25 nagłych i dziwnych zgonów

Śmierć... Jedno tylko słowo to wywołuje smutek i strach. Jej ani przewidzieć, ani uniknąć się nie da. Gdzieś w głębi duszy prawie każdy człowiek już dawno wymyślił dla siebie idealny plan śmierci.

Jedni chcą odejść z tego świata spokojnie we śnie, a ktoś inny widzi pewną romantykę w śmierci od kuli.

Ale są takie sposoby i przyczyny śmierci, które przerażają wszystkich. Bo są zbyt dziwne i dość absurdalne.

1. Śmierć z powodu biegunki

biegunka

Arius, prezbiter Kościoła Aleksandryjskiego, zmarł w wyniku nagłego ataku biegunki, który zakończył się krwotokiem i wypadaniem jelita grubego.

2. Śmierć na narcyzm

miło

Poeta Li Bai umarł, wychylając się z łodzi, aby pocałować własne odbicie w wodzie. Dość "romantyczny" przypadek, prawda?

3. Pyszna śmierć

smaczna

Przed śmiercią szwedzki król Adolf Fryderyk, który cierpiał na problemy z trawieniem, najadł się ikry, kiszonej kapusty, wędzonych śledzi, homarów, pochłonął 14 porcji deseru i popił to wszystko szampanem.

4. Rozpalona śmierć

król

Krążą plotki, że brytyjski król Edward II zmarł po tym, jak w jego odbyt trafił rozpalony żelazny trzon.

5. Ostrożnie z życzeniami

życzenia

Rewolucjonista James Otis-młodszy całe życie opowiadał znajomym, że chce umrzeć w wyniku wyładowania pioruna i w 1783 roku jego "marzenie" się spełniło.

6. Przypadek z życia

wypadek

Broniąc podejrzanego o morderstwo, kongresmen Valladigam oświadczył, że ofiara mogła się postrzelić, wyciągając pistolet. Próbując odtworzyć scenę zdarzenia z, jak myślał, pustą bronią, Klemens zastrzelił się ... i wygrał sprawę pośmiertnie.

7. Mistyczna śmierć

mistyka

Grigorij Rasputin przeżył próby zatrucia, cztery postrzały i brutalne pobicie, a zmarł na hipotermię po tym, jak został wrzucony do zimnej rzeki.

8. Lepka sytuacja

historia

W 1919 roku 21 osób zmarło, a 150 zostało rannych w wyniku wybuchu cysterny z melasą.Melasa rozlała się po ulicach Bostonu i znosiła wszystko na swojej drodze.

9. Nie do śmiechu

śmiech

Śmiech przedłuża życie, ale nie zawsze. W 1975 roku Brytyjczyk Alex Mitchell śmiał się bez przerwy 25 minut i zmarł na niewydolność serca, którą spowodował brak tlenu.

10. Absurdalna śmierć

alkochol

W 1978 roku Kurt Hodel, który cierpiał na paranoję i odmówił jedzenia gotowanego nie przez żonę, zmarł z głodu. W tym czasie jego żona była w szpitalu.

11. Nieudany zabieg

ciasto

Tennessee Williams przyzwyczaił się do trzymania korku z fiolki kropli w ustach podczas zabiegu. Pewnego razu ten zwyczaj stał się dla niego fatalny w skutkach. Williams zmarł z powodu uduszenia, po tym jak przypadkowo połknął korek i zadławił się nim w 1983 roku.

12. Od losu nie uciekniesz

żzcie

Michael Anderson Goodwin został skazany na karę śmierci na krześle elektrycznym, ale karę udało się złagodzić do dożywocia. Niestety, w 1989-m więzień naprawiał telewizor w celi, siedząc na metalowej toalecie, i zginął porażony prądem.

13. Umrzeć, aby udowodnić niewinność

dom

W 1993-m 38-letni Harry Hoi postanowił udowodnić gościom centrum biurowego Toronto-Dominion, że panoramiczne okna w wieżowcu nie można złamać i stłuc. Mężczyzna rzucił się do okna...i wypadł razem z szybą (ona po prostu wyleciała z ramy), która jednak po uderzeniu o ziemię nie potłukła. W przeciwieństwie do biednego Harry'ego…

14. Ostatnie życzenie

strasznie

Armin Mayves zabił Bernda-Jurgena Brandesa, a następnie zjadł go. Przy czym zrobił to na jego własne życzenie, jak się okazało później.

15. Wypadek drogowy

szkło

Będąc nie zupełnie trzeźwą, Shante Mallard w 2001 roku potrąciła bezdomnego. 38-letni Gregory Biggs utknął w przedniej szybie, ale jego obrażenia nie były śmiertelne. Co prawda, mężczyzna w końcu jednak zmarł z powodu utraty krwi. Wszystko dlatego, że Shante po prostu zaparkowała auto w garażu, zamiast udzielić mu pierwszej pomocy.

16. Zatrzaśnięty

stres

Spór pijanego mężczyzny z żoną zakończył się fatalnie – kobieta zatrzasnęła składaną kanapę, na której on spał, i wyszła, a po powrocie znalazła małżonka uduszonego.

17. Zadługo

leki

28-letni rosjanin Siergiej Tuganow uprawiał seks przez 12 godzin i wygrał 4300$. Co prawda skorzystać z wygranej nie mógł – mężczyzna zmarł na atak serca, spowodowany przedawkowaniem "Viagrą".

18. Zabity przez własny wynalazek

rower

Właściciel firmy produkującej pojazdy Segway umarł, kiedy niechcący wyjechał na swoim wynalazku na klif i runął z niego.

19. Mądrość w głowie, a nie w brodzie

broda

Uciekając przed ogniem, posiadacz bardzo długiej brody Hans Steininger nadepnął na własną brodę, przewrócił się, złamał kark i umarł.

20. Nie zadzieraj ze śmiercią

joke

Dzielny Bobby Leach oszukiwał śmierć wiele razy, wykonując niebezpieczne akrobacje, a zmarł przez pomarańczową skórkę. Mężczyzna poślizgnął się i złamał nogę. Musiano amputować kończynę, konsekwencje samej operacji okazały się śmiertelne.

21. Krew tygrysa

tygrys

Zwiernik zoo w Singapurze popełnił samobójstwo w oryginalny sposób – wszedł do klatki tygrysów, rozdraźnił zwierzęta, i te rozerwały go.

22. Pogrzebany żywcem

rzeczy

Bracia Collier zbierali śmieci i pilnie strzegli swoich "skarbów". Aby nikt niczego nie ukradł, robili pułapki. W jedną z nich wpadł Langley, przedzierając się przez tunel do sparaliżowanego brata, i zginął. A Homer umarł z głodu. Wyniesienie góry śmieci i wydobycie ciała zajęło policji około 2-ch tygodni.

23. Trujący trofeum

szok

Viking Sigurd Potężny jechał na obóz z trofeum – odciętą głową wroga. Ona była przywiązana tak, że zęby ocierały się o nogę zwycięzcy. W ranę dostała się infekcja, która zabiła wojownika.

24. Ironia losu

help

Ratownicy na wodzie zorganizowali imprezę przy basenie na cześć zakończenia sezonu, który minął bez żadnego śmiertelnego wypadku. Po imprezie w basenie znaleziono topielca.

25. Ekstremalny protest

piła

Protestując przeciwko zburzeniu domu, David Fjall odciął sobie głowę piłą łańcuchową.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty