24 sprytnych sposobów, by ściągać na egzaminach

Studiowanie nie jest prostą sprawą. Ciągłe kolokwia, egzaminy, testy. Zaczyna się sesja, a studenci nie mają czasu na naukę. Często muszą posiłkować się takimi niechlubnymi przedmiotami jak ściągi.

Niesamowita kreatywność żaków ujawnia się podczas egzaminów, pomysłów na kantowanie jest mnóstwo. I nie są to już zwykłe kartki ze wzorami schowane w kieszeni spodni. Metody oszukiwania na egzaminie są różnorodne i nieraz zaskakują kreatywnością.

1. Poklepywanie po plecach

Poklepywanie

Jest to praca zespołowa. Dwóch kolegów powinno usiąść w sąsiednich ławkach i wykonywać jednakowe zadania. Ten, który siedzi z tylu powinien poklepać tego, który siedzi z przodu po plecach, a ten dotknie głowy potrzebną ilość razy (na przykład jeden raz odpowiedź A, dwa razy – B etc.). Jeśli pomocy potrzebuje osoba siedząca z przodu, przykłada rękę do głowy, a ten siedzący z tylu poklepuje go po plecach potrzebną ilość razy.

2. Kalkulator

kalkulyator

Czasami studenci umieszczają potrzebną informację w kalkulatorze, a później po prostu ściągają z ekranu. Jednak zaprogramować kalkulator jest dość trudno i trzeba posiadać odpowiednią wiedzę techniczną i umiejętności.

3. Prośba o pomoc

pismo

Pewien facet mający stopień naukowy w zakresie ekonometrii otrzymał ofertę pracy, która zawierała wiele zawoalowanych pytań. Po dokładnym zbadaniu listu zrozumiał, że to pytania egzaminacyjne – prawdopodobnie jakiś student uzyskał dostęp do testów egzaminacyjnych i w taki przebiegły sposób chciał, aby ktoś go rozwiązał. Mężczyzna zwrócił się do różnych uczelni i otrzymał odpowiedź od profesora tego sprytnego żaka. Profesor zaproponował, aby mężczyzna udzielił takich odpowiedzi na pytania testu, które można byłoby łatwo rozpoznać, a student zapamiętałby je na całe życie. Kilka tygodni później wykładowca napisał do tego mężczyzny list, że udało mu się zdemaskować oszusta.

4. Guma do żucia

gumka

Pewien student umieścił ściągę na gumie do żucia.

5. Ściąganie z butelki

images

Każdy student może ze sobą zabrać na egzamin butelkę wody, więc czemu nie umieścić ściągę na etykiecie napoju?

6. Pod paznokciami

paznokcie

Zastanawiasz się, po co studentkom takie długie paznokcie? Oczywiście, żeby umieszczać na nich ściągawki.

7. Czarne rajstopy

rajstopy

Czasami studentki zapisują co nieco na udach albo chowają ściągi pod czarnymi rajstopami. Przecież nikt im nie każe zdejmować rajstop.

8. Soczewki + okulary

okulary

Pewien wykładowca pozwolił studentom zabrać ze sobą na egzamin kartkę papieru, aby móc na niej napisać swoje rozważania. Jeden ze studentów zabrał ze sobą kartkę, na której napisał ściągę. Wykładowca oczywiście to zauważył, ale tekst był napisany bardzo drobnym pismem, więc profesor nie potrafił odczytać tekst. Student natomiast założył soczewki pod okulary i łatwo odczytał drobny druczek.

9. Przebieranie się na egzaminie

gra

Lifehack od uczniów szkoły podstawowej. Jeden chłopczyk bardzo nie lubił lekcje muzyki, więc zaproponował swemu przyjacielowi, aby on włożył jego ciuchy i zamiast niego poszedł na lekcję. Kiedy nauczyciel o tym się dowiedział, pozwolił uczniowi nie odwiedzać znienawidzonych lekcji muzyki, natomiast kazał chodzić na lekcje rysunku.

10. Piękne dziewczyny

miła

Pewien wykładowca uwielbiał piękne dziewczyny i pozwalał im wchodzić na salę w dowolnym czasie. Atrakcyjna studentka w taki sposób sfotografowała sprawdzian i wysłała innym studentom z jej grupy. Plan działał niezawodnie, dopóki jeden ze studentów nie zaczął udzielać 100% poprawnych odpowiedzi, co oczywiście wywołało podejrzenia i wykrycie.

11. Małe kopie

kopia

Zawsze można odkserować zmniejszoną wersję konspektów, podręczników i masz idealną ściągę.

12. Segregator

teczka

Pewien student opowiedział, że ich wykładowca kazał im przynosić na egzamin segregatory. To miałoby uniemożliwić ściąganie. Jednak studenci zaczęli umieszczać ściągi na segregatorze.

13. Szkoła jazdy

szkoła

Pewien uczeń szkoły jazdy nagrał gotowe odpowiedzi testu na płytę i w trakcie egzaminu udawał, że słucha muzyki (nie było to zabronione). Oczywiście celująco złożył egzamin.

14. Rabuś

seif

Studenci weszli do pokoju wykładowcy, kiedy on wyszedł na obiad i ukradli prace egzaminacyjne celujących uczniów.

15. Okulary i kamera

kamera

Pewien student w Tajlandii nosił okulary z kamerą, za pomocą której przesyłał do swoich przyjaciół zadania, którzy następnie przesyłali mu gotowe odpowiedzi na Apple-watch. Niestety wykładowca połapał się, o co chodzi i studenci byli skreśleni z listy studentów.

16. Studia online

online

W takiego typu uczelniach studenci zdają egzaminy za pośrednictwem kamery na żywo. Wykładowca po drugiej stronie obserwuje pracę studentów. Pewien student poprosił swoją przyjaciółkę, aby ona usiadła poza zasięgiem kamery i czytała gotowe odpowiedzi z ekranu innego komputera, pisała je na kartce, a później niezauważalnie mu pokazywała.

17. Keylogger

monitor

Student włamał się do komputera wykładowcy i zainstalował oprogramowanie keylogger, które rejestruje klawisze naciskane przez użytkownika. Dzięki takiemu oprogramowaniu studenci uzyskali dostęp do potrzebnej im informacji. Na początku nikt się nie połapał, ale później wykryto atak młodego hakera i zobowiązano go do zapłacenia grzywny.

18. Długopis z niewidzialnym atramentem

lista

Studentka prawa zabrała ze sobą na egzamin podręcznik (nie było to zabronione). W końcu podręcznika były puste kartki przeznaczone do robienia notatek, na których dziewczyna napisała ściągi długopisem z niewidzialnym atramentem, który można zobaczyć tylko pod światłem UV. Zawierał on również lampkę, która pozwalała studentce odczytać dokonanego zapisu. Niestety nie potrwało to długo, ponieważ inni studenci i wykładowca szybko się połapali, o co chodzi.

19. Alpinizm

dom

Krewni i przyjaciele studentów w Indiach wspinali się po ścianach gmachu uczelni, aby przekazać przez okna ściągi studentom. W tych, którzy chcieli ich powstrzymać, rzucano kamieniami. Na skutek tego zdarzenia kilkaset studentów skreślono z listy studentów.

20. Gumki recepturki

guma

Pewien wykładowca University of Michigan opisał jeden bardzo sprytny sposób na ściąganie. Student napisał ściągi na gumkach recepturkach. Tekst można było odczytać tylko po tym, jak się gumkę się rozciągnie.

21. Na wewnętrznej stronie palców

palce

Jeśli wykładowca poprosi pokazać rękę, palce można zgiąć i nikt nie zauważy ściągi.

22. Złamany ołówek

ołówek

Ściąga umieszczona w miejscu złamania ołówka. Na pewno nikt tam jej nie będzie szukać.

23. Bandaż elastyczny

ręka

Student sportowiec dość często przychodził na zajęcia z zabandażowaną ręką. Oczywiście wykładowca nie zaglądał pod bandaż, a student chował pod nim ściągi.

24. Smartfon

telefon

Telefon najlepiej schować między nogami na krześle. Jeśli wykładowca do ciebie się zbliży, można po prostu zakryć go nogami.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty