25 najbardziej absurdalnych rzeczy, które lunatycy robili we śnie

O istnieniu takiego zaburzenia psychicznego jak lunatyzm (somnambulizm) wiedzą niemal wszyscy. Ale co my wiemy na temat tego, co robią lunatycy? Istnieje przekonanie, że ludzie cierpiący na lunatyzm tylko chodzą w środku nocy po mieszkaniu.

Taka opinia powstała tylko dlatego, że z podobnymi przygodami badacze i naukowcy mają do czynienia najczęściej. Ale możliwości lunatyków do tego się nie ograniczają, i w stanie somnambulizmu oni mogą robić takie rzeczy, które... nigdy ci się nie śniły!

1. Supermoc

Supermoc

Doświadczony lunatyk opowiadał, że zazwyczaj w nocy idzie do kuchni, przygotowuje kanapki i wraca do łóżka. Ale pewnej nocy stało się nieoczekiwane – bohater historii gołymi rękoma oderwał przymocowane do ściany wezgłowie łóżka, uszkadzając przy tym nadgarstek.

2. E-maile

E-maile

44-letnia kobieta w środku nocy włączyła laptopa, otworzyła pocztę i zaczęła wysyłać e-maile. Wiadomości były dość dziwne, z błędami gramatycznymi, ale ich sens był bardzo jasny: "Przyjdźcie jutro, dobrze się zabawimy w tej dziurze. Kolacja i koktajle o 16:00. Weźcie ze sobą tylko wino i kawior. "

3. Posiłki z czasie snu

Posiłki

Po rozwodzie 51-letnia Mary zaczęła jeść we śnie pięć razy w tygodniu. Codziennie rano, budząc się, kobieta znajdowała w mieszkaniu puste opakowania, pestki owocowe, ogryzki, brudne talerze. Pewnego dnia Mary zorientowała się, że w nocy zjadła całą butelkę ketchupu. Najbardziej przykre jest to, że somnambulizm sprawia wiele kłopotów nie tylko bohaterce historii, ale także jej współlokatorowi, który często nie dolicza się swoich zapasów.

4. Lodówka

Lodówka

Nocne przygody czasami przynoszą korzyści. Pewna kobieta, na przykład, opowiedziała o tym, jak jej przyjaciółka w obłąkanym stanie zdemontowała i wyczyściła lodówkę.

5. Nocna pielęgniarka

pielęgniarka

Pielęgniarze też są podatni na somnambulizm. W 2003-m roku pielęgniarka z Denver wstała w środku nocy, w lekkiej koszuli nocnej usiadła za kierownicę, przejechała pewną odległość i znalazła się w nieprzyjemnej sytuacji. Kobieta postanowiła pójść do toalety na samym środku skrzyżowania. Przy wykonaniu takiej czynności zauważyli ją policjanci. Ale złapać kobietę nie było tak łatwo – pielęgniarka zachowywała się dość agresywnie. A później powiedziała, że nie pamięta czegoś takiego.

6. Skok z okna

okno

W Niemczech nastoletni lunatyk wyskoczył z okna czwartego piętra. Wylądował chłopak całkiem nieźle – nie tylko nie doznał kontuzji, ale nawet się nie obudził.

7. Rozwód

Rozwód

Dla rodziny muzułmańskiej somnambulizm miał tragiczny konieć. A było tak: mężczyzna, będąc w stanie nieprzytomnym, trzy razy powiedział "rozwód". Dowiedziawszy się o tym, starszyzna zmusiła parę, która szczęśliwie przeżyła 11 lat i nie zamierzała rozstawać się, spełnić życzenie głowy rodziny. W przeciwnym razie na nich czekał bojkot.

8. Gotowanie indyka

gotowanie

Pewien lunatyk obudził się przy kuchennym stole, na którym leżał gotowy indyk. Obok stał współlokator, którego o 3 w nocy obudził hałas. To, co się działo, nie zbyt mu się spodobało, bo indyk był sąsiedzki, ale on postanowił zostać z przyjacielem do końca i dopilnować, aby ten nie spalił mieszkania w procesie gotowania.

9. Dyrygowanie orkiestrą

muzyka

Miłośnik muzyki klasycznej Harry Rosenthal cierpiał na lunatyzm od dzieciństwa. Pewnego dnia żona przyłapała go na dyrygowaniu. Mężczyzna spał, wymachując rękami, jakby kierował orkiestrą, a nawet naśladował dźwięki różnych instrumentów muzycznych.

10. Nieznajoma

Nieznajoma

Inny lunatyk w nocy pozwolił nieznajomej wejść do domu. Nazajutrz kobieta zniknęła... razem z pieniędzmi i laptopem. Współlokatorzy byli oburzeni, a sprawca wypadku po prostu wzruszył ramionami, mówiąc: "Myślałem, że to wasza koleżanka".

11. Rodzinne oszczędności

Rodzinne oszczędności

W 9-letnim wieku dziewczyna, cierpiąca na lunatyzm, w środku nocy wyrzuciła z okna wszystkie rodzinne oszczędności. Dowiedziawszy się o tym, co się stało, ojciec, który, trzeba powiedzieć, był przyzwyczajony do nocnych przygód – mama dziewczyny też była lunatyczką – nie mógł skarcić córki. Wiedział doskonale, że wszystko działo się w nieświadomości, ale na przyszłość wyciągnął wniosek – pieniądze i klejnoty należy przechowywać w tajnym miejscu.

12. Przyrost masy ciała

waga

Po pierwszym roku studiów na uniwersytecie Kate Archibald zauważyła, że bardzo przytyła, ale jak to się stało, dziewczyna zrozumieć nie mogła. Tylko po obudzeniu się pewnego dnia pod górą opakowań czekolady, studentka uświadomiła sobie całą złożoność swojego położenia.

13. Olej

Olej

Kolejny przypadek nocnego obżartucha. Od swojego chłopaka dziewczyna dowiedziała się, że w nocy je masło z opakowaniem i majonez ze słoika. A popija to wszystko olejem roślinnym.

14. Kradzież

Kradzież

W Nowym Jorku policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę. On niepewnie trzymał się na nogach i wyraźnie nie wiedział, jak znalazł się na terytorium sąsiadów. Oczywiście, jak on w drodze z domu do miejsca zdarzenia pobił kilka auto i ukradł laptop z torbą i kijem golfowym, sprawca też nie pamiętał.

15. Zakupy

zakupy

Pewna kobieta w transie lunatycznym zamówiła w sklepie internetowym towary na 2980 dolarów. Nieco później zadzwonił konsultant z banku – niezwykle duża transakcja wydawała pracownikom instytucji finansowej podejrzana. Kobieta sama pomyślała, że to sprawka oszustów, ale potem, porównawszy różne fakty i znalazłszy jakieś nowe rzeczy w domu, zrozumiała – zakupy zrobiła ona sama w transie lunatycznym

16. Śmierć z zimna

zima

Czasami chodzenie we śnie ma tragiczne konsekwencje. 51-letni elektryk Timothy Bruggeman, na przykład, został znaleziony zamarzniętym w pobliżu swojego domu. Jak udało się ustalić, mężczyzna wstał we śnie i nic nie wiedząc, wyszedł na zewnątrz na 16-stopniowy mróz w cienkiej piżamie.

17. Aligatory

krokodyl

Lunatycy boją się samych siebie, bo nigdy nie wiedzą, jak daleko mogą się posunąć. Pewien mężczyzna obudził się po kolana w błocie i wodzie, otoczony aligatorami. Jednak miał szczęście – na jego wezwanie o pomoc przyszedł sąsiad i uratował go, ale tego mogło się nie zdarzyć...

18. Koszenie trawnika

trawa

Rebecca Armstrong pewnego dnia przyłapała męża na koszeniu trawnika. Mężczyzna był całkowicie nagi. Wszystko działo się o drugiej w nocy. Kiedy Rebecca rano o wszystkim opowiedziała mężowi, on pomyślał, że to żart. Tylko brud na nogach zmusił go uwierzyć w prawdziwość tego, co się wydarzyło.

19. Zabójstwo teściowej

auto

23-letni Kenneth Parks z Toronto cierpiał z powodu bezrobocia i uzależnienia od hazardu. Na tym tle jego skłonność do lunatyzmu zaczęła się aktywnie rozwijać. Pewnej nocy w 1987 roku w transie lunatycznym przejechał prawie 23 km do domu teścia, zabił swoją teściową i zaatakował jej małżonka. Potem Kenneth przyjechał na policję i powiedział: "Wygląda na to, że zabiłem kilka osób...".

20. Obraz

malunek

Li Hadwyn był pielęgniarzem dniem i artystą w nocy. Po obudzeniu nie pamiętał o tym, jak malował coś – tylko płótna z pracami wskazywały na jego życie nocne. Co więcej, dniem on nie umiał malować!

21. Zabójstwo żony

mlotek

Dean Sokell poważnie cierpiał na lunatyzm. Pewnego dnia, budząc się w nocy, zdał sobie sprawę, że zabija żonę młotkiem. Ale kiedy Dean zrozumiał, co się dzieje, zamiast się powstrzymać, tylko mocniej uderzył kobietę, żeby przestała krzyczeć.

22. Uwodzenie

sen

35-letni Alan Ball był pijany na sylwestrowej imprezie i położył się spać na kanapie. W pewnym momencie mężczyzna się obudził, wspiął się po schodach do pokoju małej dziewczynki, usiadł obok niej na łóżku i pocałował ją w usta. Oczywiście, potem mówił, że to wszystko było w stanie nieświadomym, ale nikt nie wierzył w wersję Alana. Jednak badania potwierdziły prawdziwość jego słów, a sąd wydał wyrok uniewinniający.

23. Wspinaczka po dźwigu

kran

15-letnia dziewczyna w stanie lunatyzmu wspięła się na 39-metrowy dźwig. Spokojnie spała na szczycie, dopóki przypadkowo zauważyli ją przechodnie. Do dziewczyny wspiął się strażak, ale bał się ją obudzić lub znieść. I żeby bezpiecznie ją opuścić na dół, postanowiono zawiadomić rodziców. Oni zadzwonili do córki na telefon komórkowy, ona się obudziła i bezpiecznie samodzielnie zeszła na dół.

24. Ojcobójstwo

wypadek

W 2003 roku Jules Lo przyznał się do tego, że w transie lunatycznym zabił swego 82-letniego ojca. Po przebudzeniu nic nie pamiętał o tym, co się stało. Odtwarzanie całej kolejności zdarzeń zajęło sporo czasu. Po uznaniu go chorym psychicznie Juliusz był oczyszczony z zarzutów.

25. Kontakty z nieznajomymi

sny

Był taki przypadek, kiedy zamężna Australijka nocami zdradzała swojemu mężowi z obcymi mężczyznami. To trwało kilka miesięcy. Rano kobieta nic nie pamiętała o swoich przygodach. Wstrzymać takie zachowanie pomogło tylko na specjalne leczenie.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty