5

George Harrison – członek zespołu muzycznego The Beatles. Miał obsesję na punkcie samochodów. Uwielbiał szybką jazdę.

16. Tony Iommi i Jaguar E-Type

yaguar tayp

Gitarzysta miał 3 Jaguary, które uwielbiał. Mówił, że posiadają jakąś szczególną moc i energię.

17. Ginger Baker i jego Jensen FF

dzhensen ff

Brytyjski perkusista klucze od nowego samochodu dostał w roku 1969. Jensen FF był produkowany w latach 1966-1971. Był to pierwszy samochód osobowy produkowany seryjnie wyposażony w napęd na obie osie (nie licząc samochodów terenowych).

18. Elvis i jego Cadillac Eldorado

kadillak eldorado sevill

To znane zdjęcie było zrobione w Memfis, w tym momencie, gdy Elvis przyjechał do zakładu fryzjerskiego. Policjant wystawił mu mandat za parkowanie auta w niedozwolonym miejscu. Nie wiadomo, czy Elvis po prostu włożył rękę do kieszeni policjanta, czy daje mu łapówkę.

19. Bryan Ferry i Messerschmitt KR200

messershmitt kr200

Nie każdy się zdecyduje na taki dziwny na pierwszy rzut oka samochód. Jednak brytyjski piosenkarz Bryan Ferry uwielbiał swój samochód. Owszem, taki samochód nie jest zbyt komfortowy, ale jest w nim coś wyrafinowanego i eleganckiego.

20. Dolly Parton i Cadillac DeVille

kadillak devill

Piosenkarka uwielbiała swego Cadillaca DeVille. Praktycznie wszędzie podróżowała swoim autem, zapakowując do niego swoje kreacje sceniczne. Dziś auto z autografem piosenkarki znajduje się w Muzeum Motoryzacji.

21. Elton John i jego Jaguar E-Type

yaguar

Elton John uwielbia klasykę, więc jest właścicielem wielu samochodów. Dosyć często obok swego domu robi korek z własnych samochodów. Jednak Jaguar E-Type zawsze jest na czele tego korku.

22. Bill Wyman i Citroën SM

sitroen sm

Basista w zespole The Rolling Stones Bill Wyman kupił ten samochód, nawet nie zważając na to, że nie umie jeździć samochodem. To jeszcze jeden egzemplarz jego kolekcji. Perkusista The Rolling Stones Charlie Watts też kupił takie same auto.

źródło:Teamjimmyjoe
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty