25 filmów z zaskakującym zakończeniem

Przedstawiamy do Twojej dyspozycji listę filmów, które trzymają w napięciu do ostatniej chwili.

Wśród milionów filmów z nudnym zakończeniem, które da się przewidzieć, są prawdziwe arcydzieła, które nie mają nic wspólnego ze standardowymi scenariuszami.

Siedem

Siedem

Dosyć okrutny thriller kryminalny o zabójcy-psychopacie, który zabija swoje ofiary za to, że popełniają grzechy śmiertelne. Zanim doszło do nagrania filmu, bossowie wymagali, aby nieco zostało zmienione zakończenie. Nie wiadomo w jakiej postaci oglądalibyśmy film, jeśliby nie decydujące zdanie Brada Pitta: odmówił brania udziału w nagrywaniu filmu, jeśli zostanie zmienione zakończenie.

Fight Club (Podziemny Krąg)

Fight Club

Yuppie, który zapadł na chroniczną bezsenność i ma dość nudnego życia, pewnego razu poznaje tajemniczego Tylera Dyrdena, który zarabia na życie handlując mydłem ze zboczoną filozofią. W końcu filmu na wszystkich czeka nieoczekiwane odkrycie, które może doprowadzić do nieprzewidzianych wydarzeń.

Harry Angel

Serce anioła

Prywatny detektyw Harold Angel na zlecenie bogatego arystokraty powinien odnaleźć jego dłużnika. Skuszony wizją dobrego zarobku, Harold podejmuje się zadania. Jednak proste na pierwszy rzut oka staje się bardzo powikłane i z każdym dniem pojawiają się nowe nieboszczyki.

Wyspa tajemnic (Shutter island)

Wyspa tajemnic

Dwóch szeryfów federalnych wyruszają na jedną z wysp w stanie Massachusetts, aby się dowiedzieć w jaki sposób zniknęła jedna z pacjentek szpitala psychiatrycznego. Podczas przeprowadzenia śledztwa będą mieli do czynienia z kłamstwem, zbuntowanymi pacjentami szpitala dla chorych psychicznie, huraganem. Chcemy dodać, że zakończenie pobudza twoją wyobraźnię – będziesz miał o czym pogadać ze swoimi przyjaciółmi.

Mgła

Mgła

Dramatyczny horror w reżyserii Franca Darrabonta, który nagrał między innymi film „Skazani na Shawshank, oparty na opowiadaniu Stephena Kinga i różni się od oryginału jedynie zakończeniem. Nie będziemy do końca odsłaniać tajemnicy, powiemy jedynie, że reżyser był całkiem zadowolony z zakończenia filmu. I nawet powiedział, ze właśnie takie rozwiązanie powinno było być przewidziane w książce.

Autostopem przez galaktykę

Autostopem przez galaktykę

Jednego dnia nad Ziemią zjawiły się statki kosmiczne kosmitów i powiedziały, że Ziemia zostanie zniszczona, natomiast w jej miejscu pojawi się wspaniała autostrada międzygalaktyczna. Możesz się jednocześnie pośmiać, ale jednak są rzeczy, które zmuszają się zastanowić, ponieważ w każdym żarcie tkwi ziarenko prawdy. Natomiast w każdej prawdzie można odnaleźć odrobinę żartu.

Infiltracja

Infiltracja

Dwóch absolwentów szkoły policyjnej znajdują się po dwóch różnych stronach: jeden z nich – jest agentem mafii, który pracuje w policji, inny – młody agent przenika do szeregów mafii. Każdy chce odkryć tożsamość innego i zniszczyć wroga, natomiast podwójne życie zmienia świat wewnętrzny bohaterów.

Szósty zmysł

Szósty zmysł

Film o okropnym losie, z którym ma poradzić sobie mały chłopczyk w wieku 9 lat. Co może zrobić dziecko w tym wieku? Samodzielnie, nic. Jednak, gdy pomaga mu cudowny psycholog, który nie uważa go za psychicznie chorego jak inni – chłopakowi jest o wiele prościej pokonywać tę drogę ciernistą. Opowiada lekarzowi o wiele więcej aniżeli własnej matce, ufa mu. Oglądając film nie skupiaj się na tym, że czeka na ciebie zaskakujące zakończenie. To nie jest zbyt istotnym. Najgłówniejsze – to, co się odbywa z bohaterami, ich uczucia, rozwój wydarzeń.

Życie za życie

Życie za życie

Inteligentny człowiek, walczący o zniesienie kary śmierci profesor, zostaje zaaresztowany za zgwałcenie i zamordowanie swojej koleżanki.

Koneser (La Migiore Oferta) Najlepsza oferta

Najlepsza oferta

Podobnie jak wiele innych thrillerów awanturniczych, „Koneser” ma dosyć standardową fabułę. Widz zbytnio nie zastanawiając się może zrozumieć o co chodzi. Jednak „Koneser” w odróżnieniu od innych filmów w tym gatunku bardzo mistrzowsko zakręca fabułę, wprowadzając w błąd otaczających.

Prawo zemsty

Prawo zemsty

Ambitny prokurator pomaga uniknąć kary przestępcom. Natomiast mężczyzna, czyja żona i córka zostały zamordowane przez owych przestępców, decyduje zemścić się na prokuratorze i zabija go. Zostaje wsadzony do więzienia . Jednak on bez ogródek uprzedza: zanim nie zostanie naprawiony błąd w systemie sprawiedliwości, przez który ucierpiała jego rodzina, on będzie zabijać zza krat. Wydawałoby się, że te groźby są śmieszne, jednak ludzie rzeczywiście zaczynają umierać.

Prestiż

Prestiż

Akcja toczy się w przeszłym wieku, gdy w świecie panuje różnorodny mistycyzm, jednak w centrum uwagi – tricki. Robert i Alfred – są przyjaciółmi iluzjonistami, jednak niedługo stają się rywalami. Przeszkadzają jeden drugiemu, dowiadują się tajemnice – jednym słowem przyjaciele przekształcili się na wrogów. Film dla miłośników zaskakujących zakończeń.

Piękny umysł

Piękny umysł

Od popularności do grzesznych uczynków – wszystko to poznał na własnym doświadczeniu John Forbes Nash junior. Geniusz matematyczny, na początku swojej kariery przeprowadził tytaniczne badania dotyczące teorii gry, która dokonała rewelacyjnego przewrotu w tym rozdziale matematyki. Jednak w tym samym czasie Nash, który cieszył się ogromna popularnością wśród kobiet, otrzymuje potężny cios losu, który przewraca do góry nogami całe jego życie.

Inni

Inni

Inni-bardzo ciekawy film tego gatunku. Jest bardzo małą ilość takich filmów: nie ma żadnego action, seksu, mordowania. Pociąga widza czymś innym, a mianowicie – wspaniałymi scenami, zakończenie którego naprawdę zaskakuje. Dzięki dekoracjom i grze aktorów wcale nie odczuwasz, że oglądasz film – wydaje się, że wraz z aktorami poszukujesz prawdy.

Podejrzani

Podejrzani

Po ataku jednych złych chłopaków na jacht innych, wszyscy są zabici, pozostaje tylko jeden z nich. Więc tylko on może pomóc policjantowi odnaleźć sprawcę przestępstwa – mistycznego przestępcę Keysera Soze. Dla tych, kto jeszcze nie oglądał, wspaniała możliwość zagrać w detektywa.

Pętla czasu (Looper)

Pętla czasu

Bardzo powikłany film futurystyczny o przyszłości, w którym przestępcy nauczyli się przerzucać do przeszłości ludzi, którzy im przeszkadzają. Podobnie jak inne filmy o podróżach w przyszłość, posiada swoistą logikę, nad którą lepiej się nie zastanawiać – po prostu oglądaj i czerp zadowolenie.

Memento

Pamiętaj

Leonard Shelby jeździ drogim, eleganckim jaguarem, jednak mieszka w tanich hotelach. Jego cel życiowy – odnaleźć mordercę żony. Jego problem – rzadkie zaburzenie pamięci krótkotrwałej: pamięta wszystko co się działo przed zabójstwem, natomiast nie pamięta tego co się zdarzyło 15 minut temu. Jego towarzysz – aparat fotograficzny "Polaroid" i tatuaże na ciele.

Gra

Gra

Dynamiczne i nieoczekiwane rozwiązania w połączeniu ze swoistą atmosferą powodują to, że owy film jest ciekawym i jakościowym thrillerem. Zakończenie filmu można przewidzieć, pomimo tego oglądanie jest niemniej ciekawym. Również drogi, którymi reżyser prowadzi nas ku zakończeniu czasami są niespodziewane i bardzo niestandardowe.

Zabójczy numer (Lucky Number Slevin)

Zabójczy numer

Slevin jest pechowcem. Dom mu odebrali, dziewczyna odeszła. Jego przyjaciel Nick wyjeżdża z Nowego Jorku i proponuje mu, aby on zamieszkał w jego mieszkaniu. W tym samym czasie szef gangu przestępczego chce się zemścić na swoim byłym partnerze Rabby za morderstwo swego syna i „zamówić” jego syna.

Deja Vu

Deja Vu

Przyjemnie jest, gdy nazwa filmu odpowiada jego podstawowemu sensowi. Powstaje wrażenie, że człowieczeństwo porusza się do przodu, reżyser i scenarzysta bardziej dokładnie zastanawiają się nad realnością "wyścigu z czasem" lub "podróży w przyszłość i przeszłość". Jednym słowem wspaniały action z elementami fantastycznymi.

Vanilla Sky

Waniliowe niebo

Dziwne czasami jest życie – rozpoczyna się wszystko od zwykłego dnia, a kończy się w worku z lodem, natomiast w tym samym momencie umysł czerpie zadowolenie spoglądając na niebo waniliowe nad głową. Czyż spodziewał się na taki los? Jednak tak rzeczywiście jest, wszystko może się zmienić w jednym momencie pod wpływem jakiegoś drobiazgu.

Sekretne okno

Sekretne okno

"Johnny Depp" – oparty na opowiadaniu Stephena Kinga – słowa kluczowe, które muszą cie zachęcić do obejrzenia "Sekretnego okna" , odkładając wszystkie inne sprawy.

Klucz do koszmaru

Klucz do każdej drzwi

Wyobraź sobie, że masz klucz, który otwiera każde drzwi. Wydawałoby się, że uzyskujesz ogromne możliwości. Jednak czy nie będziesz się obawiać otworzyć każde drzwi?

Incepcja

Początek

Jeśli jesteś miłośnikiem spokojnego kina, to "Incepcja" nie dla ciebie, jeśli natomiast doceniasz prawdziwe kino, lubisz rozmyślać nad fabułą, chcesz dwie z połową godziny spędzić w niesamowitym napięciu, a po zakończeniu filmu jeszcze przynajmniej w ciągu pół godziny znajdować się w stanie niesamowitego podniesienia, to obowiązkowo musisz go obejrzeć.

Moon

Luna 2112

Umowa Sama wygasa: spędził trzy lata na Księżycu, pracując na stacji automatycznej, zajmującej się wydobyciem ciekłego gazu. Trzy lata samotności, jedyny towarzysz gadający robot GERTY, mogą zmienić każdego człowieka. Dwa tygodnie przed powrotem na Ziemię on spotyka się z facetem, który ma go zastąpić.

Jasna rzecz, że to nie wszystkie filmy z zaskakującym zakończeniem. Obowiązkowo dodawaj swoje ulubione filmy w komentarzach i obowiązkowo uzupełnimy niniejszą listę.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty