25 fascynujących zegarków, które pokazują nie tylko czas

Zegarek pokazuje status materialny właściciela, jego gust i styl życia. Jednak są takie akcesoria, które pokazują nie tylko status materialny człowieka, ale również jego świat wewnętrzny.

Kiedyś człowiek miał przed sobą trudne zadanie: stworzyć mechanizm, który by pokazywał dokładny czas swojemu właścicielowi. Dziś już się przyzwyczailiśmy do luksusu dokładnego czasu. On synchronizuje się na naszych zegarkach przy pomocy internetu z zegarem atomowym, więc zawsze znamy aktualną godzinę. Istnieje alternatywa tego luksusu – oryginalność. W niniejszym artykule fascynujące zegarki.

1. Naręczne planetarium w postaci układu słonecznego

Naręczne planetarium

Jeśli uwielbiasz planetarium, jednak brakuje ci czasu, aby go odwiedzać, do twojej dyspozycji zegarek planetarium. Jest nie tylko ładny, ale również przychyla nam trochę nieba. Patrząc na niego, rozumiesz, że wszechświat jest nieskończony i nigdzie nie musisz się śpieszyć.

2. Kulkowy naręczny zegarek Abacus от Erich Lacher Watch Factory

Abacus

Indeksy, wskazówki w tym zegarku zastępuje kulka, która wolno się porusza wewnątrz tarczy. Aby dowiedzieć się, która jest godzina musisz zgiąć rękę, aby przybrała pozycję poziomą. W tym momencie wbudowany magnes przyciąga kulkę do otworu, który odpowiada aktualnej godzinie na indeksach.

3. Naręczny zegarek z czaszkami

z czaszkami

Takiego typu zegarek na pewno się spodoba bikerom. Możesz przez jakiś czas snuć refleksje na temat życia, dopóki obracają się koła zębate w oczodołach na czaszce.

4. Naręczny minimalistyczny zegarek OZO Watch od Anton Repponen

OZO Watch

Minimalistyczny zegarek od projektanta z Nowego Jorku Antona Repponena. Koncepcja tego zegarka została wyróżniona na konkursie pomysłów Red Dot Award. Minuty i godziny znajdują się na dwóch oddzielnych tarczach wewnątrz podstawowej. Dane odczytuje znak klepsydry pośrodku.

5. Naręczny "stopiony" zegarek upamiętniający Salvadora Dali

stopiony

Zegarek został stworzony na podstawie słynnego obrazu Salvadora Dali "Trwałość pamięci" (znany również pod niewłaściwymi nazwami "Miękkie zegary" lub "Cieknące zegary"). To nie jest nowy pomysł, jednak są dosyć oryginalny.

6. Naręczny zegarek "Dookoła świata"

Dookoła świata

Minimalistyczny zegarek z tarczą bez oznaczeń pomoże ci się nie pogubić w czasie, przypomni, kiedy masz urlop i pokaże czas w różnych częściach świata. Wskazówki zegarka wykonane są w postaci różnych znanych zabytków światowych.

7. Naręczny zegarek boombox

boombox

Ten zegarek jest przesiąknięty atmosferą lat 90 XX wieku. Jednak będą mogli go docenić tylko ci, kto pamięta jak wyglądają kasety magnetofonowe.

8. Naręczny zegarek fatalisty

zegarek fatalisty

"Memento mori" - przypomina zegarek swojemu właścicielowi. Być może to niezły sposób, aby nauczyć się doceniać życie i podejmować słuszne decyzje.

9. Naręczny zegarek "Sekunda szczęścia"

Sekunda szczęścia

Twórcy tego zegarka uważają, że człowiek niewiele potrzebuje do szczęścia. Na przykład, zegarka z oczami, źrenice, których pokazują czas: jedna – minuty, druga – godziny.

10. MB&F Thunderbolt Watch

Thunderbolt

Elegancki, naręczny zegarek od Maksymiliana Bussera inspirowany był silnikiem amerykańskich samolotów. Przypomina model odrzutowca z dwoma silnikami, w których znajdują się zegary i wskaźniki - jeden odliczający godziny i minuty, zaś drugi pokazujący zapas energii urządzenia. Dosyć niezwykłe rozwiązanie.

11. Zegarek o wartości 500 000$.

zegarek

Najbardziej niezwykły zegarek na świecie, dzięki jaskrawemu designowi i tarczy. Na nim odtworzono scenę karmienia piskląt modraszki zwyczajnej w gnieździe. Jednak najciekawsze widzisz wtedy, gdy zaczyna bić gong. Pejzaż uruchamia się i przed sobą widzisz niedużą wystawę. Na tylnym tle zobaczysz prawdziwy wodospad. Przez przeźroczyste szkło dekla widać młoteczki, które uruchamiają gong. Szwajcarska firma wykonała jedynie 18 takich egzemplarzy.

12. UR-110 Torpedo Watch

Urwerk

Ta marka jest znana z tego, że nie wykorzystuje wskazówek. Kostka pokazuje czas, a położenie kostki w stosunku do skali – minuty.

13. Zegarek dla automobilisty

dla automobilisty

Najlepsze rozwiązanie dla tych, kto większość swego czasu spędza w samochodzie. Podobnie jak w zegarkach w Mercedes, tarcza zegarka ze wskazówkami umieszczona jest w taki sposób, aby można było sprawdzić godzinę, nie zabierając ręki z kierownicy.

14. Jaskrawy i fascynujący zegarek

fascynujący

Na tym niezwykłym zegarku kręcą się nie wskazówki, a dyski z oznaczeniami. Wszystko jest proste – sekundy, minuty, godziny. Okienko po prawej stronie u dołu pokazuje, jaka jest pora dnia (dzień czy noc), a jeśli mówić dokładnie – pierwsza czy druga połowa doby.

15. Piracki zegarek

Piracki zegarek

Twórcy zegarka Bi-Axial Black Pearl połączyli w nim dwa trendy –piracki i steampunk.

16. Lakoniczny zegarek

Lakoniczny

Ten zegarek jest bardzo lakoniczny. Można byłoby przykryć mechanizm i zabrać oznaczenia.

17. Devon Works Tread 1 Watch

Devon Works

Najdziwniejszy i przy tym bardzo dynamiczny zegarek został stworzony przez konstruktorów samolotów. Opatentowany system mechanizmu, który porusza paski wskazujące godziny, minuty i sekundy w sposób, jaki ciężko byłoby sobie wyobrazić.

18. Zegarek Nuvati

Nuvati

To pierwszy na świecie zegarek, który zawiera prawdziwe księżycowe kamienie i kamienie z Marsu w połączeniu z 70 diamentami, które wolno się poruszają wewnątrz tarczy.

Producent zapewnia, że kamienie są prawdziwe. Pokonały dużą odległość przez kosmiczną przestrzeń, aby dotrzeć do Ziemi.

19. Zegarek LED 720 p

LED

Futurystyczny zegarek LED 720 p potrafi znacznie więcej, niż tylko wyświetlać godzinę. Oprócz tego zegarek robi zdjęcia, nagrywa dźwięk i filmy. Gadżet ma 4 GB pamięci na zapisywanie zdjęć i nagrań oraz łączy się z zewnętrznymi urządzeniami przez port USB 1.1

20. Zegarek dla tych, którzy wiecznie się spóźniają… ale dobrze im z tym

dobrze im z tym

Kwarcowy zegarek dla tych, którzy wiecznie się spóźniają… ale dobrze im z tym wykonany jest w stylu vintage (ten styl woli raczej młodzież). Jeszcze jest nazywany zegarkiem zakochanych albo "szczęśliwi (zakochani) czasu nie liczą".

21. Zegarek świerszcz

świerszcz

Projektant Ori Takemura stworzył zegarek, w którym umieścił świerszczów zamiast wskazówek. To wygląda dosyć ładnie, ale czasami trudno jest się połapać, która godzina.

22. Zegarek Past Present Future

Past Present Future

Ten uniwersalny zegarek na rękę to prosty i intrygujący projekt. Minimalistyczna tarcza została tu wyposażona w trzy napisy: past, present, future. Jeśli się obudziłeś – to jest już przeszłość, wychodzisz z domu w czasie teraźniejszym, a idziesz w kierunku przyszłości. Większość elementów metalowych wykonano ze stali nierdzewnej.

23. Zegarek GRO

GRO

Trzy kolory, które się poruszają i dwie kropki zamiast wskazówek – szczególność tego zegarka.

24. Zegarek dla fanów Króla Artura

dla fanów Króla Artura

Roger Dubiuis przygotował limitowany w ilości 88 egzemplarzy zegarek z cyferblatem przedstawiającym Okrągły Stół wraz z 12 jego rycerzami. Emaliowaną tarczę przedstawiająca okrągły stół z zamku w Winchester otaczają ręcznie wykonane, złote figurki dwunastu rycerzy, każdy z mieczem wyciągniętym w kierunku środka. Pasek ze skóry krokodyla ze złotym zapięciem.

25. Zegarek Nava

Nava

Po pierwszym spojrzeniu na zegarek Nava Ora Unica, trudno jest określić, w jaki sposób wyznaczyć czas. Jednak wszystko jest dosyć proste. Pasek, który znajduje się bliżej środka, pokazuje godzinę, a pasek bliżej brzegu, minuty. Bardzo pomysłowo.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty