25 ekscytujących i złowrogich świątecznych zagadek

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok – to szczęśliwy i spokojny okres. W tym czasie wiele rodzin łączy się, wrogowie sobie wybaczają, dzieci i dorośli cieszą się prezentami...

Ale niestety czasami nawet w święta Bożego Narodzenia zdarzają się ciemne i tajemnicze rzeczy. O najbardziej znanych zdarzeniach – poniżej.

1. Jane Doe w Pleasant Valley

Jane Doe

Rankiem 18 grudnia 1996 roku na terenie Pleasant Valley Memorial Park w Wirginii było znalezione ciało nieznanej kobiety. Najwyraźniej nieszczęśliwa kobieta popełniła samobójstwo przez uduszenie workiem foliowym. Przy niej było trochę gotówki, odtwarzacz kaset, mała choinka, ozdobiona złocistymi girlandami. Koło martwej także było małe przesłanie, w którym zawiadomiała, że zamierza popełnić samobójstwo i prosi o kremację jej ciała bez sekcji zwłok. Swoją zapiskę kobieta podpisała krótko: "Jane Doe". Minęło kilkadziesiąt lat, a jej tajemnica nadal pozostaje nierozwiązana.

2. Śmierć JonBenét Ramsey

JonBenét

JonBenét miała zaledwie 6 lat, a już zdobyła tytuł Miss Piękności. Rano 26 grudnia 1996 roku ciało dziewczynki znaleziono w piwnicy domu, należącej do jej rodziny. Ręce dziewczynki były związane, na głowie odkryto kilka siniaków, a na szyi – sznur do duszenia. Obok ciała również był list, napisany rzekomo porywaczami. Ale w jego autentyczność policja nie wierzy. Głównie dlatego, że poprzedniego wieczoru rodzina Ramsey świętowała Boże Narodzenie na wyjeździe, i około 22 godziny rodzice położyli śpiącą córkę do swojego łóżka. Czyli możliwości jej porwania było mało. Członkowie rodziny byli głównymi podejrzanymi, ale znaleźć prawdziwego zabójcę do dziś się nie udało.

3. Tajemnica śmierci Kevina Showaltera

Tajemnicza śmierci Kevina Showaltera

W Wigilię Bożego Narodzenia w 1973 roku 20-letni Kevin Showalter razem z dziewczyną jechał na imprezę. Po drodze para złapała gumę i młodzi ludzie musieli się zatrzymać na środku drogi, aby wymienić koło. Ruszyć w dalszą drogę Kevinowi tak i nie udało się, ponieważ podczas wymiany kół chłopak został potrącony przez pędzący drogą pojazd. Morderca nie zatrzymał się, i dziewczyna Showaltera nie zobaczyła kierowcy. Policja niewiele wskórała w dochodzeniu. To detektyw pracował niemrawo, to pojawiały się jakieś kontrowersyjne dowody. Nie jest wykluczone, że detektywi celowo wyciszyli sprawę, ukrywając kogoś ze swoich kolegów.

4. Tommy Ziegler

Tommy Ziegler

Oskarżono go o zabójstwo czterech osób, w tym jego żony i rodziców. Przestępstwo miało miejsce w meblowym sklepie Zieglera na Florydzie, w Wigilię Bożego Narodzenia w 1975 roku. Tommy był uznany za winnego i skazany na karę śmierci, ale sam oskarżony nie przyznał się do stawianego zarzutu. Strona pozwanego była przekonana, że główny świadek kłamał pod przysięgą, aby wrobić Zieglera, któremu wielokrotnie odmawiano w badaniu DNA i i tak naprawdę nie dano szansy na usprawiedliwienie się.

5. Morderstwo w willi w Los Feliz

Morderstwo

W nocy z 6 grudnia 1959 r. popełniono morderstwo w domu doktora Harolda Perelsona. Właściciel młotkiem zabił żonę, a 18-letniej córce wyrządził poważne szkody. Po tym Harold popełnił samobójstwo, wypijając silną truciznę. Co doprowadziło do tego lekarza, nikt nie wie. Czegoś dziwnego w zachowaniu przed atakiem nikt nie zauważył. Po prostu w pewnym momencie mężczyznę poniosły nerwy. Dzieci Perelsona, którym udało się przetrwać, natychmiast wyprowadziły się z domu, który do tej pory jest pusty.

6. Wypadek w Warminster

droga

Boże Narodzenie 1964 roku mieszkańcy tego miasteczka zapamiętali na całe życie. Wiele osób obudziły głośne dźwięki i drgania nieznanego pochodzenia. Jedna kobieta nawet opowiadała, że ona spadła z powodu hałasu i nie mogła się podnieść, jakby jakaś niewidzialna ręka przyciskała ją do ziemi. Źródło dźwięku nie było nazwane. Ale lokalni mieszkańcy są skłonni myśleć, że hałas miał kosmiczne pochodzenie.

7. Zaginięcie Patty Vaughan

bus

Na Święta Bożego Narodzenia w 1996 roku 32-letnia Patty Vaughan wyszła z domu w La Wierny i więcej do niego nie wróciła. Ciężarówka kobiety została znaleziona kilka przecznic stąd z przebitą oponą i śladami krwi wewnątrz. Ale ani śladów walki, ani żadnych innych uszkodzeń nie stwierdzono. Sąsiedzi Patty są pewni, że w jej śmierci winny jest jej trochę szalony mąż, z którym niedługo przed śmiercią była w separacji, ale wciążl często się kłócili. Jednak policji nie udało się potwierdzić jego uczestniczenia w sprawie, a wkrótce po tragedii z dwoma dziećmi on wyjechał ze stanu.

8. Zabójstwo Rondy Hinson

samochod

22 grudnia 1981 roku 19-letnia Ronda Hinson wracała do domu z przyjęcia bożonarodzeniowego. Ale do domu dziewczyna nie wróciła. Nieznany napastnik strzelił do niej z karabinu o dużej mocy. Kula trafiła w samochód i przebiła serce Rondy. Rany okazały się śmiertelne. Samochód Hinson wkrótce był znaleziony porzucony przy drodze, obok znaleziono ciało – było odciągnięte na niewielką odległość. Tyle czasu minęło, a okoliczności śmierci Rhondy nadal pozostają tajemnicą.

9. Zniknięcie Laurii Bible i Ashley Freeman

ciasto

29 grudnia 1999 roku Lauria Bible i Ashley Freeman obchodziły 16 urodziny Ashley w domu w Vinicie w Oklahomie. Nagle wybuchł pożar, który miał zabić wszystkich. Ale gdy ogień został ugaszony, wśród gruzów udało się znaleźć tylko ciało matki Ashley. Zwłoków solenizantki, jej ojca i Laurii nigdzie nie było. Śledczy sugerują, że ojciec zabił żonę i porwał dziewcząt, aby je sprzedać, ale później znaleziono go z kulą w głowie, i z tej wersji musiano zrezygnować.

10. Morderstwo Bena Smarta i Olivii Hope

rzeka

Para młodych Nowozelandczyków zaginęła wcześnie rano 1 stycznia 1998 roku. Ben z Olivią obchodzili Sylwestra. Nagle podszedł do nich nieznajomy i zaproponował wycieczkę swoim jachtem. Para chętnie się zgodziła. Po tym jak Nowozelandczycy wsiedli na statek, nikt o nich więcej nie słyszał. Policja przypuszczała, że Ben z Olivią zostali zabici, co prawda, żadnych dowodów nie znaleziono. Później śledczy przedstawili zarzut Scottowi Watsonowi, ale mężczyzna do winy się nie przyznał. Jacht też, według świadków, różnił się od tego, na który weszła para.

11. Nagle spalona Matylda Rooney

dom

Boże Narodzenie 1885 roku John Larson obchodził wraz ze swoim szefem Patrickiem i Matildą Rooney z ze stanu Illinois. Po obudzeniu się rano mężczyzna znalazł swojego pracodawcę martwym. Larson rzucił się na poszukiwanie Matyldy, ale udało mu się znaleźć tylko jej odciętą nogę obok kupy popiołu. Jak udało się ustalić policji, Patrick zginął w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Matylda padła ofiarą spontanicznego samozapłonu. Jak to się stało i dlaczego ogień nie rozprzestrzeniał się na pobliskie przedmioty, historia o tym głucho milczy.

12. Morderstwo Tracy Mertens

Morderstwo Tracy Mertens

W 1994-m 31-letnia Tracy Mertens została napadnięta w jej domu w Rochdale, gdzie kobieta mieszkała ze swoim chłopakiem Joeyem Kavanaghem. Przestępcy szukali chłopaka, ale ponieważ nie było go w domu, postanowili zemścić się na gospodyni. NieszczęsnaTracy była przywiezona do niewielkiego kościoła, związana, oblana benzyną i podpalona. Kiedy na miejsce przybyła policja, Mertens jeszcze żyła, i to jej udało się opowiedzieć o wszystkim, co zaszło. Ale to nie pomogło śledztwu. Napastnicy nie znalezieni do tej pory. Ich związek z Joey też nie jest ustalony. Nie jest wykluczone, że przyczyną całego zamieszania były narkotyki.

13. Zniknięcie Melissy Brannen

Zniknięcie Melissy Brannen

3 grudnia 1989 roku Tammy Brannen była na imprezie ze swoją 5-letnią córką Melissą. W drodze do domu dziewczynka postanowiła wrócić i wziąć coś smacznego na drogę. Po jakimś czasie oczekkiwania kobieta poszła na poszukiwanie córki, ale Melissy nigdzie nie było. Później o porwanie dziewczyny został oskarżony Caleb Hughes. Ciała dziewczyny nigdy nie odnaleziono, jak nie ma również oficjalnego potwierdzenia jej śmierci.

14. Morderstwo rodziny Miyazawa

Morderstwo rodziny Miyazawa

Cała rodzina, składająca się z 4 osób, została zamordowana 30 grudnia 2000 roku na przedmieściach Tokio. Morderca włamał się nagle do domu, a po popełnieniu zbrodni nie spieszył się z opuszczeniem go. Spędził w domu dużo czasu, jadł jedzenie z lodówki, zostawił wiele osobistych rzeczy, a wyszedł dopiero rano. A jednak jego osobowość nigdy nie została ustalona. Nawet liczne próbki DNA nie pomogły w dochodzeniu.

15. Zniknięcie Samuela Todda

Zniknięcie Samuela Todda

Samuel Todd był na imprezie sylwestrowej w Nowym Jorku z bratem i kilkoma przyjaciółmi. Nagle chłopak opuścił tłum, pozostawiając kurtkę i torebkę. Ponieważ Samuel był pijany, można by sądzić, że zdecydował się na wyjście na świeże powietrze, gdzie został napadnięty. Możliwe, Todd został porwany, ale bardziej prawdopodobna jest wersja o tym, że on był ogłuszony, w wyniku czego stracił pamięć i nie mógł wrócić do bliskich.

16. Głowa Anthony’ego Michałowskiego

Głowa

Była znaleziona w śmietniku na tyłach centrum handlowego, w pobliżu Pittsburgh w Pensylwanii 27 grudnia 1988 roku. W ciągu najbliższych kilku dni w okolicy została znaleziona dolna szczęka zmarłego, kilka zębów, płuca. Portret zamordowanego był pokazywany w telewizji, żeby mogła go rozpoznać rodzina. Ale przez kogo i dlaczego został zabity mężczyzna śledztwo nie ustaliło.

17. Zaginiona trójka z Fort Worth

Zaginiona trójka

Trzy młode kobiety Rachel Trlitsa, Renee Wilson i Julie Moseley zostały porwane z centrum handlowego w Fort Worth w Teksasie. Nie było żadnych świadków uprowadzenia, ale następnego dnia mąż Rachel otrzymał list, który oznajmiał, że dziewczyny udały się na tydzień do Houston. Po sledźwie okazało się, że zaginiona kobieta nie miała nic wspólnego z tą wiadomością. Żadnej z trzech kobiet po zniknięciu więcej nie widziano.

18. Zniknięcie Nicole Betterson

Zniknięcie Nicole Betterson

Nicole miała zaledwie 2 lata, kiedy jej matka zginęła w wypadku samochodowym. Wkrótce ojciec dziewczynki Jarrett Betterson zaczął współżycie z kobietą o imieniu Barbara. Po jakimś czasie para z dziewczynką dokądś przeprowadziła się, nic nie mówiąc o tym nikomu z bliskich i przyjaciół. Jarrett i Barbara znaleźli się prawie za 20 lat w Vegas, ale Nicole z nimi nie było. Pod naciskiem policji mężczyzna obiecał opowiedzieć o losie córki. Ale do wyznania nie doszło – para popełniła samobójstwo tuż przed świętami Bożego Narodzenia w rocznicę zaginięcia Nicole.

19. Morderstwo Latrisii White

Morderstwo Latrisii White

38-letnia Latrisia obchodziła Boże Narodzenie ze swoim chłopakiem Lee i jego 9-letnim synem Chance'em. Tego samego wieczoru po raz ostatni kontaktowała się z rodziną i przyjaciółmi. White była znaleziona martwa – kobieta została zabita w wyniku sześciu celnych strzałów w jej łóżku. Lee i Chance przy tym w domu nie było. W morderstwie Latrisii został oskarżony Lee Walkerhagen, ale ani jego, ani jego dziecka policja nie znalazła. Oni zaginęli. Po pewnym czasie śledczy znaleźli porzucony samochód podejrzanego, a wkrótce do dziadka Lee dzwonił nieznany chłopak o głosie podobnym do Chance’ego i prosił o pomoc. Ale sprawa stoi w martwym punkcie do dziś.

20. Śmierć Debbie Wolf

Śmierć Debbie Wolf

Debbie była pielęgniarką i zniknęła ze swojego domu w Faitville po powrocie z pracy 25 grudnia 1985 roku. Po dokładnym przeszukaniu pobliskich terenów rodzice zwrócili się do policji. Ale policjanci powiedzieli, że zaczną śledztwo dopiero po upływie trzech dni po zniknięciu. Ostatecznie poszukiwania rozpoczęły się dopiero pięć dni później. Same śledztwo zrodziło wiele pytań. Policja kategorycznie nie chciała szukać Debbie w jeziorze za domem. Wtedy Wolfowie musieli zatrudnić prywatnych nurków. Jak się okazało, nie na próżno. Ciało Debbie leżało w beczce na dnie. I choć policja scharakteryzowała to zdarzenie, jako "przypadkowe utonięcie", rodzice są pewni, że to morderstwo.

21. Waszyngtońscy mordercy

las

14 sierpnia 1985 roku turyści znaleźli ciało Stephena Harkinsa w okolicy Taleleik. W tym samym roku 12 grudnia Mike Remer z dziewczyną Dianą i córką Crystal udał się w tę miejscowość, aby znaleźć choinkę na święta. Wkrótce dziewczynka była znaleziona błąkającą się samotnie po lesie. Wszystko, co mogła powiedzieć przerażona dziewczynka: "Mama na drzewach". Za dwa miesiące szczątki Diany były znalezione w głębi lasu niedaleko od samochodu Remera. Mike'a oskarżono o wszystkie morderstwa, ale zarzuty zostały zniesione – w 2011-m odnaleziono czaszkę mężczyzny. A to oznacza tylko jedno: prawdziwy morderca jest wciąż na wolności.

22. Dzieci Sodderów

pali

Dom George'a i Jenny Sodderów spłonął w Wigilię Bożego Narodzenia w 1945-m. W kamienicy mieszkało 9 z 10 dzieci rodziny, i tylko czworgu z nich udało się uciec z ognia. Betty, Maurice, Marca, Louis i Jenny są uważane za zmarłych. Ale rodzice nie wierzą w to, ponieważ szczątków dzieci nie było znaleziono. Nawet decyzja koronera nie zmusiła rodziców do uwierzenia w śmierć dzieci. Do końca życia wierzyli, że ich dzieci zostały po prostu porwane, pożar był tylko przykrywką.

23. "Wizyta świętego Mikołaja"

Wizyta świętego Mikołaja

To dzieło znane jest także pod tytułem "Wizyta świętego Mikołaja". Napisał je Klemens Moore, chociaż niektórzy krytycy literaccy są przekonani, że autorstwo należy do Henry'ego Livingstone'a Jr. Kto tak naprawdę napisał znane na całym świecie wersy, to kolejna świąteczna tajemnica.

24. Incydent w Randlesham

wrota

W 1980 roku w dzielnicy lasu w pobliżu Randlesham było widziano kilka dziwnych świateł na niebie. Świadkowie są pewni, że to było UFO. Światełka schodziły do lasu z nieba. Po raz pierwszy zdarzyło się to 26 grudnia. Początkowo policja myślała, że jest to rozbity samolot, ale kiedy oddział zaczął się zbliżać, obiekt "uciekł" w głąb lasu.

25. Śmierć rodziny Lawsonów

rodina

Na Boże Narodzenie 1929 roku głowa rodziny rolnik Charlie Lawson zastrzelił z dubeltówki swoją żonę i sześcioro dzieci, a potem strzelił sobie w głowę. Motywy mężczyzny pozostają nieznane. Być może frustracja była spowodowana problemami w pracy. Być może chodziło o związek między Charlie i jego najstarszą córką Marią, która mogła zajść w ciążę. Szczęście dopisało tylko starszemu synowi Lawsonów – tego dnia Artur pojechał do miasta i dzięki temu przeżył.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty