25 inspirujących historii ludzi sukcesu

Dość często w różnych źródłach mamy możliwość zapoznać się z historiami bogatych i sławnych ludzi, którzy są przykładem biznesmenów, których kariera potoczyła się zgodnie z powiedzeniem "od zera do milionera". W niniejszym zestawieniu 25 bogaczy wszech czasów.

Dziś każdy z nas ma możliwość zostać bogaczem. I całkiem odwrotnie, bogaci ludzie z łatwością mogą stracić swoją fortunę. Wierz, że wszystko się uda!

1. Amerykański przemysłowiec Andrew Carnegie

Carnegie

Będąc dzieckiem, Andrew dużo i ciężko pracował: 6 dniu w tygodniu po 12 godzin. Zarobione pieniądze chłopak zbierał, jednocześnie robiąc karierę. Zgromadzony majątek zainwestował we własny interes. Dzięki swojej pracowitości i wytrwałości został właścicielem koncernu Carnegie Steel Company, który łączył trzy największe stalownie Carnegie.

2. Miliarderka Oprah Winfrey

Winfrey

Matka Oprahy pracowała jako pokojówka. W wieku 14 lat Oprah urodziła syna, który zmarł niedługo po porodzie. Dzięki pracowitości i nieustępliwości udało jej się zbudować imperium medialne. Jej majątek jest wyceniany na 3 mld dolarów USA.

3. Prezes Petrobras Maria das Graças Silva Foster

Foster

Będąc dzieckiem, Maria segregowała i oddawała odpady do punktów selektywnych, zarabiając w taki sposób pieniądze na naukę. Maria das Graças Silva Foster to kobieta, która dzięki swojej pracowitości i wysiłkowi zrobiła oszałamiającą karierę w Brazylii. Została pierwszym w historii prezesem naftowego potenta Pertobras.

4. Sam Walton

Walton

Założyciel dwóch amerykańskich sieci sprzedaży detalicznej, Wal-Mart i Sam's Club. Zaczynał od jednego sklepu, w który zainwestował 30000 dolarów.

5. Chris Gardner

Gardner

Film "W pogoni za szczęściem" jest biografią Crisa Gardnera – milionera i maklera, którego droga do sukcesu nie była usłana różami. Zanim został milionerem, doświadczył nędzy i wielu przeciwności losu. Wie, czym jest bezdomność i głód. Jednak dzięki swojej pracowitości i nieustępliwości udało mu się osiągnąć ogromny sukces finansowy.

6. Historia sukcesu Ingvara Kamprada

Kamprada

Swój biznes w Szwecji rozpoczął już jako mały chłopiec. Z czasem udało mu się zgromadzić majątek, który zainwestował w stworzenie całej sieci sklepów IKEA.

7. Pisarka J.K. Rowling

Rowling

Dziś każdy z nas może z łatwością zarobić miliard dolarów. Wystarczy, że napiszesz serię powieści fantasy Harry Potter.

8. Komik Jim Carrey

Carrey

Droga do sukcesu tego aktora nie była usłana różami. Aktor porzucił szkołę, ciężko pracował i mieszkał z rodzicami w przyczepie. Dziś Jim Carrey jest jednym z najlepiej opłacalnych aktorów komediowych na świecie.

9. Sheldon Adelson – właściciel największej sieci kasyn w USA

Adelson

Jego majątek jest wyceniany na 25.2 mld USD. Będąc dzieckiem, mieszkał w jednym pokoju ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Mając 12 lat, zaczął pracować.

10. Kirk Kerkorian – ojciec Megakasyn

Kerkorian

Kirk urodził się w Armenii. Języka angielskiego uczył się na ulicach amerykańskich. Porzucił szkołę w wieku 14 lat. Zajmował 7. miejsce na liście najbogatszych Amerykanów.

11. John D. Rockefeller – najbogatszy człowiek w historii

Rockefeller

Jego ojciec był obwoźnym sprzedawcą, który przez całe życie kombinował jak zarobić pieniądze bez ciężkiej pracy fizycznej. Johny był drugim dzieckiem z szóstki dzieci. W wieku 16 lat Rockfeller znalazł swoją pierwszą pracę jako asystent księgowego. Jego pierwsze wynagrodzenie wyniosło 50 $. W 1870 roku Rockfeller założył spółkę naftową. John D. Rockefeller był pierwszym miliarderem na świecie.

12. Leonardo Del Vecchio

Vecchio

Matka nie była w stanie utrzymać pięciu synów i gdy Leonardo miał 7 lat, oddała go do sierocińca. Jako piętnastolatek rozpoczął praktyki w fabryce oprawek. Leonardo Del Vecchio jest największym producentem i dystrybutorem na światowym rynku optycznym.

13. Li Ka-shing

Ka shing

Li Ka-shing zajmuje 19. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie według Forbesa. Li Ka-shing rozpoczął pracę w wieku 14 lat, pomagając w utrzymaniu rodziny po śmierci ojca. W fabryce pracował po 16 godzin dziennie. Dzięki ciężkiej pracy udało mu się zbudować imperium biznesowe działające w obszarach handlu, usług finansowych, telekomunikacji, nieruchomości i energii elektrycznej.

14. Howard Schultz

Schultz

Ukończył komunikację na University of Northern Michigan. Pracował jako sprzedawca urządzeń biurowych w Xeroksie. Po odejściu z Xeroks podjął się pracy w Starbucks. Stworzył własną sieć barów kawowych Il Giornale. Później odkupił firmę Starbucks i przemianował kawiarnie Il Giornale na Starbucks. Dziś jego majątek jest wyceniany na 2 mld dolarów USA.

15. Ursula Burns

Burns

Dorastała w biednej i niebezpiecznej dzielnicy Manhattanu. Pracowała w pralni, aby mieć możliwość zapłacić za naukę w szkole. Dziś jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Zaczynała jako inżynier w Xeroksie.

16. John Paul DeJoria

DeJoria

Po tym, jak rodzice Johna się rozwiedli, rodzina zmagała się z problemami finansowymi. Będąc dzieckiem, John zaczął sprzedawać gazety. Po wyjściu z wojska pożyczył od kolegi pieniądze i zaczął produkować szampony. Dziś jego majątek jest szacowany na miliard dolarów.

17. Guy Laliberté

Laliberté

Guy Laliberté zaczynał jako wędrowny artysta. Później Laliberté stworzył swój cyrk Cirque du Soleil. Obecnie jego majątek jest wyceniany na 3 mld dolarów USA.

18. Do Won Chang

Chang

Do Won Chang od najmłodszych lat chwytał się różnych prac dorywczych. Później otworzył własny biznes odzieżowy. Dziś jego sieć sklepów Forever 21 znana jest na całym świecie, dzięki wysokiej jakości odzieży w przystępnej cenie.

19. George Soros

Soros

Studiując na London School of Economics, dorabiał jako kelner i dróżnik. Później podjął się pracy w jednym z banków londyńskich. Następnie z sukcesem zaczął inwestować w akcje i dorobił się majątku na inwestycjach giełdowych.

20. Zdeněk Bakala

Bakala

W wieku 19 lat, mając 50 dolarów w kieszeni, wyemigrował z Czech do Stanów Zjednoczonych. Studiując ekonomię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, chwytał się różnych prac dorywczych. Dziś majątek współwłaściciela koncernu NWR Resources jest szacowany na 3 mld dolarów.

21. Harold C. Simmons

Simmons

Harold Simmons dorastał w biednym miasteczku w stanie Teksas, w którym nie było ani prądu, ani wody. Dzięki swojej pracowitości i wytrwałości udało mu się osiągnąć sukces finansowy. Zaciągnął pożyczkę w banku i założył sieć aptek.

22. Richard Desmond

Desmond

Richarda wychowała matka. Porzucił szkołę i rozpoczął pracę w wieku 14 lat, pomagając w utrzymaniu rodziny. Dziś jego śmiało można nazwać magnatem prasowym. Richard Desmond jest właścicielem koncernu medialnego Northern & Shell.

23. Harry Wayne Huizenga

Huizenga

Ojciec Harry’ego nadużywał alkohol, często bił swoją żonę i dzieci. Harry zaczynał od inwestycji w branżę recyklingu odpadów. Harry Wayne Huizenga był jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi Ameryki.

24. Richard Branson

Brenson

Richard Branson nie był dobrym uczniem z powodu dysleksji. Nie zważając na to, udało mu się dorobić się majątku, wartego około 5 miliardów. Zajmuje 25. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie według Forbesa.

25. Roman Abramowicz

Abramowicz

Romana Abramowicza wychowała babcia i wujek. Zaczynał od produkcji zabawek. Dziś Roman Abramowicz jest jednym z najbogatszych ludzi świata.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty