25 kreatywnych wynalazków, o których nie miałeś pojęcia

We współczesnym świecie, w którym wydawałoby się, że już stworzono wszystko, co tylko można sobie wyobrazić, od czasu do czasu pojawiają się nowe wynalazki, które ułatwiają nam życie.

1. Kapcie z podświetleniem.

szklanka

Są bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli zostałeś na noc u swoich przyjaciół i słabo się orientujesz w mieszkaniu – pomagają się zorientować i nie przewrócić mebli.

2. Parasol z okienkiem

szklanka

Kształt wielokąta foremnego z jednej strony jest bardzo wygodny, ponieważ chroni przed deszczem nie tylko głowę, ale również plecy, z innej natomiast strony – jeśli parasol nie jest przeźroczysty, to będziesz mogła patrzeć tylko sobie pod nogi. Natomiast okienko w parasolu sprawia, że nie musimy już wychylać się spod naszego schronienia, żeby zorientować się, w którą stronę iść.

3. Podstawka pod telefon

szklanka

Dosyć często masz do czynienia z sytuacją, gdy w czasie ładowania telefonu nie mamy gdzie go położyć. Czasami kładziemy go na podłodze. Taka wspaniała podstawka pod telefon w mgnieniu oka rozwiązuje wszystkie problemy.

4. Ozdobne kształty form do hodowania owoców

szklanka

Pewien chiński sadownik hoduje takie boskie gruszki. W tym celu zamyka gruszki w formach Buddy, gdy one jeszcze na drzewie. Owoce rosnąc, przyjmują kształt foremki, dzięki czemu mają nietypowy wygląd.

5. Przeźroczysty toster

szklanka

Z takim urządzeniem zobaczysz stopień przygotowania tostu.

6. Wtyczka z dziurką

szklanka

Rzeczywiście bardzo wygodnie! Aby wyjąć wtyczkę z gniazdka, ciągniemy za kabel, a tego kategorycznie nie można robić. Jeśli chodzi o wtyczkę z dziurką – wszystko jest bardzo łatwe i proste!

7. Parasol dla psa

szklanka

Taki wynalazek docenią gospodarzy psów, którzy zmuszeni są wychodzić na spacer w czasie deszczu.

8. Zmotoryzowana walizka

szklanka

To jest walizka napędzana silnikiem, pozwalającym rozwinąć maksymalną prędkość do 20 km/h. Może pokonać do 60 km na pełnym naładowaniu baterii.

9. Drzwi do gry w ping-ponga

szklanka

Każdy człowiek, aby odpocząć od pracy umysłowej, musi nieco poćwiczyć. Ping-pong – wspaniała alternatywa, jednak stół zajmuje zbyt dużo miejsca, jednak jeśli masz takie wspaniale drzwi, możesz grać w ping-ponga, nie wychodząc z domu.

10. Przenośny toster

szklanka

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tostów, taki przenośny toster możesz zabierać ze sobą i jeść ulubione grzanki w dowolnym miejscu.

11. Buty z GPS-em

szklanka

Buty z lokalizatorem GPS były stworzone cztery lata temu przez brytyjską firmę Dominic Wilcox. Skórzane buty wyposażone są w mikroprocesor, mają wkomponowane diody LED, które wskazują kierunek ruchu. Przed wyjściem buty łączymy z komputerem, wyznaczamy na mapie miejsce przeznaczenia i wgrywamy trasę podróży.

12. Szklanka-kieliszek

szklanka

Ta szklanka dla tych, kto lubi popijać piwko czymś mocniejszym. Gdy piwo się kończy, szklankę odwracają i do specjalnej wnęki nalewają wódkę lub whisky.

13. Krajacz do arbuza

Krajacz do arbuza

Dzięki takiemu urządzeniu łatwo pokroisz melon i arbuz.

14. Cztery w jednym: łyżka-widelec-nóż-długopis

cztery

Taki gadżet można łatwo wykorzystać w filmie o James Bond: nakrywka długopisu łatwo przemienia się w różne sztućce.

15. Nóż do pizzy z widelcem

Nóż do pizzy

Jeśli wolisz nie smarować rąk i jeść pizzę widelcem, to taki nóż z widelcem bardzo ci się przyda.

16. Bezpieczna pamięć USB

Bezpieczna pamięć

Pamięć USB z zamkiem szyfrowym – wysoki poziom bezpieczeństwa.

17. Podstawka pod papier toaletowy i tablet

Podstawka pod papier

Jeszcze 10 lat temu w WC można było tylko czytać. Wraz z postępem technicznym można tam sobie pograć w różne gry, posłuchać muzyki, obejrzeć filmy.

18. Ramki narożne

ramki

Zazwyczaj narożniki w mieszkaniu to stracona powierzchnia, jednak dzięki ramkom narożnym w tych miejscach można umieścić obraz lub zdjęcia.

19. Przeźroczysty marker

marker

Wspaniała rzecz, w okienku widać, w jakim miejscu się zatrzymać.

20. Korkociąg elektryczny

Korkociąg

Ten stożek na podstawce, to niezwykły korkociąg do wina: musisz go naładować, założyć na butelkę i po kilku sekundach on łatwo otwiera butelkę.

21. Poduszka-struś

poduszka

"Poduszka-struś" właśnie tak się nazywa kompania, która produkuje poduszki, które dają możliwość pospać sobie w dowolnym miejscu.

22. Ekstremalna ścianka basenowa

basen

Każdy, kto przynajmniej jeden raz wspinał się na ściance wie, że najtrudniej jest się nie wspiąć, a złazić. Taką ściankę wspinaczkową można nazwać idealną: wspinasz się, a później skaczesz do wody.

23. Nóż do masła

masło

Dzięki takiemu nożowi weźmiesz tyle masła, ile potrzebujesz.

24. Super suwak, który zapinasz jedną ręką.

Super suwak

To jest bombowe!

25. Składane butelki

Składane butelki

Wykonane z sylikonu butelki posiadają harmonijkową konstrukcję, pozwalającą na ich błyskawiczne złożenie.

źródło:justsomething
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty