25 faktów na temat ludzi z rudymi włosami

Wraz z nadejściem jesieni nie tylko liście zmieniają swój kolor na żółty, czerwony i pomarańczowy, ale również wszyscy posiadacze rudych włosów obchodzą Święto Rudych.

Istnieje wiele mitów, przesądów i stereotypów, dotyczących ludzi z rudymi włosami. Jednak dziś mamy dla Ciebie tylko najciekawsze fakty o naturalnych rudzielcach.

1. Rozejrzyj się! Czy wokół ciebie jest dużo ludzi o naturalnych rudych włosach? Jeśli znasz przynajmniej jednego rudzielca, to masz szczęście, ponieważ ludzie o rudych włosach stanowią 1-2% światowej populacji, czyli 20 osób na tysiąc!

rude

2. Okazuje się, że za 100 lat ludzie z rudymi włosami mogą całkowicie zniknąć. Jednak rudy gen przetrwa!

ruda

3. Pierwszym rudowłosym człowiekiem na Ziemi był książę Iddon, na którego podczas odkrycia Atlantydy padły jaskrawo-czerwone promienie słońca, w wyniku czego na jego twarzy pojawiły się piegi, a włosy przybrały rudą barwę. Piękna legenda, którą możemy traktować jako niezwykły fakt!

rudy

4. Naukowcy uważają, że mutacja genów, która odpowiada za rudy kolor włosów, po raz pierwszy miała miejsce ok. 20-40 tys. lat temu. W 1995 roku profesor Jonathan Rees odkrył, że za rudy kolor włosów odpowiada mutacja chromosomu 16 ("ginger gene")!

dzieci

5. Naturalne rude włosy bardzo trudno jest przefarbować, ponieważ zawierają rekordową ilość pigmentów!

dziewczynka

6. Dobra wiadomość – rudzielcy siwieją inaczej niż wszyscy inni. Na początku ich włosy zmieniają się na blond, a później siwieją!

kobieta

7. Starożytni Grecy uważali, że rudowłosi po śmierci stają się wampirami!

historia

8. W Starożytnym Rzymie ludzie z rudym kolorem włosów byli najdroższymi niewolnikami!

włosy

9. W wieku XVI-XVII w Europie wiele kobiet zostało spalonych na stosie tylko dlatego, że miały rude włosy. Uważano, że rude dziewczyny są czarownicami!

wróżka

10. Na ciele rudowłosych piękności siniaki pojawiają się o wiele szybciej niż na ciele blondynek czy szatynek. Ale mają bardzo przyjemny naturalny zapach ciała.

ciało

11. Jeszcze jeden interesujący fakt – rudzielce mimo swojej małej liczebności znacząco wpływali na bieg historii.

fakt

Znani ludzie z rudymi włosami: cesarz rzymski Neron, Afrodyta, Helena Trojańska, Elżbieta I, Galileusz, Napoleon Bonaparte, Winston Churchill i genialni artyści!

12. Tycjan (Tiziano Vecelli) namalował tak wiele rudowłosych postaci, iż jego imieniem nazwano jeden z odcieni tego koloru!

Tiziano Vecelli

13. Szatana często przedstawiano z rudymi włosami!

komiks

14. Ewa na jednym z fresków namalowanych przez Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej "Wygnanie z raju" przed popełnieniem grzechu pierworodnego miała ciemne i jasne włosy, jednak po spożyciu owocu z zakazanego drzewa malarz przedstawia ją z rudymi włosami!

raj

15. Rudowłose kobiety to prawdziwe bestie w łóżku! Są one najbardziej aktywne – zostało to naukowo udowodnione przez niemieckiego seksuologa, dr. Wernera Habermela z Hamburga!

seks

16. 41% kobiet z rudymi włosami doświadcza orgazmu, jeśli natomiast chodzi o blondynki, ta liczba wynosi 36%.

seksualnie

17. Jeśli kobieta chce się przefarbować na rudo, to oznacza, że ona jest niezadowolona z życia i w taki sposób chce zmienić go na lepsze.

cienie

18. Ciemne lub jasne włosy mogą przybrać rudą barwę, co jest objawem niedoboru białka w organizmie podczas głodówek.

dziecko

19. Rude włosy są najgrubsze ze wszystkich, dlatego rudzielcy zawsze mają bujną czuprynę. Dla porównania: blondynka ma około 140 tysięcy włosów, a ruda tylko 90 tysięcy.

marzenie

20. Rudzielcy zazwyczaj są mańkutami.

warkocz

21. Gingerphobia to strach przed rudymi ludźmi.

fryzura

22. Najwięcej rudowłosych jest w Szkocji – około 13% populacji, a w Irlandii co 10 osoba ma rude włosy.

ludzie

23. Choroba Parkinsona zdarza się dwa razy częściej u osób z rudymi włosami.

ręka

24. Ale rudzielcy rzadziej odwiedzają dentystę.

wesoła

25. Naturalny rudzielec o niebieskich oczach przynosi szczęście.

oczy
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty