25 najbardziej utalentowanych dzieci w historii świata

Moje dziecko jest geniuszem? Pytanie, które przynajmniej jeden raz w życiu zadaje sobie każdy rodzic. Niestety, ale większość z nas z czasem uświadamia sobie, że jednak nasza pociecha nie jest wybitnie uzdolniona.

Dzieci w większości przypadków są inteligentne, bystre, zdolne. Są jednak takie, które wyróżniają się na tle swoich rówieśników. Zaskakują otoczenie swoimi wybitnymi zdolnościami i talentami. Na niniejszej liście znalazły się najwybitniejsze dzieci w historii świata.

1. Akiane Kramarik

Akiane Kramarik

Młoda malarka i poetka. W wieku 8 lat namalowała swój słynny obraz "Książę Pokoju" . W wieku 10 lat dziewczyna pojawiła się w The Oprah Winfrey Show.

2. Aelita Andre

Aelita Andre

Swój pierwszy obraz namalowała, mając zaledwie 9 miesięcy. Po raz pierwszy jej prace zostały zaprezentowane, gdy miała 22 miesiące.

3. Elisabeth Anisimow

Elisabeth Anisimow

Elisabeth Anisimow – cudowne dziecko, które ma talent we krwi. Utalentowana malarka od kilku lat sprzedaje swoje obrazy i podobno zarobiła już około 35 000 dolarów.

4. Carson Huey-You

Carson Huey You

Najmłodszy absolwent Teksańskiego Uniwersytetu Chrześcijańskiego. Gra na pianinie, biegle posługuje się językiem chińskim, interesuje się fizyką kwantową.

5. Rochelle Ballantyne

Rochelle Ballantyne

Rochelle Ballantyne jest cudownym dzieckiem szachowym. Będąc w 5 klasie, zajęła 4. miejsce w turnieju szachowym wśród dziewczynek. W wieku 17 lat uznana za jedną z najlepszych szachistek świata.

6. Adam Kirby

Adam Kirby

Chłopiec samodzielnie nauczył się korzystać z nocnika w wieku 18 miesięcy. Iloraz inteligencji Adama Kirby wynosi 141 punktów.

7. Wolfgang Amadeus Mozart

Wolfgang Amadeus Mozart

Każdy na pewno wie, kim jest Mozart. Kiedy miał 3 lata, zaczął uczyć się gry na klawesynie. W wieku 5 lat skomponował swój pierwszy utwór.

8. Juana Inés de la Cruz

Juana Inés de la Cruz

W wieku 8 lat Juana nauczyła się czytać i zaczęła pisać pierwsze utwory literackie o tematyce religijnej. W 1667 roku, kiedy miała 16 lat, wstąpiła do zakonu karmelitanek bosych.

9. Arthur Rimbaud

Arthur Rimbaud

Arthur Rimbaud jest uważany za duchownego przewodnika takich współczesnych gwiazd jak Kim Morrison i Bob Dylan. W wieku 15 lat napisał swoją pierwszą sztukę teatralną. Kiedy Arthur Rimbaud miał 16 lat, napisał jedno z największych swoich dzieł "Statek pijany".

10. Clara Schumann

Clara Schumann

Clara zaczęła mówić dopiero w wieku 4 lat. W wieku 7 lat profesjonalnie grała na pianinie. Występowała w różnych krajach europejskich. Zachwycali się nią najwięksi ówcześni kompozytorzy i muzycy, między innymi Fryderyk Chopin.

11. Praveen Kumar Gorakavi

Kumar Gorakavi

Praveen Kumar Gorakavi ma wybitne zdolności matematyczne. Stworzył wzór pozwalający odnaleźć określony dzień tygodnia w kalendarzu dla każdej daty w postaci dzień miesiąca, miesiąc, rok. Kiedy miał 15 lat stworzył niedrogą protezę kończyny dolnej z ruchomą łydką i kolanem.

12. Anne – Marie Imafidon

Marie Imafidon

Anne – Marie Imafidon, mając 20 lat, uzyskała stopień doktora na Uniwersytecie Oksfordzkim.

13. Stevie Wonder

Stevie Wonder

Amerykański piosenkarz soulowy, który mimo tego, że był niewidomy, zdobył światowy rozgłos. Swój pierwszy utwór muzyczny napisał w wieku 12 lat.

14. Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska Curie

Pierwsza kobieta, która została laureatką Nagrody Nobla. Polska fizyczka i chemiczka, która już w wieku 4 lat nauczyła się czytać.

15. Judit Polgár

Judit Polgár

Kolejna wybitna szachistka na naszej liście. W rodzinnym domu wszystko podporządkowane było szachowej edukacji, gdyż ojciec Judit reprezentował pogląd, iż do wielkich sukcesów można dojść tylko poprzez tytaniczną pracę. Miał rację. W roku 1991 Judit zwyciężyła w mistrzostwach Węgier mężczyzn i mając 15 lat, została najmłodszym ówczesnym arcymistrzem na świecie, pobijając rekord Bobby Fischera.

16. Julio Urías

Julio Urías

W wieku 19 lat trafił do Los Angeles Dodgers. Został najmłodszym miotaczem baseballowym Seattle Mariners.

17. Michael Chang

Michael Chang

Amerykański tenisista, który już w wieku 15 lat odniósł swoje pierwsze sukcesy w rozgrywkach juniorskich. W wieku 16 lat został najmłodszym zwycięzcą meczu w turnieju głównym US Open. Po zakończeniu kariery nie porzucił sportu i zaczął pracować jako trener.

18. Amobi Okoye

Amobi Okoye

Gracz futbolu amerykańskiego rodem z Nigerii. Jest nie tylko dobrym sportowcem, ale także się może pochwalić wysokim poziom IQ. Karierę sportową rozpoczął w wieku 16 lat, a mając 19 lat, zagrał w NFL.

19. Carl Friedrich Gauss

Carl Friedrich Gauss

Uważany jest za jednego z największych matematyków. W wieku 3 lat samodzielnie opanował proste rachunki i niektóre prawa fizyki.

20. B-Girl Terra

B Girl Terra

Mała tancerka breakdance. W wieku 6 lat ma na swoim koncie wiele różnych nagród. Każdy może obejrzeć jej występy na YouTube.

21. Onafujiri Remet

Onafujiri Remet

Dziecko z aparatem fotograficznym w ręku to nieostre i niewyraźne zdjęcia. Ale nie w przypadku Onafujiri Remeta. Robi zdjęcia lepsze od wielu z nas.

22. Akrit Jaiswal

Akrit Jaiswal

W wieku 7 lat wykonał swoją pierwszą operację, a kiedy skończył 12 lat, podjął studia medyczne.

23. Shirley Temple

Shirley Temple

Aktorka o światowej sławie w latach 30. XX wieku. Od trzeciego roku życia chodziła do szkoły tańca. Kiedy miała 7 lat, dostała Nagrodę Specjalną Akademii.

24. Bobby Fischer

Bobby Fischer

Cudowne dziecko szachowe. Zaczął trenować, mając 14 lat i już w wieku 15 lat Fischer zdobył tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych.

25. Pablo Picasso

Pablo Picasso

Pablo Picasso jest jednym z twórców nurtu malarstwa zwanego kubizmem. Od najmłodszych lat Pablo ujawniał swój talent malarski i plastyczny, tworząc prawdziwe arcydzieła sztuki.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty