24 utalentowanych osób, które zginęły tragiczną śmiercią

Ubóstwiamy gwiazdy, podziwiamy ich talent, zachwycamy się ich wyglądem zewnętrznym. Zakochujemy się w nich i przeżywamy wraz z nimi sukcesy i upadki. Właśnie dlatego tak ciężko jest nam się pogodzić ze śmiercią idola.

Śmierć znanych osób fani dosyć często odbierają jak śmierć bliskiej osoby. Dlatego pogrążają się w żałobie. Jednak najgorsze jest, to kiedy śmierć następuje raptownie i towarzyszą jej tragiczne okoliczności. W niniejszym zestawieniu gwiazdy, które zginęły tragiczną śmiercią.

1. Whitney Houston

Houston

Amerykańska wokalistka zmarła 11 lutego 2012 roku. Whitney Houston leżała bez ruchu twarzą do dna wanny. Częściowo opróżnione fiolki z lekarstwami leżały na podłodze. Sekcja zwłok wykazała obecność kokainy w organizmie gwiazdy. Do tego miała ona problemy z sercem. Wszystko to przyczyniło się do tragicznego wypadku. Sam zgon nastąpił jednak wskutek utonięcia i był całkowicie przypadkowy.

2. Anna Nicole Smith

smith

Anna Nicole Smith zmarła 8 lutego 2007 roku. Sekcja zwłok wykazała obecność w jej organizmie aż 12 różnych środków – głównie leków o działaniu uspokajającym i nasennym. Jak się okazało, Smith była dodatkowo chora na zapalenie płuc. Prokuratura odrzuciła, że było to samobójstwo.

3. Marilyn Monroe

monro

Marilyn Monroe (właśc. Norma Jeane Mortenson) znana aktorka, modelka, seks symbol zmarła 5 sierpnia 1962 roku. Aktorkę znaleziono martwą w jej domu w Brentwood w Los Angeles. Leżała naga na łóżku ze słuchawką telefoniczną w dłoni. Marilyn Monroe nadużywała leki. Przyczyną zgonu, według protokołu z sekcji zwłok, było przedawkowanie środków nasennych (Pentobarbital), choć nadal niewyjaśnione są okoliczności jej śmierci. Niektórzy uważają, że przez związki z rodziną Kennedych mogła poznać wiele tajemnic państwowych USA, a zwolennicy teorii spiskowych, że to właśnie to było przyczyną śmierci aktorki.

4. James Dean

din

30 września 1955 roku świat stracił doskonale zapowiadającego się aktora, zaledwie 24-letniego, Jamesa Deana. Aktor kochał się ścigać. Feralnego dnia jechał Porsche 550 Spyder na wyścig samochodowy. Na miejsce nie dotarł. Pojazd aktora zderzył się czołowo z Fordem. Dean doznał licznych złamań i kilka godzin później zmarł w szpitalu.

5. Robin Williams

Williams

Laureat Oscara Robin Williams, jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów komediowych, zmarł w wieku 63 lat. Aktor zmagał się z głęboką depresją, cierpiał z powodu choroby Parkinsona. Oficjalną przyczyną śmierci Robina Williamsa było samobójstwo. Robin Williams został znaleziony martwy 11 sierpnia 2014 roku w swoim domu w północnej Kalifornii.

6. Lee Thompson Young

Young

Lee Thompson Young popełnił samobójstwo. Dnia 19 sierpnia 2013 roku 29-letni aktor serialowy został znaleziony z raną postrzałową głowy. Według najnowszych informacji za śmiercią aktora stoi depresja.

7. Amy Winehouse

Winehouse

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 i w chwili śmierci miała 27 lat. Oficjalnym powodem śmierci piosenkarki było spożycie zbyt dużej ilości alkoholu tuż po okresie abstynencji. Przy łóżku piosenkarki leżały trzy puste butelki po wódce.

8. River Phoenix

Phoenix

Dnia 31 października 1993 roku 23-letni River, gwiazda filmu "Stań przy mnie", jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, imprezował ze znajomymi w klubie The Viper Room, należącym do Johnny'ego Deppa. Zmarł przedawkowując heroinę i kokainę.

9. Kurt Cobain

Cobain

Amerykański muzyk grunge’owy, najbardziej znany jako wokalista zespołu Nirvana według oficjalnych ustaleń policji, 5 kwietnia 1994 roku popełnił samobójstwo w wieku 27 lat – zażył dużą dawkę heroiny, a następnie się zastrzelił. Kurt Cobain był uzależniony od heroiny i zmagał się z depresją. Do dzisiaj krąży wiele teorii na temat śmierci Cobaina. Wiele osób twierdzi, że samobójstwo było upozorowane i że tak naprawdę artystę zabiła jego żona, Courtney Love.

10. Paul Walker

Walker

Gwiazda serii filmów "Szybcy i wściekli" dnia 30 listopada 2013 roku był pasażerem porsche, nad którym jego przyjaciel stracił kontrolę i uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni zginęli. Policja ustaliła, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

11. Virginia Woolf

Woolf

Virginia Woolf, jedna z największych pisarek, która prawie przez całe życie zmagała się z chorobą psychiczną. Virginia Woolf popełniła samobójstwo 28 marca 1941 roku, na cel swojego ostatniego spaceru wybierając okoliczną rzekę. Zmęczona nawrotami choroby psychicznej, nie miała siły po raz kolejny podejmować z nią walki. Obciążyła kieszenie płaszcza kamieniami i weszła do wody. Jej ciało zostało znalezione niecały miesiąc później. W chwili śmierci miała 59 lat.

12. Księżna Diana

Diana

31 sierpnia 1997 roku samochód z księżną Dianą i jej ówczesnym partnerem, Dodim Al-Fayedem, uderzył w trzynasty filar tunelu w Paryżu. Księżna nie zginęła na miejscu, a nawet zachowała przytomność. Diana zmarła w szpitalu z powodu rozległych wewnętrznych obrażeń ciała.

13. Steve Irwin

13irvin

Steve Irwin "Łowca Krokodyli" zginął 4 września 2006 roku na Wielkiej Rafie Koralowej w Australii. Podróżnik pracował właśnie przy filmie dokumentalnym. Zabiła go olbrzymia płaszczka, która wbiła kolec jadowy w klatkę piersiową Steve'a.

14. Heath Ledger

Ledger

Oficjalna wersja jest taka, że aktor przedawkował leki nasenne, na co wpływ miała depresja, której nabawił się po roli Jokera i rozwodzie z żoną. Ledger zagrał wówczas – jak się później okazało – rolę swojego życia w filmie "Mroczny Rycerz" Christophera Nolana. W chwili śmierci miał 28 lat.

15. Heather O’Rourke

Rourke

Heather O'Rourke zasłynęła jako dziewczynka z z filmu "Duch" Tobe'a Hoopera. 12-letnia dziecięca aktorka zmarła 1 lutego 1988 roku na stole operacyjnym po tym, jak dostała kolki jelitowej.

16. Sylvia Plath

Plath

Sylvia Plath zmagała się z depresją i stanami maniakalnymi od wczesnych lat. Po raz pierwszy próbowała się zabić w wieku 30 lat. Po rozwodzie z mężem pozostała sama z dwójką dzieci, więc jej problemy psychologiczne zaczęły się nasilać. W tym okresie napisała wiersze, które weszły do zbiórki "Ariel ". 11 lutego 1963 roku Sylvia Plath, jedna z najbardziej tajemniczych pisarek XX wieku, popełniła samobójstwo przez zatrucie gazem.

17. John Denver

Denver

Amerykański piosenkarz muzyki country, folk i pop zginął 12 października 1998 roku w katastrofie lotniczej lotu LONG-EZ nad Pacific Grove. W chwili śmierci miał 53 lata.

18. Gwili Andre

Andre

Gwili Andre przyszła na świat w Kopenhadze i od dzieciństwa marzyła o tym, by zostać aktorką. Udało jej się dopiąć swego. Przybyła do Hollywood na początku lat 30. XX wieku i wystąpiła w kilku filmach RKO. Wytwórnia, podobnie jak widzowie, doceniła jej urodę i postanowiła uczynić z Gwili prawdziwą gwiazdę. Obsadzono ją w filmie "No Other Woman" i oczekiwano, że po wielkiej kampanii promującej film, obraz przyniesie oczekiwane zyski. Tak się nie stało. Z tego względu Andre zaczęto przyznawać role drugoplanowe, np. w filmie "Twarz kobiety". Rozczarowana swoją karierą Gwili Andre uzależniła się od alkoholu. Piątego lutego 1959 roku zapaliła papier i siebie. Poparzenia okazały się tak rozległe, że na ich skutek Gwili Andre zmarła. Miała 51 lat.

19. Bob Crane

Crane

Hollywoodzki aktor Bob Crane, który zasłynął rolą porucznika Roberta Hogana w kultowym filmie "Hogan's Heroes", został zamordowany w 1978 roku we śnie, w swoim własnym domu w Arizonie. John Henry Carpenter, rzekomy sprawca napaści, do końca życia twierdził, że jest niewinny. W chwili śmierci aktor miał 49 lat.

20. Ernest Hemingway

Hemingway

Dopadały go urojenia prześladowcze. Często przebywał też w szpitalach psychiatrycznych. Terapia elektrowstrząsami, której się poddał, była bezskuteczna i pogorszyła tylko jego stan. Następstwem było wyniszczenie pamięci. 2 lipca 1961 r. w swoim domu chwycił strzelbę, naładował ją, włożył lufę w usta i wypalił sobie w głowę.

21. Sonny Bono

Bono

Amerykański producent muzyczny, wokalista, aktor i polityk, mąż Cher 5 stycznia 1998 roku zginął w wyniku uderzenia w drzewo na stoku narciarskim w South Lake Tahoe w Nevadzie. Miał 62 lata.

22. Marvin Gaye

Gaye

Amerykański piosenkarz soulowy. Jeden z najwybitniejszych muzyków związanych z Motown. Do tragedii doszło dzień przed 45. urodzinami piosenkarza, 1 kwietnia 1984 roku. Gaye pokłócił się z ojcem, doszło między nimi do rękoczynów. Chwilę później wściekły ojciec strzelił do niego dwa razy. Piosenkarz w ciągu wielu lat zażywał narkotyki i zmagał się z depresją.

23. Natalie Wood

vud

Natalie Wood, która była trzykrotnie nominowana do nagrody Oscara, utonęła 28 listopada 1981 r. podczas spędzonej na jachcie nocy w towarzystwie jej męża, aktora Christophera Walkena i kapitana jachtu. Jej zwłoki znaleziono w wodzie, w pobliżu wyspy Catalina, u wybrzeży Kalifornii. Aktorka miała wówczas 43 lata.

24. Selena

selena

Świetnie zapowiadająca się kariera młodej meksykańskiej piosenkarki miała swój tragiczny finał. Piosenkarka miała oficjalny fanklub, który prowadziła Yolanda Saldivar. To właśnie ona 31 marca 1995 roku postrzeliła wokalistkę. Selena marzyła o tym, aby wydać swoją kolejną płytę anglojęzyczną "Dreaming of You" i wspiąć się na szczyt amerykańskich list przebojów. Jednak nie zdążyła zrealizować swoich marzeń. W chwili śmierci miała 23 lata.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty