25 aktorów, którzy dotychczas nie dostali Oscara

Na pewno się zdziwisz, kiedy się dowiesz, że właśnie ci aktorzy nigdy nie dostali Oscara i nagrodę Emmy. Są prawdziwymi idolami milionów ludzi na całym świecie. Ich talent uczynił z filmów, w których zagrali kasowe hity.

Czy prawdziwy bohater zawsze dostaje nagrodę? Nie! Aktorzy w niniejszym zestawieniu, którzy dotychczas nie dostali Oscara, są niezbitym dowodem na to. Dowiedz się, czy jest wśród nich twój ulubiony aktor.

1. Steve Carell dotychczas nie dostał Oscara.

Steve Carell

Steve Carell jest aktorem, który znakomicie sprawdza się w rolach komediowych i dramatycznych. Powszechną popularność zdobył jako Michael Scott w serialu "Biuro". W 2014 roku nominowany do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy" za film "Foxcatcher", w którym zagrał Johna du Ponta.

2. Edward Norton też nie dostał Oscara.

Edward Norton

Edwarda Nortona można nazwać uniwersalnym aktorem. Za występ w "Więźniu nienawiści " otrzymał nominację do Oscara.

3. Zaskakujący fakt: Johnny Depp nigdy nie dostał Nagrody Akademii Filmowej.

Johnny Depp

Hollywoodzki gwiazdor Johnny Depp słynie z wcielania się w każdego, co już nie raz udowadniał na szklanym ekranie. Jego talent zachwyca nie tylko widzów, ale również krytyków filmowych. Rola w serii filmów "Piraci z Karaibów", w których zagrał kapitana Jacka Sparrowa, pomogła mu stać się aktorem rozpoznawalnym.

4. Hugh Laurie znany jako Dr House.

Hugh Laurie

Hugh Laurie zazwyczaj gra różnych dziwaków. Świetnie radzi sobie zarówno z rolami komediowymi, jak i dramatycznymi. Ma całą rzeszę fanów na całym świecie, którzy zachwycają się jego niezwykłym talentem.

5. Komik Redd Foxx.

Redd Foxx

Redd Foxx był jedną z największych gwiazd współczesnego amerykańskiego stand-upu. Zagrał m.in. w serialu komediowym "Sanford and Son". Krytycy filmowi uważają, że to była jedna z najlepszych jego ról, za którą był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy.

6. Aktorka o pięknym imieniu Angela Lansbury.

Angela Lansbury

Angela Lansbury za rolę starszej pani Jessiki Fletcher otrzymała 15 nominacji do nagrody Emmy. Widzowie również pokochali pani Iselin w filmie "Przeżyliśmy wojnę" w jej wykonaniu.

7. Niepowtarzalny Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr

Utalentowany aktor, który bez wątpienia zasługuje na Nagrodę Akademii Filmowej.

8. Doświadczony Joaquin Phoenix.

Joaquin Phoenix

Utalentowany aktor, który wciąż czeka na wymarzoną statuetkę. Jest laureatem Złotego Globu za rolę w filmie "Spacer po linie".

9. Zawsze uśmiechnięta Annette Bening.

Annette Bening

Aktorka, która ma na swoim koncie mnóstwo niepowtarzalnych ról. Widzowie podziwiają jej grę na szklanym ekranie już od kilku dziesięcioleci. Rola drugoplanowa w filmie "American Beauty" przyniosła jej drugą nominację do Oscara. Niestety dotychczas nie otrzymała statuetki.

10. Trudno w to uwierzyć, ale Bill Murray wciąż nie doczekał się Oscara.

Bill Murray

Bill Murray jest nie tylko znakomitym komikiem, ale również ma na swoim koncie mnóstwo ról dramatycznych. Zachwycił widzów i krytyków rolą w filmie "Między słowami" i "Mów mi Vincent".

11. Uroczy John Malkovich.

John Malkovich

John Malkovich posiada niesamowitą charyzmę. Wspaniale sobie radzi ze skomplikowanymi rolami. Zachwycił widzów i krytyków rolą w filmie "Na linii ognia".

12. Opanowany Ed Harris.

Ed Harris

Niezwykle utalentowany aktor, czterokrotnie nominowany do Oscara, między innymi za rolę w filmie "Truman Show". Nigdy nie otrzymał statuetki.

13. Glenn Close

Glenn Close

Glenn Close mimo tak wybitnych ról, jak rola w filmie "Fatalne zauroczenie" i kilkakrotnych nominacji do Nagrody Akademii Filmowej nigdy nie dostała wymarzonej statuetki.

14. Hollywoodzki gwiazdor Samuel L. Jackson

Samuel L Jackson

Zyskał światową sławę po zagraniu w filmie "Pulp Fiction". Bez zastanowienia się podejmuje najtrudniejszych wyzwań i ról.

15. Tom Cruise nigdy nie dostał statuetki.

Tom Cruise

Tom Cruise, nie zważając na światową sławę i milionową rzeszę fanów, nigdy nie dostał Oscara i nagrody Emmy. Najlepsze role dramatyczne: rola weterana wojny w dramacie wojennym "Urodzony 4 lipca" i rola w filmie "Jerry Maguire".

16. Aktorka Katey Sagal.

Katey Sagal

Krytycy przekonują, że aktorka zasługuje przynajmniej na nagrodę Emmy. Znana jest głównie z ról w serialach "Synowie anarchii" i "Świat według Bundych".

17. Phylicia Rashad.

Phylicia Rashad

Phylicia Rashad w Polsce znana głównie z roli Clair Huxtable w "The Cosby Show". Jej bohaterka zachwyca widzów niezwykłą mądrością i pragmatycznością. Wspaniale sobie radziła z wielozadaniowością: była opiekuńczą i troskliwą matką, profesjonalnym prawnikiem i wspaniałą żoną.

18. Tracy Morgan.

Tracy Morgan

Utalentowany aktor komediowy, który niestety nie najlepiej radzi sobie z rolami dramatycznymi.

19. Czarnoskóry aktor Don Cheadle.

Don Cheadle

Don Cheadle zagrał najlepszego przyjaciela i poplecznika Irona Mana. Ma na swoim koncie mnóstwo różnych ról, ale nigdy nie dostał wymarzonej statuetki.

20. Zjawiskowa Angela Bassett.

Angela Bassett

Nominowana do Oscara za rolę Tiny Turner w filmie"Tina". Niestety nigdy nie otrzymała statuetki. Aktorka zdecydowanie zasługuje na wygraną.

21. Trudno w to uwierzyć, ale Will Smith wciąż nie doczekał się Oscara.

Will Smith

Niezwykle utalentowany aktor. Filmy z jego udziałem stały się prawdziwy przebojami w kinach na całym świecie. Jego fani uwielbiają film "Faceci w czerni". Również zachwycił widzów rolą w filmie " W pogoni za szczęściem" i " The Fresh Prince of Bel-Air".

22. Amy Adams.

Amy Adams

Amy Adams była nominowana do Oscara sześć razy. Szansę na nagrodę miała również w tym roku za rolę drugoplanową w filmie "Vice". Niestety nie otrzymała statuetki.

23. Boska Michelle Williams.

Michelle Williams

Na początku kariery nikt nie traktował jej poważnie. Jednak niebawem udowodniła, że jest niezwykle utalentowaną aktorką i każda jej rola jest niezbitym dowodem na to.

24. Ikona telewizji Andy Griffith.

Andy Griffith

Aktor, który zmarł w 2012 roku, nigdy nie doczekał się Oscara. Został okrzyknięty ikoną telewizji, która zdecydowanie zasługiwała na wygraną.

25. Dowcipniś John Travolta.

John Travolta

Trudno w to uwierzyć, ale John Travolta wciąż nie doczekał się Oscara. Aktor ma spore szanse na statuetkę, ponieważ wciąż zachwyca nas swoim talentem i charyzmą na szklanym ekranie.

Na pewno każdy z nas znalazł na tej liście aktora, który jest jego idolem. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie wreszcie dostaną wymarzoną statuetkę!

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty