25 dzieci z różnych krajów świata ze swoimi ulubionymi zabawkami

"Co jest w tym niezwykłego?"- zapytasz. "To tylko zabawki". Ale to niezwykłe zabawki. Podczas, gdy wiele dzieci wymaga od rodziców kolejnego iPhone'a i klocków Lego, te dzieci bawią się tym, co mają pod ręką. Czasami jest to zwykła opona samochodowa, a czasami...

Zdjęcia, które za chwilę zobaczysz, dają dużo do myślenia. Z tym zabawek, którymi bawią się dzieci, można zrozumieć jaki dochód mają ich rodzice. Często zdarza się, że ta suma nie przekracza 30$ na osobę na miesiąc. Zobacz, jak żyją rodziny z różnych zakątków świata, jakie dochody mają rodziny i jakimi zabawkami cieszą się ich dzieci.

Wszystkie kwoty przedstawione poniżej stanowią koszty życia osoby na miesiąc.

1. W Burkina Faso wiele rodzin żyje za 29 dolarów miesięcznie, i dzieci muszą bawić się tym, że znajdą na dworze. Na przykład jak ta dziewczyna. Ona trzyma w rękach swoją ulubioną oponę samochodową.

koło

2. W tej rodzinie z Burundi koszt życia na jedną osobę wynosi 29$, ulubioną zabawką dziecka jest suszona kukurydza.

kukurydza

3. Oto taką piłką bawi się chłopak, którego dochód rodziców wynosi 31$ miesięcznie.

piłka

4. Rodzina z Zimbabwe zarabia 41$ miesięcznie. A to ulubiony samochodzik ich syna, wykonany z odpadów z tworzyw sztucznych.

samochód

5. Rodzina z Burkina Faso mieszka na 41$ na osobę na miesiąc, więc ich córka bawi się tylko ze starą, podartą lalką.

lalka

6. To dziecko z Wybrzeża Kości Słoniowej nie wymyśliło nic lepszego, jak zrobić samolot ze starych butów. Jego rodzina mieszka na 60$ miesięcznie.

but

7. Kij do krykieta domowej roboty – ulubiona zabawka tego chłopaka z Indii. Jego rodzina zarabia 65$.

zabawka

8. W rodzinie tego chłopca z Palestyny zarabiają trochę więcej – 110$, lecz na zabawki tego nie wystarcza. Jego ulubiona zabawka – plastikowa butelka.

butelka

9. Ulubione zabawki tych nigeryjskich chłopców – drewniane patyki. Ich rodzice zarabiają 124$ miesięcznie.

pałka

10. Dla tej kolumbijskiej dziewczynki, której rodzice zarabiają 163$, kot jest nie tylko zwierzęciem, ale także ulubioną zabawką.

kot

11. W tej rodzinie zarobki są znacznie wyższe – około 250$, więc rodzice mogą sobie pozwolić kupić ukochanemu dziecku zabawkę ciężarówkę.

auto

12. Rodzina z Jordanu zarabia 250$. Ulubione zabawki dzieci tej rodziny – pluszowe maskotki.

dziecko

13. Ten chłopiec lubi bawić się patykiem. Zarobki jego rodziny wynoszą 250$.

laska

14. Chłopiec z Boliwii trzyma w rękach swojego ulubionego pluszaka. Dochód jego rodziny wynosi 250$.

zabawa

15. Ale rodzice tego chłopaka nieco bogatsi od wszystkich wyżej wymienionych rodzin. Ich zarobki w 370$ pozwalają kupić synowi jego ulubioną zabawkę – telefon komórkowy.

telefon

16. Łotewska rodzina mieszka średnio. Ich zarobek wynosi 480$ miesięćznie. A ulubione zabawki ich synka – to pluszaki.

kociak

17. Wiele jordańskich rodziny też żyje nieźle. Zarabiając 580$, mogą kupić dziecku tablet.

laptop

18. Im bogatsi są rodzice, tym droższe zabawki mają ich dzieci. I to jest fakt. Wystarczy tylko spojrzeć na tego chłopaka z jego ulubioną zabawką lego, którego rodzice zarabiają 850$ miesięcznie, i od razu upewnisz się w prawdziwości tego faktu.

lego

19. Ta chińska rodzina zarabia 2500$ miesięcznie. Więc może kupić swojemu dziecku model samolotu wojskowego.

samolot

20. Rodzice tej dziewczynki też żyją bogato i zarabiają prawie 3000 dolarów miesięcznie. Ale jej ulubioną zabawką są nie iPhone i iPade, ale ten uroczy pluszowy tygrysek.

tygrys

21. Nie wszystkie chłopcy z Kenii bawią się oponami i patykami. Niektórzy nie odrywają się od ukochanego tableta, podarowanego przez zamożnych rodziców. Dochód tej rodziny wynosi 3300$.

ipad

22. W tej amerykańskiej rodzinie, w której dochód przekracza 4000$, dziecko lubi grać w baseball, i ma do tego ma wszystko niezbędne.

gra

23. W tej palestyńskiej rodzinie zarabiają dwa razy więcej – około 8000$. A dziecko bardzo kocha swojego pluszowego konia.

koń

24. I znów prostota i skromność, mimo dużych zarobków rodziny w 10 000$. Dziewczynka trzyma w rękach ukochanego misia.

miś

25. Ta urocza krówka jet ulubioną zabawką dziecka z Chin, którego rodzina zarabia więcej 10000$.

krowa

Takie zabawki mają dzieci z różnych rodzin o różnych dochodach. Niektóre dają dużo do myślenia o tym, czy nie rozpieszczamy my naszych dzieci. Oczywiście, nikt nie chce pozbawiać dziecka szczęśliwego dzieciństwa, zabawek, wesołych zabaw i dawać w ręce opony i patyki. Ale czasami taka troska przeradza się w uleganie zachciankom i ulubione pluszowe zabawki zastępujemy iPhone’mi i tabletami najnowszych modeli, które później zastępują komputery. W rezultacie znika więź między rodzicami i dziećmi, przerywa się komunikacja. Wydawało się, że wszystko zaczynało się tak dobrze...

Czasem po prostu trzeba odpocząć od komputera, telewizora, a nawet zabawek. I zabrać dzieci na ryby, na grzyby, na jagody, na piknik, w sumie w dowolne miejsce, gdzie będziesz sam na sam ze swoimi dziećmi bez żadnych gadżetów. Miłego spędzania czasu!

źródło:Boredpanda
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty