25 makabrycznych historii opowiedzianych przez lekarzy karetki

Pracownicy zespołów ratowniczych mają stalowe nerwy. Codzienne mają do czynienia z tragediami i trudnymi do przewidzenia sytuacjami. Muszą podejmować szybkie decyzje, ponieważ bezpośrednio od nich zależą życia ludzkie.

1. Wybite oko

oko

Lekarze czasami mają do czynienia z pacjentami chorymi psychicznie. Właśnie o jednym z takich opowiadał młody lekarz karetki. To była kobieta, która wyrządzała szkodę nie tylko innym, ale również sobie. W pewnym momencie wybiła sobie oko, które trzymało się jedynie na nerwach.

2. Dziwna wysypka

wysypka

Młody człowiek zgłosił się do szpitala z objawami przeziębienia. Być może wcale tego nie robił, jeśliby nie jakaś dziwna wysypka. Okazało się, że chłopak ma bakteryjne zapalenie opon mózgowych. Później u chorego pojawiło się krwawienie z oczu, zaczął gwałtownie tracić na wadze. Kiedy chłopka zmarł, jego ciało było podobne do gąbki przesiąkniętej krwią, miał fioletową opuchniętą twarz.

3. Taboret

taboret

Pewny mężczyzna zgłosił się do lekarza, ponieważ odczuwał bóle w okolicach odbytu. Powiedział, że nie może wcale siedzieć. Przypuszczał, że przyczyną dyskomfortu jest jakieś ciało obce. Lekarze po zbadaniu mężczyzny wykryli, że w odbycie jest kawałek taboretu. Okazało się, że mężczyzna się potknął, upadł na taboret i kawałek drewnianej nogi, utknął w odbycie. Pacjent poprosił, aby o tym wydarzeniu nie opowiadano jego żonie.

4. Człowiek zjadany żywcem

samochód

Na pogotowie zgłosił się 200-kilogramowy człowiek, którego ciało wydzielało bardzo nieprzyjemny zapach. Po zbadaniu okazało się, że na ciele mężczyzny są okropne strupy, zamieszkałe przez larwy. Rany były na tyle głębokie, że można było ujrzeć kość.

5. Nieprzyjemny zapach z ust

choroba

Pewny lekarz opowiedział o pacjencie, który zgłosił się do lekarza, ponieważ miał nieprzyjemny oddech. Pod językiem miał ropień. Lekarz postanowił naciąć go, jednak ropy w nim nie było. Natomiast lekarz wyciągnął kamień z gruczołu ślinowego o rozmiarze 23 mm. Rozmiar większości kamieni nie przekracza 10 mm.

6. Robak w odbycie

gad

Kobieta zgłosiła się na pogotowie z bólem w okolicy odbytu. Lekarz wyciągnął z odbytu kobiety dużego robaka. Po takich zabiegu jeden lekarz dostał wymiotów, a inny zemdlał.

7. Haczyk wędkarski w oku

oczy

Na pogotowie zgłosiła się dziewczyna, która miała haczyk wędkarski w oku. Okazało się, że dziewczyna stała za rybakiem, który zarzucał wędkę. Na szczęście haczyk zaczepił się za powiekę i lekarz szybko go wyciągnął.

8. Torbiel

palec

Pacjent miał na palcu duży torbiel o rozmiarze chupa chups. Kiedy lekarze nacięli torbiel, z niego wytrysnęła ropa.

9. Martwy kot

kot

Na pogotowie przyszedł mężczyzna, który powiedział, że 200-kilogramowa kobieta zemdlała na ulicy. Pacjentka została przewieziona do szpitala. Niestety miała problemy z sercem, więc niebawem zmarła. W trakcie przeprowadzenia sekcji zwłok, lekarze w jednej z fałd tłuszczu na jej ciele znaleźli martwego kota.

10. Zatrzymanie akcji serca

serce

Kobieta zmarła i masaż serca nie pomógł. Lekarze stwierdzili zgon, jednak w jakimś momencie kobieta zaczęła oddychać i chwyciła pielęgniarkę za rękę. Dopiero po tym, pacjentka zmarła.

11. Dziwny parking

poratunek

Pewnemu pacjentowi nie chciało się wychodzić z samochodu, ponieważ na dworze było bardzo zimno, dlatego postanowił wjechać samochodem prosto do szpitala.

12. Odcięta ręka

praca

Maszyna rolnicza odcięła mężczyźnie rękę. Kiedy zgłosił się do szpitala, lekarze nie uwierzyli, że coś takiego mu się przydarzyło, ponieważ zachowywał się bardzo spokojnie. Kiedy pacjent zdjął koc, który przykrywał ranę, lekarze ujrzeli odciętą rękę.

13. Ogrodzenie

zabor

Pewien lekarz pogotowia opowiadał o mężczyźnie, którego ciało przeszywała deska z ogrodzenia. Na szczęście mężczyźnie udało się przeżyć.

14. Nieodpowiedzialny diabetyk

cukryca

Pewna kobieta, która cierpiała na cukrzycę, wcale nie dbała o swoje zdrowie. Mimo regularnego leczenia ciągle miała podwyższony poziom cukru we krwi i zbędną wagę. Pewnego razu pielęgniarka, która przebierała pacjentkę, zauważyła, że z jej odzieży wypadło kilka skrzydełek kurczaka i ziarenka ryżu. Później się okazało, że syn po cichu przynosił do szpitala szkodliwy pokarm i chował go w fałdach tłuszczu na ciele swojej matki.

15. Dzikie psy

psy

Jeden z lekarzy opowiadał, że najokropniejsze, co widział w swoim życiu – to kobieta, pogryziona przez psy, która miała zmasakrowane ciało. Zgon stwierdzono na miejscu wypadku, jednak części ciała przewieziono do szpitala. Wygląda na to, że pies kobiety został zaatakowany przez dzikie psy, właścicielka chciała bronić swego pupila, jednak okazało się, że nie ma wystarczająco sił, by to zrobić.

16. Pacjent z demencją

okno

Do makabrycznego przypadku doszło na oddziale szpitalnym, w którym przebywali pacjenci cierpiący na demencję. Pewna staruszka, pacjentka oddziału, podeszła do pielęgniarki i wskazując na okno, powiedziała: "Widzisz te dzieci? Czyż one nie są piękne? " Oczywiście tam nikogo nie było, jednak personel udawał, że również widzi je. Później staruszka dodała: "Nie chciałam zabijać swoje dzieci ".

17. Usta

usta

Pewna pacjentka ciągle przygryzała usta. Pewnego dnia lekarze byli zmuszeni przepłukać jej żołądek, bo wraz ze skórką z ust połknęła samochodowy płyn chłodzący.

18. Alkoholik

puszki

Do szpitala przewieziono nieprzytomnego mężczyznę. Na początku wszyscy myśleli, że facet jest pijany, jednak później się okazała, że wlał do puszek po piwie nawóz ciekły, a później przez przypadek wypił go. Niestety mężczyzna zmarł.

19. Wyskoczył z okna

siedzi

Pielęgniarka wpisywała coś do karty leczenia, aż nagle jedna z pacjentek wykrzyknęła: "Pani to widziała?" Oczywiście, że pielęgniarka nic nie widziała. Wtedy kobieta powiedziała: "Człowiek przed chwilą wyskoczył z okna ". W tym dniu w szpitalu nie zanotowano żadnego wypadku.

20. Śmiech

łóżko

Student medycyny poznał chłopaka, który studiował chemię i zażywał narkotyki. Nigdy z nikim nie rozmawiał, a jeśli ktoś do niego coś mówił, on jedynie się śmiał. Miał bardzo przerażający śmiech.

21. Dziecko chore psychicznie

chłopczyk

Matka zgłosiła się do szpitala ze swoim 7-letnim synem, który zachowywał się w bardzo dziwny sposób. Groził, że ją zabije. Kobieta powiedziała, że znalazła pod poduszką swego dziecka noże. Wtedy też zrozumiała, skąd na podwórku pojawiają się zwłoki zwierząt. W przechodni dziecko zachowywało się dosyć dziwnie i rozmawiało w taki sposób, niby doskonale wiedziało, co oczekują usłyszeć od niego dorośli.

22. Tajemniczy przypadek

zęby

Rodzice zabrali dziecko do dentysty, uprzedziwszy, że dziecko po raz pierwszy jest z wizytą u lekarza. Kiedy lekarz zrobił rentgen, okazało się, że prawie w każdym zębie chłopczyka była plomba. Rodzice nie mogli wytłumaczyć, co się dzieje.

23. Kamienie w nerkach

kamienie

Lekarz wojskowy badał pacjenta, które miał kamienie w nerkach. Mężczyzna bardzo cierpiał z powodu bólu, więc postanowił wsadzić sobie do moczowodu szklaną rurkę, ale ona się stłukła.

24. Końcówka do strzały

strzały

Dziewczynka narzekała na ból ramienia. Ponieważ pojawił się po tym, jak bawiła się z bratem, lekarze pomyśleli, że być może doznała jakichś niegroźnych obrażeń. Jednak okazała się, że w ramieniu pacjentki utknęła końcówka do strzały.

25. Owady

jejki

Do szpitala psychiatrycznego przywieziono kobietę, która miała zaklejone taśmą uszy, usta, miała opatrunki na rękach. Okazało się, że kobiecie się wydawało, że po niej łażą jakieś makabryczne owady, dużo owadów, więc bała się, że wejdą jej do uszu lub ust.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty