24 bombowe dyscypliny sportowe, których nie ma na Igrzyskach Olimpijskich

Każdego roku duża ilość dyscyplin sportowych walczy o to, aby znaleźć się na liście oficjalnych dyscyplin olimpijskich. W tym celu należy złożyć wniosek i czekać na pozytywną decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Te 24 dyscypliny sportowe spodziewają się na to, że kiedyś będą miały szczęście.

1. Krykiet

Krykiet

Jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Mawiają, że debiut krykieta odbędzie się na Igrzyskach w 2024 roku.

2. Wrotkarstwo

Wrotkarstwo

Dlaczego na Igrzyskach można jeździć łyżwami, a łyżworolkami nie?

3. Frisbee

Frisbee

Bardzo widowiskowa dyscyplina sportowa.

4. Bowling

Bowling

Na całym świecie odbywają się lokalne zawody bowlingowe, dlatego istnieje ogromna ilość dobrych graczy.

5. Parkour

Parkour

Parkour – to forma gimnastyki, dlatego może znaleźć się na liście dyscyplin olimpijskich.

6. Squash

Squash

Squash – dyscyplina sportowa polegająca na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika. Squash nie jest dyscypliną olimpijską, chociaż światowe władze czynią starania, by tego dokonać.

7. Wakeboarding

Wakeboarding

Jeszcze jedna dynamiczna dyscyplina sportowa. Może być wspaniałą letnią alternatywą snowboardingu. Jednak Międzynarodowy Komitet Olimpijski uzgodnił, że nie zobaczymy wakeboarding na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku.

8. Piłka stołowa

Piłka stołowa

Być może nie do końca jest dyscypliną sportową, ale trudno zwyciężyć, jeśli nie posiadasz doświadczenia.

9. Bilard

Bilard

Obserwować graczy w bilard jest o wiele ciekawiej niż graczy w piłkę stołową.

10. Szachy

Szachy

Niektórzy uważają, że szachy nie są dyscypliną sportową, jednak nie mają racji. To bardzo wyrafinowana rozrywka intelektualna, chociaż nie zbyt dynamiczna.

11. Taniec na rurze

Taniec na rurze

Taniec na rurze został oficjalnie uznany za dyscyplinę sportową. W związku z tym może znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich.

12. Piłka nożna plażowa

Piłka nożna plażowa

Zamiast zielonej trawy miękki piasek. Światowe władze w Rio aktywnie się starały o to, aby została wpisana na listę oficjalnych dyscyplin olimpijskich, jednak na razie im to się udało.

13. Futsal

Futsal

Futsal – zespołowa gra sportowa, odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. Na razie nie ma go wśród olimpijskich dyscyplin sportowych, ale nie ma zamiaru rezygnować.

14. Dart

Dart

Dla zawodowych sportowców dart już dawno nie jest rozrywką.

15. Zimowe kąpiele

Zimowe kąpiele

Ta dyscyplina sportowa została stworzona w Europie. Niektórzy twierdzą, że zimowe kąpiele są dosyć niebezpieczne, ale to samo można powiedzieć o łyżwiarstwie.

16. Mieszane sztuki walki

Mieszane sztuki walki

Bardzo stara dyscyplina sportowa, która zasługuje na to, aby znaleźć się na liście oficjalnych dyscyplin olimpijskich. Jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik.

17. Unihokej

Unihokej

To hokej bez lodu – wspaniały pomysł na Igrzyska Olimpijskie.

18. Bowls

Bowls

Zawodnicy toczą na zmianę lekko spłaszczone kule (ang. "bowls") w taki sposób, aby umieścić je jak najbliżej celu w postaci białej piłeczki. Jest nieco podobny do bowlingu.

19. Wspinaczka lodowa

Wspinaczka lodowa

Sport ekstremalny uprawiany w warunkach zimowych na pionowych ścianach pokrytych lodem, lodospadach i różnych formacjach sopli. Wspinaczka lodowa diametralnie różna jest od wspinaczki skalnej.

20. Taniec towarzyski

Taniec towarzyski

Wiele z nas uwielbia oglądać "Taniec z gwiazdami", więc na pewno z zadowoleniem zachwycalibyśmy tancerzami na Igrzyskach.

21. Dyskgolf

Dyskgolf

Każdy z graczy rzuca dyskiem do celu, którym jest specjalny kosz. To sport polegający na celności i precyzji. Został oficjalnie uznany za dyscyplinę sportową. W związku z tym może znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich.

22. Cheerleading

Cheerleading

Cheerleading – to zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportu.

23. Strzyżenie owiec

Strzyżenie owiec

Nowozelandczycy opowiadają się za włączeniem do programu olimpijskiego strzyżenia owiec. Pierwszym krokiem ma być wprowadzenie tej dyscypliny jako pokazowej do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

24. Futbol amerykański

Futbol amerykański

Futbol amerykański już kiedyś był na olimpiadzie, więc jego fani z niecierpliwością czekają, że to znowu się powtórzy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty