25 mało znanych i ciekawych faktów o krwi

Czy znasz swoją grupę krwi? Jeśli nie, warto byś to sprawdził. Wiele bowiem mówi o twoim zdrowiu. O tym, na jakie choroby jesteś podatny, jakie składniki odżywcze przyswajasz lepiej, a jakie produkty spożywcze ci nie służą.

Jeśli masz kogoś na oku i chcesz dowiedzieć się, czy macie szansę na zbudowanie trwałej i szczęśliwej relacji, zapytaj o to, jaka krew płynie w jego/jej żyłach.

1. Jeżeli masz grupę krwi A, to bardzo prawdopodobne, że posiadasz wyższy poziom kortyzolu. Kortyzol to hormon, który pozwala skutecznie zwalczać stres.

krew

2. Komary kochają ludzi z grupą krwi 0. Jeżeli masz tę grupę krwi, to jesteś dwukrotnie bardziej narażony na ich amory.

komar

3. Z kolei komary niespecjalnie przepadają za osobnikami z grupą krwi A.

druga

4. Osoby z grupą krwi 0 są mniej podatne na zarażenie się śmiertelną formą malarii. Z kolei osoby z grupą krwi A częściej zapadają na śpiączkę i umierają.

temperatura

5. Badania uczonych pokazały, że osoby z grupą krwi AB mają więcej szans na to, że wystąpią u nich w podeszłym wieku problemy z pamięcią, które z kolei prowadzą do demencji.

stara

6. Osoby z grupą krwi A mają większe szanse, żeby uzależnić się od alkoholu.

człowiek

7. Gustaf Edgren z uniwersytetu Karolinska w Szwecji opublikował swoją pracę, w której udowadnia, że osoby z grupą krwi A mają większe szanse na zachorowanie na raka żołądka lub przewodu pokarmowego. Aby zapobiec nowotworom, należy zrezygnować z palenia, alkoholu i kontrolować wagę ciała.

wątroba

8. Twoja grupa krwi ma także wpływ na poziom ryzyka wystąpienia zawału serca. Osoby z grupą krwi inną niż 0 mają 60-80% więcej szans, że wystąpi u nich zakrzep krwi.

lekarz

9. Grupa krwi determinuje także proporcje oraz profil bakterii jelitowych.

bakterie

10. Grupa krwi B charakteryzuje się posiadaniem aż do 50 tysięcy razy więcej odmian bakterii przyjaznych (probiotyków) niż inne grupy.

pomóc

11. Istnieją badania, które implikują, że grupa krwi ma także wpływ na osobowość człowieka. Osoby z grupą krwi B są pełne pasji, kreatywne, silne, ale także i samolubne i nieodpowiedzialne. Na te badania nie ma jednakże żadnych naukowych dowodów.

badania

12. Doktor Peter J. D'Adamo opracował dietę bazującą na grupie krwi, np. osoby z grupą krwi 0 powinny jeść chude mięso i owoce morza, a ograniczyć spożywanie produktów mlecznych i glutenu.

mięso

13. Jeżeli masz grupę krwi 0, to znaczy, że jesteś uniwersalnym dawcą krwi, a twoja krew może zostać przekazana wszystkim osobom, bez względu na ich grupę krwi.

donory

14. Jeżeli masz grupę krwi AB+, to znaczy, że jesteś uniwersalnym dawcą osocza, czyli twoje osocze może zostać przekazane wszystkim osobom, bez względu na ich grupę krwi.

krew 2

15. Jeżeli masz grupę krwi B, to musisz spożywać więcej warzyw i owoców – winogron, śliwek, ananasów etc.

warzywa

16. Osoby z grupą krwi 0 są ambitne, niezależne. Nie brakuje im jednak wad. Te najczęstsze to arogancja, próżność, skłonność do zazdrości czy bezwzględność.

kobieta

17. Jeżeli masz grupę krwi 0, to istnieje bardzo duża szansa, że będziesz cierpiał z powodu wrzodów żołądka. Wszystko dzięki bakterii Helicobacter pylori.

Helicobacter pylori

18. Z kolei dobra wiadomość dla posiadaczy krwi 0 jest taka, że mają mniej szans na zachorowanie na raka trzustki.

trzustka

19. Jeśli chodzi o ludzi z grupą krwi A, zaleca im się głównie dietę wegetariańską: brokuły, marchew, kapusta, ananasy, wiśnie, chleb, makaron.

owoce

20. Grupa krwi determinuje również przebieg ciąży. Jeżeli matka jest RH-, a płód RH+, to ta rozbieżność może być niebezpieczna, ponieważ system immunologiczny matki będzie wytwarzał przeciwciała przeciwko RH+.

brzuch

21. Osoby z grupą AB – to osoby towarzyskie i uczuciowe, ale jednocześnie opanowane i spokojne. Są zrównoważone i skoncentrowane, nie brakuje im natomiast charyzmy. Nie brakuje im jednak wad – bywają krytyczni, egocentryczni, nieodpowiedzialni

facet

22. Tylko 1% osób na świecie ma grupę krwi AB+.

jeden

23 . Najpopularniejszą grupą krwi wśród ludzi jest 0+. Na drugim miejscu znajduje się grupa A+.

ludzie

24. Ze względu na częstość występowania najbardziej poszukiwani są dawcy krwi 0+ oraz dawcy z "minusowymi" grupami krwi, ponieważ jest ich stosunkowo najmniej.

znak

25. Grupa krwi A jest mniej odporna na zakażenie malarią i ospą.

choroby
źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty