25 najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie

W ciągu kilku minut można zapoznać się z najbardziej niebezpiecznymi zwierzętami na świecie.

Upewnisz się, że nie zawsze atrakcyjny wygląd, słodkie oczka i puszyste futerko świadczą o dobrej naturze bestii. Aby któregoś dnia fatalnie się nie pomylić, lepiej poznać swoich potencjalnych wrogów.

1. Skorpion

Skorpion

Jadowite skorpiony stają się przyczyną śmierci ludzi w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie w 75% przypadków. I jeśli zdrowi silni dorośli ludzie po ugryzieniu mogą odczuwać silny ból, ale są w stanie przetrwać, to dzieci po kontakcie ze skorpionem dostają gorączki, wpadają w śpiączkę i w większości przypadków giną na skutek obrzęku płuc.

2. Zafrykanizowana pszczoła

pszczoła

Pszczoły te pojawiły się w wyniku nieudanego eksperymentu jednego brazylijskiego pszczelarza. Próbował skrzyżować pszczół afrykańskich i europejskich. W rezultacie pojawiły się agresywne owady, które są w stanie całym rojem prześladować swoje ofiary. W naturze pojawiły się, uciekając przed swoim "stwórcą".

3. Nosorożec

Nosorożec

Nosorożce zabijają rzadko. Mają marny wzrok, ale jak tylko znajdziesz się w zasięgu widoczności, litości się nie spodziewaj. Chyba jeśli umiesz rozwijać prędkość biegnącego sprintera.

4. Stożkowaty ślimak

ślimak

Kropla jadu tego sympatycznego stworzenia jest w stanie zabić 20 osób. Czasami ślimaki nazywane są papierosowymi. Wszystko dlatego, że ofiara po ugryzieniu będzie miała czas tylko na wypalenie jednego papierosa. Jak tylko ostatni popiół zostanie strzępnięty, serce się zatrzyma. Lecz uratować ofiarę ślimaka nie uda się – antidotum nie istnieje.

5. Szkaradnica (ryba-kamień)

Szkaradnica

Szkaradnica maskuje się pod dno oceaniczne i potrafi długo czyhać na swoją ofiarę. Gdy tylko mała ryba odpłynie wystarczająco blisko, drapieżnik otworzy usta i połknie ofiarę. Wszystko to zajmie jej nie więcej, niż 0,015 sekund. Jeśli nagle szkaradnica spotka człowieka, ostatniemu to będzie w najlepszym wypadku kosztować nogi, w najgorszym – życia.

6. Żarłacz biały

rekin

Temu znanemu na całym świecie drapieżnikowi trudno jest określić definicję ofiary jadalnej i niejadalnej. Dlatego próbuje na ząb wszystko: boje, łodzie, deski surfingowe, ludzi. Lecz wbrew powszechnemu przekonaniu rekiny nie są kanibalami. Ludzie dla drapieżników są zbyt kościści, dlatego zazwyczaj po prostu swoim ludzkim ofiarom coś odgryzają i zostawiają ich ociekać krwią.

7. Czarna mamba

mamba

Jedno z najbardziej przerażających stworzeń na świecie. Niektórzy specjaliści nawet nazywają mamby uosobieniem śmierci. W Afryce o niej opowiada się mnóstwo legend. Wyróżnia się wąż szybkością i agresywnością. Czarna mamba atakuje nawet na tych, którzy jej nie prowokują.

8. Afrykański bawół

bawół

Nikomu nie udało się ich oswoić. Bawół ten jest nieprzewidywalny i bardzo niebezpieczny, za co go nazwano czarną śmiercią. Każdego roku z powodu ataków bawołów umiera więcej ludzi, niż od jakiegokolwiek innego dużego zwierzęcia na kontynencie.

9. Drzewołaz niebieski

Drzewołaz

To małe stworzonko ma wystarczająco dużo trucizny, aby zabić aż 20 tysięcy myszy. Oznacza to, że dwa mikrogramy trującej substancji mogą zatrzymać serce dużego zwierzęcia. Najstraszniejsze jest to, że trucizna znajduje się na powierzchni skóry żaby, więc nie można jej dotykać pod żadnym pozorem.

10. Niedźwiedź polarny

Niedźwiedź polarny

W przeciwieństwie do większości innych dużych drapieżników, ten miś zupełnie nie boi się człowieka. Nie ma wrogów w świecie przyrody. Jeśli trzeba, niedźwiedź polarny może zjeść nawet współbrata, nie mówiąc już o człowieku. Co prawda, te drapieżniki rzadko zabijają ludzi – po prostu nieczęsto występują w ich środowisku.

11. Kostkomeduzy

Kostkomeduzy

Zabijają więcej ludzi, niż rekiny i krokodyle razem wzięte. Dlatego kostkomeduzy są zaliczane do najbardziej trujących w oceanie. Jad ich jest tak silny, że aby uratować ich ofiarę, jednej sesji pośredniego masażu serca nie wystarczy.

12. Lew afrykański

lew

Ludzie nie są jego główną zdobyczą. Chociaż jest jeden przypadek w historii. Wtedy – w 1898 roku – lew ludojad w ciągu 9 miesięcy zabił 28 pracowników kolei w Kenii.

13. Dysfolid

Dysfolid

Zazwyczaj te węże są dość spokojne i na ludzi nie atakują. Ale czasami ich cierpliwość pęka. Po ugryzieniu dysfolida krzepnięcie krwi w ciele ofiary ulega zaburzeniu, i ona powoli umiera z powodu utraty krwi.

14. Rozdymka

Rozdymka

Rozdymki są trujące, ale w Japonii są uważane za przysmak. Ale gotować tę rybę trzeba bardzo ostrożnie. W przeciwnym razie jej trucizna paraliżuje przeponę, jak człowiek traci zdolność oddychania.

15. Hiena

Hiena

Dniem drapieżniki unikają ludzi, ale w nocy wszystko się zmienia. Hieny żywią dla ludzi osobliwe uczucia w ciągu całej historii ich istnienia. Ale szczególną "miłością" ścierwojady obdarzają ludzką rasę podczas wojen i epidemii.

16. Waran z Komodo

Waran

Są bardzo podobne do niedźwiedzi polarnych – takie same niewybredne i jedzą wszystko: od ptaków do ludzi. Czasami szczególnie głodne warany z Komodo wykopują nawet zwłoki z grobów. Są doskonałymi myśliwymi, które mogą niepostrzeżenie zbliżyć się do ofiary, tak samo cicho rzucić się jej do gardła i zostawić wykrwawić się na śmierć, aby potem spokojnie zjeść. Jak i niedźwiedzie, warany z Komodo rzadko zabijają ludzi, ponieważ rzadko spotykają ich.

17. Mucha Tse-Tse

Tse Tse

Mucha żywi się krwią ssaków i jest głównym nośnikiem afrykańskiej śpiączki. Co roku te owady zabijają około ćwierć miliona osób.

18. Lampart

Lampart

Wszystkie zwierzęta, raniąc się, słabną. Ale nie lamparty. Rany sprawiają, że stają coraz silniejsze i bardziej niebezpieczne. Jeśli oglądałeś "Discovery", to wiesz, że lamparty uwielbiają ukrywać swoją zdobycz. Nawet będąc ranne, mogą wciągnąć zwłoki złapanej antylopy do swojego legowiska na drzewie.

19. Efa pstra

Efa pstra

To najbardziej "zabójczy" wąż na świecie, bo "działa" w obszarach odległych od cywilizacji. Większość poszkodowanych nie może uzyskać pomocy fachowej, więc po prostu powoli się wykrwawia.

20. Wałęsak brazylijski

Wałęsak brazylijski

Jest to najbardziej niebezpieczny pająk, według Księgi rekordów Guinnessa. Ponieważ ten owad nigdy nie zatrzymuje się długo w jednym miejscu, często znajduje się w domach, samochodach, sklepach.

21. Ośmiornica Hapalochlaena

Ośmiornica Hapalochlaena

Rozmiar potwora nie przekracza wielkości piłki do golfa. Ale mały rozmiar nie powinien cię mylić. Wewnątrz "malucha" znajduje się imponująca ilość trucizny, której wystarczy, aby zabić 26 dorosłych ludzi. Antidotum na niego nie istnieje, organizm musi samodzielnie pokonać toksyny. Ale jest to możliwe tylko pod warunkiem stałego prowadzenia procedur związanych ze stymulacją serca.

22. Hipopotamy

Hipopotamy

Chociaż zwierzęta te są roślinożerne, w Afryce uważane za bardzo niebezpieczne. Hipopotamy mogą atakować bez ostrzeżenia nawet tych, którzy nie myśleli o ich prowokowaniu. Zwierzęta są tak silne, że mogą z łatwością zniszczyć auto.

23. Krokodyl różańcowy

Krokodyl

Żywi się wszystkim: od bizona do rekinów. Krokodyl atakuje swoją ofiarę wielkimi szczękami, po czym zaciąga ją do wody, aż ta najpierw dławi się, a potem drapieżnik po prostu rozgryza ją i po kawałkach zjada.

24. Słoń afrykański

Słoń afrykański

Słonie to największe zwierzęta na ziemi, które są w stanie stratować nawet nosorożca. Uważane są za spokojne zwierzęta. Ale niektóre z nich są agresywne. Naukowcy nie wykluczają tego, że istnieją słonie, które się mszczą.

25. Moskit

Moskit

Pomimo małego rozmiaru, szkody może wyrządzić bardzo wiele zarówno największym, jak i najmniejszym zwierzętom. Co roku komary infekują około 700 milionów osób, z których 2 – 3 mln osób umiera.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty