25 ekscytujących tajemnic, które ukrywa Trójkąt Bermudzki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę dzieje się w Trójkącie Bermudzkim? Spróbujmy razem dowiedzieć się o tym więcej. Tym bardziej, że mamy kilka faktów o tym miejscu, które na pewno warto poznać.

1. Z powodu złej sławy i wielu tragicznych historii z nim związanych Trójkąt Bermudzki jest również nazywany Diabelskim Trójkątem.

Trójkąt Bermudzki

2. Krzysztof Kolumb jako pierwszy z badaczy zauważył dziwne zjawiska, zdarzające się w tym miejscu.

statek

Pewnego wieczoru, w swoim dzienniku zapisał, jak widział spadającą do wody kulę ognia. Nikt się nie dowie, co to było. Ale bardzo prawdopodobne jest, że Kolumb miał szczęście zobaczyć meteoryt.

3. Kolumb też zauważył, że w rejonie Trójkąta Bermudzkiego bardzo dziwnie zachowują się kompasy.

czas

Brzmi mistycznie, ale w rzeczywistości odczyty przyrządów mogą się zmieniać dlatego, że to miejsce jest jednym z dwóch na płanecie, gdzie się północ prawdziwa i magnetyczną wyrównują.

4. Uważa się, że szekspirowska sztuka "Burza" poświęcona jest właśnie Trójkątowi Bermudzkiemu.

strasznie

I takie plotki podsycają złowrogą sławę tego złowieszczego miejsca, potwierdzając jego "burzliwy charakter".

5. Niektórzy piloci są przekonani, że przelatując nad Diabelskim Trójkątem, tracą orientację w czasie.

zegar

Czy tak się naprawdę dzieje, nie wiadomo, ale na pewno nasuwa myśl o czasowych pętlach i portalach.

6. Trójkąt Bermudzki nie przyciągał do siebie publicznej uwagi do 1918 roku.

morze

Plotki poszły po tym, jak tu zatonął statek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych "Cyklop" z trzema setkami pasażerów na pokładzie. Ze statku nie otrzymano ani jednego sygnału "SOS", a wraku nie udało się znaleźć. O tej tragedii prezydent Woodrow Wilson powiedział:

"Tylko Bóg i morze wiedzą, co się stało z tym wielkim statkiem".

7. W 1941 zniknęły również dwa siostrzane statki "Cyklopa", poruszające się tą samą trasą.

ocean

8. Przypadek z pięcioma bombowcami morskimi potwierdził jedynie smutną sławę Trójkąta Bermudzkiego.

samolot

To stało się w 1945-m. Bombowce wystartowały na misję, ale wkrótce z powodu wadliwego kompasu zgubiły kurs. Nie mogły znaleźć właściwego kursu i rozbiły się po zużyciu całego paliwa.

9. Pojęcie "TrójkątA Bermudzkiego" pojawiło się dopiero w 1964 roku.

papier

Tak miejsce wiele katastrof nazwał Vincent Gaddis w swoim artykule dla jednego z magazynów. Po tym wielu naukowców próbowało zrozumieć fenomen trójkąta. W tym, co się tu dzieje, obarczano i kosmitów, i potwory morskie, i pole grawitacyjne. Ale w końcu zdecydowano, że wyjaśnić katastrofy w Trójkącie Bermudzkim tak samo trudno, jak zrozumieć, dlaczego w Arizonie zdarza się tyle wypadków.

10. Trójkąt Bermudzki znajduje się między Wyspami Bermudzkimi, Miami, Puerto Rico.

miejsce

11. Kilka razy w wodach w pobliżu trójkąta zauważono opuszczone statki.

wyspa

Ale większość z nich nie udało się zidentyfikować. Nieznany też pozostaje los załóg i pasażerów tych statków.

12. W roku 1945 na poszukiwania zaginionych marynarzy w rejon Trójkąta Bermudzkiego został wysłany samolot poszukiwawczo-ratowniczy.

niebo

Ale wkrótce po wylocie samolot też zniknął z 13-ciu członkami załogi na pokładzie. Po szeroko zakrojonej operacji wyszukiwania przedstawiciele marynarki wojennej w rozpaczy stwierdzili, że sytuacja wygląda tak, jakby samolot odleciał gdzieś na Marsa.

13. Ale w rzeczywistości nie wszystko jest tak straszne, jak pisze prasa.

burza

Tak, tu dużo znika śrókow transportu i ludzi, ale liczba katastrof i wypadków nie przekracza oczekiwań statystycznych. Jednak nie wolno zapominać o regularnych tropikalnych burzach – typowym dla tych szerokościach geograficznych zjawisku – przecież warunki pogodowe tu nie najbardziej przyjazne.

14. Jak i naukowcy, przedstawiciele Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych i wiodących agencji ubezpieczeniowych nie widzą w obszarze Trójkąta Bermudzkiego większego niebezpieczeństwa, niż w jakiejkolwiek innej części oceanu.

badanie

15. Najprawdopodobniej odbywające się tu wypadki były spowodowane przez bardziej "ziemskie" czynniki: burze, riffy, silny prąd Golfsztromu, silne pola magnetyczne, uszkodzenia środków transportowych.

ziemia

16. Jedna z najbardziej szalonych wersji przyczyn częstych katastrof są spływające pęcherzyki metanu zasysające statki.

podwodą

17. Utratę wraków zatopionych tu statków można wytłumaczyć tym, że ich zabiera Golfsztrom.

storm

18. Istnieje teoria o tym, że różne środki transportowe zaciąga pod wodę wcześniej zatopiony w Trójkącie Bermudzkim statek kosmiczny.

ciekawo

19. Popularna jest również taka teoria naukowa: Trójkąt Bermudzki jest jednym z 12 tak zwanych lejów wirowych rozmieszczonych na całej Ziemi na podobnych szerokościach geograficznych.

karta

Jeśli wierzyć naukowcom, w takich lejach często zdarzają się różne wypadki, słabo poddające się wyjaśnieniu.

20. W 2013 roku Światowy Fundusz Przyrody nazwał 10 najbardziej niebezpiecznych szlaków żeglugowych na świecie. Ale, o dziwo, Trójkąt Bermudzki na tej liście się nie znalazł.

morski

21. Wielu naukowców twierdzi, że głównym sekretem Trójkąta Bermudzkiego jest pragnienie prasy, aby zarobić na kolejnej mistyfikacji.

gazety

Dlatego media regularnie rozpowszechniają plotki o tym "złowrogim miejscu".

22. W 1955 m w okolicy Diabelskiego Trójkąta znaleziono jacht, który przetrwał trzy silne huragany.

jacht

Statek był cały, ale załogi na nim nie było. I gdzie ona jest, nikt nie wie.

23. Trójkąt Bermudzki nie wyda się tak straszny, jeśli zapoznać się ze statystykami Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych. Według najnowszych, liczba zaginionych statków jest znikoma w porównaniu do całkowitej liczby statków kursujących tą drogą.

słonce

24. Psychologowie uważają, że fenomen Trójkąta Bermudzkiego jest niczym innym jak autosugestią.

ból

Po prostu ludzie nastawiają siebie na to, że katastrofy tu są normalnym zjawiskiem. I gdy otrzymują informację o zdarzeniu – nawet zupełnie nie tajemniczym – ich wiara w mistyfikację się umacnia.

25. Ile incydentów tu się zdarza w rzeczywistości? Do tej pory co roku w Trójkącie Bermudzkim nadal znika około 20 jachtów i 4 samolotów.

bon
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty