25 faktów o podróży w czasie, które mogą być prawdziwe

Chyba każdy chciałby mieć możliwość podróżowania w czasie, aby naprawić coś w przeszłości lub zajrzeć w przyszłość. Szkoda tylko, że to niemożliwe. Czy możliwe?

Jeśli wierzyć opowieściom z tej kolekcji, a one wydają się bardzo realistyczne – niektórym ludziom udało się oszukać prawa fizyki i logiki i zrobić skok w czasie i przestrzeni.

1. Rudolf Fenz

Rudolf Fenz

W 1951 roku w Nowym Jorku był widziany mężczyzna w stroju typowym dla XIX wieku, który szczerze się dziwił na widok jeżdżących po mieście samochodów. Jak się później okazało, to ten sam mężczyzna, który w 1876 roku zaginął bez wieści. "Przynależność" nieznajomego do minionego wieku potwierdzała również zawartość jego kieszeni. Ale nawet to nie przekonało niektórych naukowców, którzy uważają, że historia Rudolfa Fenza – jest niczym więcej niż legendą.

2. Chronowizor

Chronowizor

W jednej ze swoich książek Francois Brun – francuski ksiądz – opowiadał o tym, że jego kolega Ernetti Pellegrino, który jednocześnie był naukowcem, opracował rodzaj urządzenie, które pozwala mu widzieć w czasie i przestrzeni. Podobne oświadczenia narobiły dużo hałasu, ale oficjalnych potwierdzeń istnienia chronowizora do tego czasu się nie pojawiło.

3. Ettore Majorana

Ettore Majorana

27 marca 1938 roku włoski uczony Ettore Majorana zniknął na swojej łodzi na wodach pomiędzy Palermo i Neapolu. Zniknięcie stało się sensacją. Majorany poszukały wszystkie instancje, ale nawet śladu naukowca nie udało się znaleźć. Dopiero w 1955-m w Argentynie znaleziono człowieka, jak dwie krople wody podobnego do Ettore. Analiza zdjęcia dwóch mężczyzn potwierdziła wysokie prawdopodobieństwo tego, że na nich przedstawiony jest ten sam człowiek. A ponieważ po prawie dwudziestu latach Majerana praktycznie się nie zmienił, niektórzy twierdzą, że on po prostu wymyślił wehikuł czasu i podróżował z jego pomocą.

4. Nicolas Cage

Nicolas Cage

Przypuszczalnie to zdjęcie Nicolasa Cage'a z przeszłości" powstało w roku 1870. Choć nikt nie wie na pewno, kto jest przedstawiony na zdjęciu, na serwisie eBay zostało sprzedane za milion dolarów.

5. Charlotte Moberly i Eleanor Jourdain

Charlotte Moberly

W 1911 roku para tych angielskich naukowców i pisarek opublikowała książkę "Przygoda" pod pseudonimem Elizabeth Morison i Francis Lamont. Kobiety twierdzili, że udało im się wrócić do przeszłości, a także opowiadały o swoim spotkaniu z duchem Marii Antoniny. Lektura, trzeba powiedzieć, wyszła nie zbyt przekonująca i wywołała wiele kontrowersji.

6. Hakan Nordqvist

Hakan Nordqvist

Szwed Hakan Nordqvist opublikował wideo na YouTube, w którym rzekomo spotkał samego siebie z przyszłości. Autor zapewniał, że trafił do 2042 roku, dzięki szafce pod zlewem, gdzie znajdował się portal – facety znalazł go, gdy wziął się naprawiać rury. Jednak, jak można było się później dowiedzieć, ten film był niczym więcej niż reklamą pewnej firmy ubezpieczeniowej.

7. "Eksperyment Filadelfijski"

Eksperyment Filadelfijski

Projekt Tęcza, względnie Eksperyment Filadelfijski – nazwa tajnego eksperymentu naukowego, rzekomo przeprowadzonego przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych w czasach II wojny światowej, w trakcie którego niszczyciel "Eldridge" cofnął w czasie o 10 sekund i dzięki temu stał się niewidzialny dla radarów. Niestety, wielu ekspertów uważa tę historię za zwykłą fikcją.

8. Billy Meier

Billy Meier

Szwajcar Meyer twierdzi, że komunikował się z kosmitami. Ostatnie rzekomo porwali go i wrócili do przeszłości, gdzie zrobił kilka zdjęć dinozaurów, które niestety nie przekonały krytyków do prawdziwości historii Billy.

9. Irański podróżnik w czasie

Irański podróżnik w czasie

W 2003-m irańska agencja informacyjna „Fars" podała wiadomość o tym, że 27-letniemu naukowcu udało się stworzyć wehikuł czasu, za pomocą którego ludzie mogli widzieć przyszłość. Ale już po kilku dniach nastąpiło obalenie tej niesamowitej historii.

10. Andrew Carlsson

Andrew Carlsson

W styczniu 2003 roku Andrew Carlsson został aresztowany pod zarzutem machinacji finansowych. Popełnił 126 bardzo ryzykownych transakcji i wszystkie one okazały się skuteczne. Jego kapitał początkowy wynosił zaledwie 800 dolarów. Po dokonaniu transakcji dobrobyt Carlsson wzrósł do 350 milionów. Później w raportach twierdził, że po prostu był kiedyś w przyszłości i nawet wiedział, gdzie ukrywał się Osama ben Laden.

11. "Mężczyzna podający list kobiecie w holu domu"

Mężczyzna

Tak nazywał się obraz, który podziwiał Tim Cook, będąc w Rijksmuseum w Amsterdamie. Czy to zbieg okoliczności, że list, przedstawiony na płótnie wygląda bardzo podobnie do iPhone'a? Podobieństwo zaskoczyło również Cooka, który mówi, że zawsze znał datę wynalezienia smartfona od Apple, ale teraz zaczął wątpić w swoją wiedzę ...

12. Podróże Chaplina w czasie

Podróże Chaplina

W 2010 roku reżyser George Clark opublikował w internecie wideo kolekcję odcinków z filmów Charliego Chaplina. W pewnym momencie na ekranie pojawia się kobieta, która rozmawia przez telefon komórkowy. Przynajmniej jej postawa mocno na to wskazuje. Ale ponieważ chodzi o kadry nakręcone w 1928 roku, wielu krytyków, sceptyców i naukowców doszlo do wniosku, że najprawdopodobniej bohaterka filmu po prostu trzyma w ręku aparat słuchowy lub poprawia włosy.

13. "Fort Apache"

Fort Apache

Film powstał w 1948 roku. Podczas podróży w dyliżansie bohater aktora Henry Fonda, aby wyznaczyć trasę, wyciągnął coś, co przypominało z wyglądu iPhone'a. Ten przedmiot wywołał u widzów spore zamieszanie – skąd w filmie z 48-go roku pojawił się nowoczesny gadżet. Ale eksperci pośpiesznie uspokoili wszystkich i zapewnili, że Fond po prostu trzyma w ręku notatnik.

14. Eugene Helton

Eugene Helton

Dość ekscentryczny mężczyzna, który nazywa siebie FonHeltonem i pokazuje się na zdjęciach z różnych okresów historii. Jego zdaniem dowodzi to jego zdolności do podróżowania w czasie. Ale nie warto zapominać, że Eugene czasami nazywa siebie wampirem i okresowo prosi NASA o współrzędne "floty kosmicznej".

15. Pudełko do płyty CD-ROM

CD ROM

Na obrazie z XIX w. w rękach niektórzy ludzie zobaczyli pudełko do płyty cd-rom. A naprawdę jest bardzo podobne!

16. Projekt Montauk

Projekt Montauk

To jeszcze jeden z eksperymentów Sił Powietrznych USA, związany z podróżowaniem w czasie, który jak również "Eksperyment Filadelfijski" naukowcy poważnie nie traktują.

17. Mike Tyson vs. Peter Mac Neely

Mike Tyson

Na zawodach 1995 roku na trybunach był zauważony człowiek, który trzyma obiekt bardzo podobny do smartfona. Zdjęcie "niezidentyfikowanego obiektu" stało się przedmiotem gorących dyskusji, ale ostatecznie dyskutanci doszli do wniosku, że był to po prostu stary aparat cyfrowy.

18. Pracownica fabryki DuPont

DuPont

W tłumie robotników opuszczających fabrykę po dniu pracy, w oczy rzuca się jedna kobieta, która, wydaje się, mówi przez telefon komórkowy. Pewna pani twierdząca, że jest ona wnuczką kobiety na zdjęciu, potwierdziła, że jej krewna faktycznie testowała nowy bezprzewodowy aparat.

19. John Titor

John Titor

Od 2000 roku do 2001 r. w internecie było głośno o użytkowniku Johnie Titorze, który zapewniał, że przybył z przyszłości – z 2036 roku – z wojskową misją. "Mesjasz" zapewniał, że w 2008 roku Stany Zjednoczone będą zniszczone w czasie wojny domowej, a następnie – w 2015-m – świat zostanie poddany atakowi nuklearnemu. Po tym, jak jego przepowiednie się nie spełniły, John Titor zniknął z pola widzenia i więcej przepowiedni nie robił.

20. Film o obronie cywilnej z lat 50-tych

Film

W wideo na tablicy wraz ze słowami "Z", "Nie", "Ostrzeżenie" jest napisane "Gra 2 Gigantów 9 Rangers 0". Fani futbolu amerykańskiego szybko zrozumieli, że to jest prawdziwy wynik drugiej gry World series 2010 roku, w której spotkały się "Giganci" i "Rangers".

21. Andrew Basiago i William Stillings

Andrew Basiago

W 2004 roku amerykański prawnik Basiago oświadczył, podobno był częścią eksperymentów dotyczących podróży w czasie, które rząd przeprowadzał w latach 70-tych. Jeśli wierzyć Andrew, on był na wojnie secesyjnej, a nawet odwiedził Mars. Wkrótce słowa Basiago potwierdziło jeszcze kilka osób, wśród których był także William Stillings. Wszyscy oni twierdzili, że także brali udział w eksperymentach, w trakcie których Stany Zjednoczone wysłały na tajną bazę na Marsie około 100 tysięcy osób, z których udało się przetrwać tylko 7 tysięcy.

22. Tim Jones

Tim Jones

Na początku lat 2000-ch człowiek, który nazywał się Tim Jones, wysyłał e-maile, w których prosił adresatów o "generator deformacji wymiarowych". W końcu okazało się, że to sztuczki spamera Roberta Jaya Todino, który naprawdę wierzy, że jest w stanie podróżować w czasie.

23. Człowiek z przyszłości na otwarciu mostu

Człowiek z przyszłości

Otrzymał przydomek "hipster podróżujący w czasie". Zauważony na zdjęciu z otwarcia mostu w Kolumbii Brytyjskiej w 1941 roku. Mężczyzna został spostrzeżony, bo ma na sobie t-shirt z nadrukiem, ciemne okulary i trzyma w ręku aparat fotograficzny, którego w tamtych czasach jeszcze nie istniało. Ale sceptycy, oczywiście, twierdzą, że on nie jest podróżnikiem w czasie, a wszystkie rzeczy powodujące wątpliwości łatwo można było kupić w wielu sklepach już w 1941 roku.

24. John Travolta

John Travolta

Okazuje się, że Nicolas Cage jest nie jedynym aktorem podróżującym w czasie. John Travolta, na przykład, też był w przeszłości. W 1860 roku. Zdjęcia "aktora" też zostały wystawiony na sprzedaż na eBay. Ale to, że sprzedawca prosi o zdjęcie tylko 50 tysięcy dolarów – trochę dziwne.

25. Nieznany podróżnik w czasie

Nieznany

Zgodnie z teorią względności, szybki ruch mocno spowalnia upływ czasu. Oznacza to, że jeśli polecieć w Kosmos z prędkością zbliżoną do prędkości światła, w końcu na Ziemię można wrócić za około 100 lat. To znaczy, że w zasadzie, podróże w przyszłość, z fizycznego punktu widzenia, są możliwe. Ale to, jak wrócić do przeszłości, nauka nie wie. I nawet jeśli komuś udało się złamać czasoprzestrzeń, nie dowiemy się wyniku eksperymentu – wysłanie wiadomości będzie problematyczne!

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty