25 najbogatszych gwiazd

Nieodłącznym elementem bycia gwiazdą jest życie w blasku fleszy. Kreacje, buty, życie prywatne, zarobki, to wszystko każdego dnia jest omawiane przez tabloidy. W niniejszym zestawieniu najlepiej zarabiające gwiazdy.

Wszyscy doskonale wiemy, że celebryci zarabiają kupę kasy, ale nikt do końca nie wie, ile. Aktorzy, muzycy, sportowcy – zarabiają kilka milionów dolarów każdego roku. Niektórzy celebryci rozsądnie wydają swoje pieniądze i często je inwestują. Większość ich pieniędzy pochodzi właśnie z tych inwestycji. Mamy dla ciebie 25 najbogatszych gwiazd.

1. Johnny Depp: 200 mln dolarów.

depp

Johnny Depp jest jednym z najlepiej zarabiających aktorów. Za film może zarobić nawet 20 mln dolarów. Chociaż całkiem niedawno się okazało, że ma on bardzo poważne problemy finansowe, ponieważ nie należy do oszczędnych aktorów. Jednak nadal plasuje się w czołówce najbogatszych gwiazd.

2. Tom Hanks: 350 mln dolarów.

henks

Jeden z ulubionych i najlepiej zarabiających aktorów Hollywood – Tom Hanks. Zagrał w wielu produkcjach, które osiągnęły prawdziwy sukces komercyjny, więc udało mu się zgromadzić niezły majątek, wart 350 mln dolarów.

3. Barbra Streisand: 390 mln dolarów

streyzend

Majątek aktorki Barbry Streisand jest wart 390 mln dolarów. Najciekawsze jest to, że większość pieniędzy pochodzi z inwestycji w nieruchomości.

4. LeBron James: 400 mln dolarów

dzheyms

Znany koszykarz LeBron James zarabia 80 mln dolarów rocznie. Dziś jego majątek jest szacowany na 400 mln dolarów.

5. Mel Gibson: 425 mln dolarów

gibson

Znany aktor i reżyser Mel Gibson pieniądze zarobił głównie dzięki branży filmowej. Jego największymi hitami pod względem finansowym jest "Pasja" i "Apocalypto".

6. Peter Jackson: 450 mln dolarów

dzhekson

Peter Jackson znany jest przede wszystkim jako reżyser adaptacji słynnej powieści Tolkiena, dzięki której udało mu się zgromadzić majątek wart 450 mln dolarów.

7. Beyoncé: 450 mln dolarów

beyonse

Popularna piosenkarka Beyoncé zaczynała swoją karierę piosenkarki w zespole Destiny’s Child. Później skupiła się na karierze solowej. Jest nie tylko piosenkarką, ale również projektantką i aktorką. Jej majątek jest szacowany na 450 milionów dolarów.

8. George Clooney: 500 mln dolarów

kluni

Kiedy George Clooney przeniósł się do Los Angeles, nie miał wcale pieniędzy, więc musiał mieszkać w swoim samochodzie. Później udało mu się zrobić oszałamiającą karierę aktorską. Dziś jego majątek jest wart 500 mln dolarów.

9. Elton John: 500 mln dolarów

dzhon

Popularny brytyjski muzyk ma na koncie 5 nagród Grammy i Oscara. W ciągu 50-letniej kariery udało mu się zgromadzić majątek wart 500 mln dolarów.

10. Mariah Carey: 520 mln dolarów.

kerri

Znana piosenkarka, aktorka i producent muzyczny. Nakład ze sprzedaży wszystkich formatów wydawniczych piosenkarki sięgnął 200 milionów egzemplarzy na całym świecie. Majątek Mariah Carey jest szacowany na 520 mln dolarów.

11. Tom Cruise: 550 mln dolarów.

tom kruz

W ciągu swojej 30-letniej kariery aktor zagrał w najpopularniejszych i najbardziej dochodowych filmach, dzięki czemu udało mu się zgromadzić majątek wart 550 milionów dolarów.

12. Jimmy Buffett: 600 mln dolarów.

baffet

Popularny piosenkarz i autor tekstów Jimmy Buffett zarobił około 600 mln dolarów.

13. Tyler Perry: 600 mln dolarów.

perri

Aktor, producent filmowy i reżyser Tyler Perry obecnie jest jednym z najsłynniejszych reżyserów w historii kina, wyprzedzając Stevena Spielberga i Martina Scorsese. Jego majątek jest szacowany na 600 mln dolarów.

14. Bono: 700 mln dolarów.

bono

Piosenkarz, muzyk i filantrop zarobił 700 mln dolarów. Mimo kariery w U2 duża część majątku Bono pochodzi z jego firmy inwestycyjnej. Również angażuje się w działalność charytatywną na całym świecie.

15. James Cameron: 700 mln dolarów.

kemeron

James Cameron jest reżyserem najbardziej dochodowych filmów w historii kina, między innymi "Terminator", "Titanic", "Avatar". Dziś jego majątek jest szacowany na 700 mln dolarów.

16. Céline Dion: 800 mln dolarów.

dion

Céline Dion – znana piosenkarka i autorka tekstów. Jest znana głównie dzięki przebojowi My Heart Will Go On, który znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu Titanic. Jej majątek jest wart 800 mln dolarów.

17. Dr. Dre: 800 mln dolarów.

dre

Amerykański producent muzyczny i znany raper rozpoczął karierę jako raper w Los Angeles, gdzie zyskał sławę z grupą NWA. Opuścił ją, wydając solowy album, "The Chronic". Dochody czerpie nie tylko z działalności muzycznej, ale również ze sprzedaży słuchawek Beats by Dre. Jego majątek wart jest 800 mln dolarów.

18. Madonna: 800 mln dolarów.

madonna

Madonna jest jedną z najbardziej wpływowych i kasowych wokalistek w historii. Jej majątek jest wart 800 mln dolarów.

19. Puff Daddy: 820 mln dolarów.

pi diddi

Znany też jako P. Diddy współpracował z takimi artystami jak Mary J. Blige, Mariah Carey czy Aretha Franklin. Jest jednym z najbogatszych muzyków, a wielkość jego majątku jest oszacowana na 820 mln dolarów.

20. Jerry Seinfeld: 870 mln dolarów.

saynfild

Komik Jerry Seinfeld zdobył ogromną popularność dzięki sitcomowi "Seinfeld". Do dziś komik występuje w różnych stand-upach, a jego majątek jest wart 870 mln dolarów.

21. Jay-Z: 900 mln dolarów.

dzhey zi

Jay-Z zaczynał swoją karierę jako raper, później natomiast wypuścił linię odzieżową, organizuje koncerty, współpracuje z wytwórniami. Dziś ma na swoim koncie 900 mln dolarów.

22. J.K. Rowling – 1 mld dolarów.

rouling

Brytyjska pisarka i producentka filmowa zdobyła rozgłos dzięki serii Harry Potter, która przyniosła jej duże zyski, wskutek czego stała się jedną z najbardziej majętnych osób w Wielkiej Brytanii. Wielkość jej majątku oszacowano na 1 mld dolarów.

23. Paul McCartney: 1,2 mld dolarów.

makkartni

Brytyjski piosenkarz Paul McCartney podbił świat jako członek grupy "The Beatles". Rozpoczął później karierę solową, która również była pasmem sukcesów. Uznano go za jednego z najsłynniejszych wokalistów popowych w historii. Wielkość jego majątku oszacowano na 1,2 mld dolarów.

24. Oprah Winfrey: 3,2 mld dolarów.

opra

Autorka i prowadząca talk-show The Oprah Winfrey Show, właścicielka firmy medialnej, która wypracowała majątek wart 3,2 mld dolarów.

25. Steven Spielberg: 3.7 mld dolarów.

spilberg

Steven Spielberg – znany reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który obecnie ma na swoim koncie 3,7 mld dolarów.

Bohaterowie niniejszego artykułu zgromadzili ogromne majątki dzięki swemu talentowi i pracy, darując mnóstwo pozytywnych emocji milionom ludzi na całym świecie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty